Je to depresia alebo čo iné?

Príspevok v téme: Je to depresia alebo čo iné?
lambda

Posledné mesiace nemám vôbec na nič chuť. Postupne strácam chuť do života, do učenia, ktorú by som teraz tak potreboval, kedže študujem na výške. Vo viacerích osobných veciach sa mi nedarí, som často do seba uzatvorený, čo aj pramení pri mojom dennom režime. V podstate nemám priatelov, len znýmych, ktorých však nie su pre mna o nič viac len ako ludia s ktorými raz za čas prehodím slova. Niekedy uvažujem či má moj život zmysel, kedže sa mi nedarí takmer v ničom a odtial aj pomýšlam na sebevraždu. Nezažil som čo to je láska a aj ked som sa o to par krat snažil vždy to nevyšlo. A prave mam pocit že tieto nevydarené známosti ma najviac pripravuju o chut do života. Ked si zmyslím na buducnost, nevidím ju vobec prívetivo, kedže to čo by som mal raz vyštudovat nebude moc finančne ohodnotene. Celý tento moj stav udržiavam na uzde tým že raz za čas idem do prirody, do lesa, alebo čítam knihy ktoré ma zaujímaju. Ale všetko toto ma len kratkodobý účinok, len akési predlžovanie mojho stavu. Mám 20, a počas detvstva som bol velmi veselý, a na fotkách usmiaty, uplne iný človek. Ked ich vidím ani sám nemožem uverit že som to ja na nich. Teraz sa neviem vobec usmiat...

katty19

jaj,ale to sú samé dobré veci! sedieť kdesi v krčme s ľuďmi, to ti nedáva žiadny status! no určite, ľahšie sa drží niť s realitou v spoločnosti druhých, ale zase, o akú spoločnosť sa vôbec jedná? nič sa neboj, myslím, že teraz sa začala tvoja osobnosť vyhrocovať a pomaly prichádzaš na to, čo ti sedí a inak, čo ti prekáža; je mnoho ľudí ako si ty, tomu ver, čakajú, kedy sa ku nim pripojíš a bude vám spolu fajn

lambda

matiku neznašam, historiu milujem - ta asi predstavuje jediný zmysel mojho života.. ta asi jedina ma vie postavit na chvilu na nohy, ked si niečo prečítam čo ma zaujíma. Niekedy mam pocit že nejsom z toho storočia...

lambda

prečo nemám? som skorej introvert a len tak sa nedam s niekym do rečí, ale to určite nie je ten hlavný problém. Horšie je že 5 rokov bývam v inom meste, kde v podstate nikoho nepoznám a tých známych čo som mal z detstva aj tak nestali za nič. Je to cele o tom, že vznik mojich priatelstiev končí asi v tom, že nemam rad velku spoločnost ludí, nechodieval a ani nechodievam na diskoteky, naopak radšej idem niekam do prirody, ale na bicykli.. hoci kam.. a ani nepijem alkohol takže také niečo ako že "idem s kamošmi do krčmy/baru" to u mna neexistuje.. mám pocit že som strasne ojedinelý prípad človeka, ktorí jednoducho nevie niekoho nájst podobneho sebe..

katty19

o mňa majú tiež veľký strach rodičia, a mám viac rokov ako ty, to je v poriadku, aj keď nie úplne, skôr ma zaujíma, z kadiaľ plynú tvoje pochybnosti o sebe, že nemáš priateľku? niektorí ľudia sa jednoducho vyvíjajú pomalšie

lambda

bola dost náročna, z najtažšieho predmetu. Síce nechýbalo vela do E-čka (len 5%) ale tak čo... nič platne.. robím opravne..

lambda

No v škole neviem... neurobil som jednu skušku, jednu ano, od utorka mi začínaju dalšie. PRave v utorok mam opravnu. Inak toho je v škole na mna dost.. počas celeho roka..
a čo sa týka psychologa, ano rozmýšlal som o nom, ale problem je v tom že keby sa nejako dozvedeli rodičia tak to by bolo horšie... Stále si myslia že mam 15 alebo čo, a tak aj so mnou doma zaobchadzaju... pýtaju sa čo robím, kam idem a pod...

katty19

vieš, ja som tiež študovala na vysokej škole a vo 4. ročníku som sa začala liečiť na depresiu, treba ti rýchlo zmeniť denný režim a nájsť si okolo seba spriaznené duše

lilun

lebo nie kazdy dost pije a ked sa k tomu prida toto zimne pocasie, tak je skleslych vela ludi. Nad navstevou psychologa si nerozmyslal?