Socialna fobia - nedokazem jest

aliane

je socialna fobia to,ze sa bojim rozpravat? ked je nas tam viac ako dvaja, teda a ja este niekto, tak ja nerpehovorim ani slovo, je to dost neprijemne, pretoze som potom stale sama, pretoze sa bojim a stale sa taham do samoty, vtedy aspon nemam strach, ale je mi to luto, ze nemozem byt s ostatnymi.

RNG

Serotonin je zodpovedny za pocit kludu, spokojnosti, za pokojny hlboky obcerstvujuci spanok, nevidim dovod, preco by nemal vplyv aj na SF.
SF je urcity druh uzkosti, paniky.

rady

skus persen forte, maju v lekarni, daj si ho vzdy, ked ta caka nejaka "tazka situacia", je to vytazok z Valeriany lekarskej, ktora je balzamom na nervy, potom mi pomaha zelezo, B12 a horcik, tie som zacala brat hlavne kvoli unave, ale dost citim zlepsenie aj pri strese, nervozite, zacni cvicit,najlepsie Pilates, Joga, naucis sa spravne dychat, co je dolezite, ked si v nepohode - treba to hlavne rozdychat :) a tiez ovladat svoje telo. Tolko z vlastnej skusenosti, lebo SF mam uz niekolko rokov a hoci niektore situacie asi nikdy nezvladnem, bezne situacie zvladam v pohode myslim, ale aj to je uspech a strasne sa z toho tesim :) Jaaj a este ma napada, ja ked som bola nervozna, dost som sa spotila, na to je skvely Driclor, uz ani kvapka potu. Drzim vam vsetkym palceky a keby ste sa chceli poradit alebo tak, kludni mi napiste, dam vam mailika :)

aliane

Kto sa so mnou porozprava? ale ved sa toho aj tak bojim, tak co sa pytam, ale ked je mi smutno, neviem si predstavit, ze by som sa mala s niekym porozpravat, ale je mi smutno, velmi a velmi dlho

sissa

ja som to trochu zistovala, no a zaberaju mozno pri depresiach, ale socialna fobia je o niecom inom, tam to vraj nema ziadne ucinky. No mozno si veselsia :) ale bojis sa asi rovnako. Nema to vela spolocneho so serotoninom. Ale asi to je individualne.