Vysoka skola

Príspevok v téme: Vysoka skola
lujza

Cavte vsetci,ide asi o to ze, tento rok maturujem (z CH a BIO)a neviem co so sebou dalej.Preto sa vas chcem spytat, ci niekto z vas nestuduje nieco s tymto zameranim, alebo ci by ste mi nevedeli niekto poradit.nejake to info samozrejme mam, ale viac hlav, viac...napadov
sorry, viem ze toto tu uz niekto riesil, ale neviem to najst!
Za vsetky nazory pekne dakujem!

lujza

Cav Evul, to mas jasne ze by som sa ta rada nieco to popytala! Neviem kedy si zastihnutelny.Nebol by lepsi mail?
V prvom rade, kde studujes, kolko mas rokov a ako si sa k tomu dostal.Znie to veeeelmi zaujimavo, mna taketo ,,srandicky,, tiez velmi bavia!(na neporovnatelnej urovni, samozejme)
Ja este porozmyslam, co by ma zaujimalo, sformulujem otazky do citatelnej podoby a dam ti vediet:) Tak prosim obcas mrkni sem!!!
myslim si, ze mailom by to bolo jednoduchsie:
solly@orangemail.sk ,ak budes mat chut a ochotu!
DIKY

Alternativa

Studijne - aj dlhodobe - pobyty v zahranici, na renomovanych pracoviskach, su dnes uz "bezne" v kazdom odbore, hlavne na 3. stupni vzdelavania /PhD/. Pravda, treba k tomu splnit zakladny predpoklad : vyborny student a povedzme si pravdu aj skolitel zapojeny do medzinarodnych projektov. Lebo z pravidla na odborny zahranicny pobyt mladeho cloveka treba zvacsa odporucanie medzinarodne uznavaneho experta v danom odbore. Alebo sa uchadzat o stipendijny pobyt v zahranici, co ma tiez urcite presne definovane kriteria. Chcem tym povedat, ze na zahranicny odborny pobyt sa da dostat z kazdeho studovaneho odboru. Zalezi na Tebe a aj na Tvojom skolitelovi, veducom dipl. prace /ved aj diplomovka sa moze z velkej casti odmakat na zahranicnom pracovisku/.

lujza

Cavte vsetci, velmi pekne vam vsetkym dakujem za nazory!
Rozmyslam aj o medicine no neviem... ta prirodovedecka by mohla byt fajn!

barbinka

mikyka: no zatiaľ mám učiteľstvo pre 1. stupeň. teraz študujem informatiku ešte, ale to už na ekonomickej univerzite.

barbinka

mikyka: no zatiaľ mám učiteľstvo pre 1. stupeň. teraz študujem informatiku ešte, ale to už na ekonomickej fakulte.

barbinka

ivuša: to ja neviem presne. on bol môj spolužiak zo strednej školy. bolo to niečo s jednobunkovými živočíchmi. viem len, že celé štúdium bol v škole v laboratóriach a stále skúmal tieto živočíchy. On tým proste žil. On mal asi len tú školu, ani nikam nechodil. Buď bol zavretý doma, alebo v škole.

zonula

lujza,kedze sa nemozes rozhodnut co presne chces ist studovat a zrejme ta to k medicinskym skolam az tak netaha,chod na tu prirodovedecku.je to dost narocna skola,ak skoncis nieco s biologiu alebo s chemiou mozes ist robit do farmaceutickej firmy-najprv medicinsku reprezentanku a potom sa da vypracovat na lepsiu poziciu.a co sa tyka ucenia na VS=neboj,ta chut ta aj prejde,ked popri vyskume sa budes musiet obtazovat chodit ucit na cvika.najprv vsak musis skoncit mgr.stupen,potom sa dostat na doktoranturu-vtedy mas povinnost par hodin ucit.pocas robenia doktoratu-PHD mas moznost ist do zahranicia a pobudnut na nejakej renomovanej univerzite par mesiacov...asi takto nejako to ide.

ivuša

barbinka a co vystudoval konkretne ten tvoj kamarat, ktory odbor, na ktorej katedre bol? aby som vedela s ktorym odborom mam sancu sa uchytit niekde mimo a nie trcat tu a nebodaj este ucit