Kolko ma vazit 6 rocne dieta?

Príspevok v téme: Kolko ma vazit 6 rocne dieta?
fitko

Prosim vie mi niekto poradit kolko ma asi vazit 6 rocne dievcatko? Dcera ma 32 kg a vysku 127cm a je teda poriadne pri sebe.Na bruchu ma 3 pneumatiky a kopec sadla na stehnach a bokoch.Ja viem ze je este mala a tento stav nieje trvaly,ale bojim sa aby sa pomaly nedopracovala k trvalej obezite.Ked ju vidim ako bezi a natriasaju sa jej vsetky pneumatiky na tele je mi jej luto,deti byvaju krute a zacnu sa jej v skole posmievat,poznam to.Ja s manzelom sme stihli,svokrovci vsak trpia tazkou obezitou,bojim sa aby to nemala po nich dedicne.Od narodenia bola velky jedak,ale snazime sa ju stravovat zdravo.Vecer od 18.00 uz neje,iba ovocie a zeleninku,pije iba ciste mineralky a nesladene vody no aj tak je riadny "tucko" Ked mala 6 mesiacov,bola iba cisto kojena este sme nezacali ani s prikrmami a uz vazila 8,5kg a doktorka sa somnou vadila ze co jej davam preboha jest ked tak pribrala.Nik mi neveril ze ju iba kojim.(sice kazde 2-3 hod) Tak neviem ci je u nas dovod na obavy ci paniku,alebo sa nemam znepokojovat.Vsetci ma presviedcaju ze z toho "vyrastie" ja sa bojim aby to nerastlo s nou.Dakujem dopredu za vase rady.

evul

fitko, na tvojom mieste by som to urcite urobila - ta trocha casu a penazi za to stoji, nech ste v pohode, ze je vsetko OK, pripadne nech sa to nejak riesi. Uplne chapem, ake je mat v puberte komplexy z trochu vacsieho zadku, a ked ma baba vacsiu nadvahu, tak to s nadhladom zvlada maloktora. Drzim palce, daj potom vediet, ako ste dopadli :)

fitko

jaj boze evul ty sa mi stale venujes si zlata dakujem.Asi naozaj skocim za inym lekarom,nechcem aby dcera mala depky v puberte zo svojej vahy,je dost zakriknuta a uzkostliva,nechcem z nej mat anorekticku.

evul

fitko, podla toho, co pises, k svojim detom pristupujes maximalne zodpovedne, takze na tvojej strane chybu nevidim. Skus sa pre istotu poradit aj s nejakym inym lekarom, pripadne viacerymi, a ak sa im bude zdat vsetko OK, mozno naozaj staci pockat. Spravnou vyzivou a pohybom nepokazite urcite nic, a je mozne, ze casom vasa dcerka vyrastie a faldiky zmiznu :)

fitko

Nie nebola,pytala som sa pediatra pri prehliadke ci nemoze mat poruchu a ci netreba s tym nieco robit a povedal ze je este mala a vo vyvoji.Mame este jedno dieta 3 rocne a to je v pohode,akuratne,papa to iste co aj starsia,hybe sa tiez rovnako a ma normalnu vahu tak uz ozaj neviem som z toho nestastna.Robim niekde chybu?

evul

Z vlastnych skusenosti - "sklon" k tucnote je vacsinou len sklon. Vyzera to tak, ze je "po rodicoch", pretoze doma vsetci jedia rovnako - vacsinou nespravne. Ak sa clovek zacne zdravo stravovat a hybat sa, schudne. Nie mozno tak lahko a rychlo ako clovek so "sklonom k stihlosti", ale neexistuje ziadny gen, ktory by urcil, ze "tento clovek musi byt tucny". Ano, su nejake tazke poruchy, pri ktorych je priberanie vedlajsim efektom, ale obezita ako taka dedicna nie je.

fitko, tak to je divne... Bola dcerka na vysetreni stitnej zlazy? Moze mat hypofunkciu... Pripadne nieco ine... Bo ked ma normalnu stravu aj pohyb, je to nejake cudne...

karolinka 76

suhlasim s lencou ze sklon k tucnote je dedicny,mam s tym vlastnu skusenost,moji rodicia su obaja obezny a ja som od detstva trpela nadvahou a to pri vsetkych tych hladovkach a utrpeni ked som si nemohla dat ani zmrzlinu ako moje spoluziacky.V skole sa mi posmievali,bolo to hrozne.Fitko je mi luto tvojej dcery bude to mat v zivote tazke,nic s tym nenarobite je to proste sklon po svokrovcovh ako spominas.

fitko

Zabudla som napisat ze dcera sa zdravuje stravo,dohliadame s manzelom na to aby denne zjedla aspon 3ks.ovocia,miluje salatove uhorky,tych zje aj 5 cez den,nakrajam jej to a pri telke vyhryza.Sladkosti vobec nekupujeme,koli nej aby nas nevidela jest a nemala na to chut.Svokra nam vykrikuje ze ju tym oberame o detstvo xixi.Pitny rezim je tiez ok,nosi si aj do skoly so sebou pit litrovu flasu a doobeda ju vychlipka plus doma tiez dost pije tak naozaj neviem co mam robit.Uz som prestala aj pekavat kolace a mlieko a jogurty kupujeme koli nej nizkotucne.Manzel uci TV na strednej skole takze k sportu ju vedieme odmala,vela chodime spolu na tury a pod.

evul

lenca, a predstav si detstvo, kedy sa ti uz odmalicka smeju deti v skole, citis sa hrozne, cele dni mas chut plakat a v noci to aj robis, rodicia su z teba nervozni...a zajedas to cokoladou. V puberte sa komplexy zvacsia, ak si slabsi jedinec, padnes do nejakej poruchy prijmu potravy, pripadne sa vykrmujes dalej. A zdravotne problemy, ktore z nadvahy vyplyvaju, musis riesit potom v dospelosti. A to vsetko preto, ze rodicom bolo luto vysvetlit ti, ze "toto nemozes", a ze si sa nehybala. Nemusi to samozrejme takto dopadnut, ale to dieta ma svojim sposobom vyhodu - ak sa nauci zdravo sa stravovat uz v detstve, nebude mat tieto vsetky problemy+bude mat dobry zaklad na neskor, ked uz metabolizmus nefunguje az tak dobre a ludia zacinaju priberat+nebude mat zvyseny cholesterol a podobne problemy, ktore maju dnes uz mladi (aj stihle baby - ono tie hranolky sa niekde prejavia). Zdrava strava nie je vobec utrpenie, je to chutne a vyzivne jedlo, a nieco nezdrave si vynimocne mozes dat tiez. Viem, o com hovorim, tiez sa tak stravujem, a mozem to porovnat s "dobrou nezdravou" stravou - a nemenila by som.

lenca

s tym pitim by som to neprehanala, co vsetko sa uz popisalo....suhlasim s deee - dieta tolko pit nemusi. A sklon k tucnote dedicny je! Ine je, ked sa ktosi od rana do vecera napchava , nema dostatok pohybu
fitko-drzim palce, aj keby z vasej dcerky nevyrastla stihla zena, nech je sebavedoma taka, aka je, nech ma radost zo zivota a zo seba samej.Hlavne, nech si vytvori vztah k sportu.Predstavte si vsetci stihli, co je to za detstvo -toto nesmies jest, hento nesmies jest...