Nespavosť, závraty a pod.

Príspevok v téme: Nespavosť, závraty a pod.
angiee

mám 17 a 2 týždne vkuse som spávala max 4 hodiny v noci, pričom ja potrebujem minimálne 9...cez deň sombola unavená a potom v noci som nevedela spať...vyhýbala som sa kofínu aby som si to ešte nesťažila..potom skončili prázdniny a trochu sa to zlepšilo....spím viac ale som neskutočne unavená celé dni..predvčerom ráno som si dala kávu..došla som do školy a po takých 2 hod. som sa začala strašne triasť, vnútri ale aj ruky sa mi klepali...a mala som strašne zlý pocit, neviem to opísať, ale krútila sa mi pritom hlava, cítila som taký zvláštny tlak v hrudi a čakala som kedy odpadnem....v noci som spala už celkom ok a ráno som si dala zas kávu a opakovalo sa to....a potom večer mi bolo zas tak...stále som pritom bola úplne bledá a nechutilo mi jesť....a ťažko sa mi zhlboka nadychuje...dýcham len plytko..cítim sa dosť zvlášte..povedala som to mame a tá ma odbila tým, či nemám pred menštruáciou...no mám, ale zle sa cítim už 3 týždne..nie vkuse ale často...čím to môže byť?

ivuša

tak skus dako poriesit ten problem koli ktoremu sa trapis a mozno sa ti upravi aj tvoj spanok...namiesto kavy skus pit cierny alebo zeleny caj, zeleny je zdravsi, a ma praznive ucinky aj na koncentraciu..hmm..sice akurat som sa docitala, ze zeleny caj ti moze zvysit mierne tlak...skus si zmerat tlak, aby si vedela na com si :)... ten zeleny caj je super proti unave, teraz som na nom ficala pred skuskami :)...inak dychas pravidelen, alebo mas taky nepravidelny dych, raz plytky, potom hlbsi, bez toho aby si to vedome ovplyvnoavla

angiee

no je pravda, že som v poslednej dobe dosť utrápená...asi to bude tým...ale to s tou kávou bude asi vysoký tlak...ale v 17? a po jednej káve? keď mi predtým nič po káve nebolo? môže byť, že mám vysoký tlak a tá káva to ešte zhoršila?

ivuša

ahoj, ja tiez niekedy trpim nespavostou, al eono je to skor tym, ze ma nieco podvedome trapi a nemozem potom koli tomu spavat, taka spatna vazba..no a mala som este jedno specificke obdobie, ked som 2 tyzdne spavala 6 hodin, nutene, a potom som najblizsi mesiac spaval atiez 6 hodin aj ked som sa mohla vyhajat doruzova..

angiee

a ešte toľko, že som zbadala, že kávu nemôžem piť....lebo mi je po nej horšie...ale štve ma hlavne tá únava...tá je večná..či je víkend alebo školský deň, som unavená..či spím veľa, či málo...stále