Som mama, ako môžem pomôcť?

Príspevok v téme: Som mama, ako môžem pomôcť?
mamalena

som mama
moja dcera ma asi podla vsetkeho bulimiu.
chodi k psychiatricke, berie lieky, chodi na terapiu, chce to zmenit. bojuje.
ako jej mozem pomoct ja?
moze mi niekto z vas povedat nejake prakticke rady?
napr. co mam mat v spajzi?
mam tam mat malo jedla?
ona chodi domov len na vikend, inak je v skole
mozem to teda ovplyvnovat len ciastocne...
mam jej nakladat na tanier ja?
mam sa jej spytat kde su tie musli co som vcera kupila a v spajzi uz nie su? alebo mam byt o tom ticho... a cakat kedy zacne?
mam pridat nejaky komentar k tomu, ked si po treti krat pridava na tanier obed?
Dodrziava cas ze je o siestej, musime koli tomu byt vzdy doma a potom ked vidim ze pojeda aj vecer, mam k tomu nieco povedat?
je nieco zmysluplne co mozem robit aby som bola napomocna?
prosim nie reci typu ze ju mam mat rada apod. lebo to nie je problem, moja dcera ma posttraumaticke problemy, za ktore ja nijako nemozem, ale ano, zlepsovat vztahy sa daju vzdy, prosim, ak to je mozne naozaj nieco prakticke, realizovatelne... vdaka
mama lena

janka471

Ahojte,dlho som tu už nebola...nie,že by som sa bála-čo mi zasa Miška povie,ked tu uvidí moj príspevok,ale snažila sa s touto chorobou bojovat sama..Kolko noci som nespala a vyčítala som sama sebe,že proste a jasne-som jej asi nikdy nepomohla,i ked som sa snažila ako som najlepšie vedela..Len ja viem-ako ma to velmi trápi,ako sa o nu velmi bojím,ako sa snažím aby jedla aspon to čo má rada..Veĺmi ju lubim a túto chorobu velmi nenávidím.Berie mi to najcennejšie čo mám-moju dcerku.Som bezradná..Ja viem,že si Miška myslí,že sme ju všetci nechali len tak a že nestojíme o nu-neni to vobec pravda.Len my vieme-ako nás to trápi a kolkokrát sme kvoli nej plakali a snažili sme sa jej pomoct.Prosím Pána Boha aby jej po tých rokoch utrpenia už pomohol a aby to bolo zasa to naše zdravé slniečko,ktoré sa vedelo tak krásne usmievat..´dakujem,že ste a že ste si to prečítali..Prajem vam všetkým len to najlepšie..

Alternativa

Presvedcenie dcerky, ze sa z PPP musi dostat sama, je jedine spravne. Ale este dlho bude k tomu potrebovat Vasu pomocnu ruku. Preto sa musis aj Ty pripravit na boj s PPP a k tomu Ti moze velmi pomoc psychologicka.

Alternativa

Ahoj, skusim Ti povedat, co by som robila v Tvojej situacii. Isla by som za osetrujucim lekarom dcerky a to, co si nam povedala, povedz jemu. Dcerka okrem pomoci internistu /zlyhavaju jej nejake organy? Pri jej mierach je to pravdepodobne/ potrebuje odbornu, PRAVIDELNU a CASTU pomoc kvalitneho psychologa, dobra je kombinacia so psychiatrom, ktori spolupracuju. Klinika by Vam mala takuto moznost poskytnut. A zvaz, ci pomoc psychologa v danej situacii nevyuzijes aj Ty. Urcite by si tym dcerke pomohla.

katarina

Moja dcera je už totiž hospitalizovana na detskom internom na kramaroch,všetky výsledky ma negativne,je tam 15 dni pribrala kilo a ja mam stale pocit,ze psychicky je na tom zle.S hospitalizaciou suhlasila sama,už si uvedomovala,ze je zle-strata menzesu/POL ROKA/ a rôzne ine priznaky.Momentalne važi pri vyške 171cm 41,7kg.Preto zisťujem kde sa taketo dievčata dávajú,lebo mam pocit,že nikto jej tam nelieči dušu!Psychologička ju prišla pozrieť až na 6 den a videla ju dokopy možno 2-3 razy.PROSIM ak mate nejaku OSOBNU skusenost s tymto,ale aj s iným zariadenim budem vdačna za kazdu informaciu.Neviem možno je to spravny postup,ale ja som cakala,ze sa jej bude venovat psycholog viac a že sa vlastne pokúsi zisťovať pričinu...TERAZ mi to pripada,že je so všetkým sama a najhoršie na tom je ,že nas/mna a muža/odmieta,nedviha telefony a nereaguje na smsky.JE PRESVEDCENA ZE SA Z TOHO MUSI DOSTAT SAMA.Ale ja mam obavy a strach a to cakanie doma a pocit,že neviem čo s nou je to je priserne...ANI NEVIEM AKO SA CITI,NA CO MYSLI,SO VSETKYMI MYSLIENKAMI JE UPLNE SAMA/ pochybujem,že sa niekomu zdôveruje/PROSIM KTO MATE SKUSENOST AKUKOLVEK NAPISTE môžete aj na mail: katerina1@centrum.sk

sara

zazie:suhlasim stebou a aj psychologicka krasulova bola super,len uz tam nepracuje rok co je skoda,naozaj bola fantasticka

zazie2112

Ak zacne zlyhavat funkcnost organov tak uz sa bavime o hospitalizacii ale v nemocnici na internej kde sa prednostne zachranuje telo pred hlavou....ci mylim sa?

zazie2112

Ste si istá, ze je dovod na hospitalizáciu?Ak to máte blízko v pezinku!Ja som inde nebola, ale je tam velmi sympatická psychologicka- Dr. Krasulová a dievcata sa snazia sa podporovat.Teda to je moj dojem na základe jedného stretnutia, nakoniec u mna hospitalizácia nebola potrebná.