Preskakuju psie blchy na ludi?

jakschvalne

ahojte, neviem ci je to tu este aktualne a ci niekto zareaguje, ale asi mam tiez ten problem co vy...je pol tretej uz asi dve hodiny nemozem spat pretoze ma cele telo svrbi a mam pocit ako keby po mne tie bestie skakali.. potrebujem sa zajtra ucit na skusku, som z toho nervozna, pretoze nemozem ani spat. mam po tele stipance, ani nie stipance, proste ma svrbi pokozka a nevyzera to ako stipanec, iba na niektorych miestach som si nasla bodky. su to blchy? neviem ako sa ku mne mohli dostat. zacalo to vcera doma v noci a dnes na internate to pokracuje, som zufala co mam robit? ako sa da toho svrbenia zbavit? moze to byt aj nieco ine nez blchy? dakujem :(

Dzebika

My sme maly 14,5roka psa a ten mal blchy jediny raz za celych 14rokov ,teraz mame noveho psiky 3mesiace a uz mal blchy,bola som uplne bezseba ked som to zistila,mame ho v byte,veterinar nam dal Frontline Comb a dopoucil pouzil BioKill spray,chvalabohu sme sa ich zbavili ale stale trniem ked sa pes poskriabe alebo otriasa ci zase nema blchy,hovori sa ze v zime nie su ,ale je to pravda?Dufam ze nas budu obchadzat tie mrchy blchacie!

nika111

dobry vecer mame psika a ma blchy.tiez sme vseci dostipani,a nevieme sa ich dlho zbavit.mame rocne dieta a bojim sa o dcerku.kupili sme jej obojok proti blcham a nic.chcem sa opytat ako sa ich zbavit a ci nemozme daco od nich dostat!dakujem uz som zufala

rebeka12

tak toto co tu vsetci pisete, je pre mna horor.Aj mne po navsteve jednej susedy zostala po ruke skakat blcha,vtedy som to nechapala,no teraz som v obraze

jojjo

Zdravím...tiežchováme psíkov a teraz užajmačky a máme rovnakýproblém s blchami.Sú obdobia kedpo nich niet ani stopy a sú obdobia ked sa ich nevieme zbaviť.Používame osvedčený prípravok spray Forntlain.Pred pár rokmi sme nastriekali na zvieratá tento prípravok a mali sme pokoj niekoľko mesiacov.V poslednéj dobe však osvedčený prípravok akoby stráca účinnosť a blchy majú možno nový vitamín.Mám niekedy dojem ,že tento prípravok niekto riedi,lebo vôbec nezaučinkuje. Bol by to celkom dobrý biznis nakoľko balenie stojí cca.20.-€ - tak neviem...

rena23

Ja davam Frontline a je to uplne bez problemov, nie len ze zmizli blchy, ale nemala ani jedneho kliesta (predtym sme ich vyberali po hrstiach). S alergiami je to ako u ludi - je to individualne, musis vyskusat a uvidis.

El 1

moj psik ma cosi ako "alergiu" alebo reakciu na urcite produkty konkretne na FLEA DROPS po ktorom sa nekontrolovane skrabal preto sa pytam co mi odporucite na blchy myslite ze FRONTLINE moze?????????
alebo ake produkty na citlivu kozu psa ?
vdaka za radu

Roman26

Ahojte,
no blcha sice skace, ale na clovekovi sa dlho nezdrzi, ak mate seriozne problemy s blchami u psika, treba to jednoznacne riesit, lebo ako uz niekto tu spominal, blcha je povodcom pasomnice a to je uz iny parazit. Osobne mame psika v byte, a na hygienu velmi dbame. Sampony vyrazne nezabrali, tak som sa informoval co funguje a najviac sa mi pozdava advantix, tiez spot-on, kt. sa nakvapka na chrbat psika. Odpudzuje vlastne blchy, klieste - aj prisatych, ale aj komarov. Moze sa podavat aj steniatkam cca od 7. tyzdna.