Make up sa mi straca prichadzam odmov nenamalovana.co stym?

Príspevok v téme: Make up sa mi straca prichadzam odmov nenamalovana.co stym?
kacenka258

mam 14 rokov a pouzivam make up-konkretne penovy...rano si ho dam a prepudrujem ..pred tym si este zakryvam kruhy pod ocami...idem do akoly a rano je vsetko ok ale po rap hodinach sa mi zacne stracat...z tvare sa mi straci a tak kde mam ,,pory,, sa si usadi a vyzera to hnusne...taka flakata som a to mi drzi tak hodinu a kym pridme domov mam mekae up prec a drzi s mi len do ocami cize mi to dokonale zvyraznuje kruhy...hroza..omoz prosim co mam robit...inak som aj dost vysusena a robia sa mi supiny a popti tom sa dost sa obcas lesknem..:( bose co to je so mnou ...helppp

Lolaaaaaa

No ja mam 15 a mam ten istý problém :/..
Používla som pre tým penový make up, ale robil to isté čo tvoj. Potom som si povedala ze investujem trochu viac peňazí a kúpim si kvalitnejší..kupila som si jeden za 2O eur a je velmi dobry..aj ked v škole sa musim prepudrovat..(pričom ten penovy stal asi 2 eura xD).

Ale myslím si že do toho s tou pletou zasahuje aj puberta. Myslím že časom sa to zmení ked puberta skončí. :-) (dufam xD)

last_unicorn

kacenka258: jednoducho ... zopar rad... urcite zmen makeup, pretoze tie penove makeupy sa ROZHODNE nevyznacuju trvanlivostou, skus kompaktnejsie-hutnejsie makeupy alebo dlhotrvajuce tekute. Za druhe: nechytaj si cez den tvar, za tretie: pocas dna si skus z pleti odsat mastnotu a tvar si prepudruj. A ked ani toto nepomoze, tak skus vyskusat bazu pod makeup. Su rozne znacky - od Dermacolu, cez Oriflame az po Lancome.

panika

Kaci, ziadny make up (netreba verit reklam) nevydrzi na tvari pocas celeho dna. Nechytas si tvar ? Tvar pred nanesenim make upu treba vycistit, nakremovat, pockat az krem vsiakne a az potom naniest make up a zafixovat ho pudrom. Ak Ti to robia vsetky znacky, niekde robis chybu, alebo ocakavas viac, ako sa da. prejdi mu cez rozum :). Rano sa nalic a so sebou si do skoly vezmi aj navlhcene vreckovky (alebo odlicovacie)-a po skonceni vyucka si vycisti tvar a namaluj sa opat

kacenka258

no ja sa praveze o plet staram...kazdy vece su ju penou vycistim pouzivam vodu na stahovanie porov..ale co viem ta takto to je s kazdym make upom lebo ked som si teraz kupila aj akne color lebo vcertci to chvlaia tak to iste sa mi stlaew.tiz zacal miznut..ja uz neviem co mam robit mate nejaky dobru ake up ktory by ste mi poradili?...dakujem

poliewoocka

Vyskusaj iny make-up.Penovy pre teba asi nie je vhodny.Mas rozsirenejsie pory a mastnejsiu plet.Vravis,ze sa supes-to bude dehydrataciou.Musis sa najprv o plet dokladne postarat,ak chces nejaky pekny vysledok.Pouzivaj lahke hydratacne kremy,nemastne,potom pletove vody,ktore stahuju pory.Vyskusaj aj podkladovy make-up,tym ten povrchovy nadobudne lepsiu kvalitu.Na zaver to zafixuj kvalitnym pudrom pohlcujucim mastnotu.Aj ked,si dost mlada na taketo zmalovacky,dbaj najviac na vyzivu pleti,jej osetrovanie(make pu si doma vzdy odmaluj)a predchadzanie nedokonalosti.Ak mas este nejake otazky:)