Mroblémy so spolužiačkou

Príspevok v téme: Mroblémy so spolužiačkou
zranenadusa

ahojte.. takze trapi ma velmi jedna vec.. chodim na strednu a v triede mame jednu babu - anglicanku.. dosla k nam len minuly rok a proste zila asi 9 rokov v anglicku, a tak tu anglictinu aj prirodzene uplne genialne ovladla.. lenze.. uplne ju nenavidim! niektore baby sa jej vtieraju, a tak vela bab z nasej triedy sa s nou kamaratia.. lenze ona sa stale nad vsetkymi povysuje.. hlavne na mna.. stale.. proste.. problem je v tom, ze ja sa ucim anglictinu len posledne 2 roky (z toho rok len raz do tyzdna).. ostatne baby sa ucili celu zakladku, alebo minimalne 6 rokov.. som z nasej triedy z angliny uplne najslabsia, ale za to v inych predmetoch som aj lepsia.. no a vzdy na angline sa mi za vsetko smeje.. citame nejake texty a hned uplne, ze stale ma opravuje za kazde "zle" vyslovene slovo.. mna to ponizuje strasne!! casto sa aj pomylim a ona hned zacne aka som sprosta a ze jak mozeme robit stale take chyby.. lenze pre mna je to stale narocne sa ucit, lebo sa do toho este len dostavam a aj ked sa fakt na nu pripravujem, nie vzdy vsetko viem.. a netyka sa to s nou len na tej anglictine.. aj normalne niekedy sa s nikym bavim a dojde za mnou, ze aka som trpana, lebo som povedala to a to.. alebo mi povie, ze nech nevyzeram stale tak, jak keby som chcela umriet, ze mam sa troska odviazat.. lenze mna vsetky jej slova strasne bolia!! a zranuju ma.. som clovek, ktory si vsetko hned vezme k srdcu a potom sa preto cele dni trapim.. ona mi uplne strpcuje zivot v tej skole a hlavne na tej anglicitne, prave preto sa uz nezapajam do nejakyh spolocnych aktivit.. je naozaj velmi namyslena, je aj dost bohata, ma chalana, dost chalanov ju aj chce, lebo je "ina" ako my slovenky, no a tym jej rapidne stupa sebavedomie.. tak prosim vas, neviete mi poradit ako sa s nou vysporiadat?? neviem si nebrat tie veci k srdcu, stale sa proste pre to trapim.. no a k tomu sa pripaja este jeden problem.. ta anglictinarka ma neznasa.. velakrat ked nieco neviem mi povie, ze no, ty si sa nam zasa neucila.. co vobec nie je pravda, sa ucim niekolko hodin denne len na tu anglictinu.. minule mi povedala, ze sa absolutne neviem vyjadrovat, ze stale robim pri hovoreni chyby, ze by som mala pocuvat anglicke pesnicky, no a to ma dost zranilo.. pred celou triedou ma stale takto ponizuje! pretoze tolko tej anglictine venujem casu, ale proste aj tak sa neviem dostat vyssie ako ostatni a navyse ma ani nejako nebavi, tak mi vsetko ide aj tazsie do hlavy.. chodila som rada do skoly, ale kvoli tymto dvom problemom mavam strasne pokazene dni a trapim sa kvoli nim.. tak by som vas strasne pekne chcela poprosit, ze ak by mi niekto z vas vedel poradit, tak budem moc vdacna..

barbinka

Ja viem, je to ťažké pre teba. Ja som mala tiež problém na angličtine. Mne sa ale spolužiaci nesmiali. Ale mali sme takú učiteľku, že keď som niečo zle povedala, tak na mňa strašne navrieskala, že nič neviem, že som hlúpa. Ona bola dokonca Írka a veľa toho po slovensky nevedela. Bola som strašne zdeptaná a na kždú hodiny angličtiny som sa bála chodiť a tak som prestala chodievať do školy. Keď bola napr. prvá hodina angličtina, tak som prišla až na druhú, keď bola posledná, tak som proste pred ňou odišla. Túto učiteľku sme mali asi 4 roky, potom nám dali inú. Chodila som na osemročné gymnázium. Neradím ti blicovať, lebo môžeš mať s tým problémy. Ja som vtedy chcela aj školu zmeniť, to je inak tiež riešenie. Ale keď som ju už chcela zmeniť, tak nám dali novú učiteľku.

mamca

Aroganciou alebo snahou ju ignorovať,s tým asi u nej nepochodíš.Skús jej s úsmevom poďakovať za upozornenie alebo za záujem a viac nekomentuj.Spočiatku to bude ťažšie,ale zvládneš.A angličtinu skús vylepšiť konverzáciou s niekým,kto ju doučuje.Na hodine potom sleduj a zapamätaj si to,čo budeš precvičovať a nie to,ako ťa niekto "vozí".

panik-a

Dusicka, ono je to tazke..keby to nebola anglictina-nasla by si iny dovod.Viem, ze tazke ju ignorovat-zrejme je jej plna skola (minimalne trieda)-ale ber to takto..o 2 roky skolu skoncis a uz ju nikdy nebudes musiet vidiet. (prvy problem sa teda vyriesi) .a k tej angline -ucis sa ju sama, alebo chodis na doucko ?Mozno 1-2 hodiny doucka s niekym, kto ti poradi, pomoze s vyslovnostou posunu rychlo dopredu

lea

no boze, vsak ani ona iste nevie po slovensky dokonale, ked je Anglicanka, tak sa tym netrap. a vies, ze Anglicanky su vychyrene tym, ze su skarede? :-)

mentolka

Nikto nieje dokonaly a nikto nema super nadanie na jazyky,ale kazdy je jedinecny a uzasny,tak ako aj ty. Spoluziacku si jednoducho nevsimaj,nesnaz sa jej vtierat do priazne ako ostatne,ty ju k zivotu nepotrebujes,nieje jedina na svete s ktorou sa mozes kamaratit.Urcite mas aj ine spoluziacky s ktorymi si sa priatelila pred jej prichodom do vasej triedy.Ked sa pomylis na hodine pri konverzacii vobec to nieje trapne ani smiesne je to normalne.