Salicyláty: kyselina acetylsalicylová, ako proti nej

RNG

Aloxipirin je zlucenina s hlinnikom(aluminum) a hlinnik v mozgum je spojeny s Alzheimerovou chorobou. Zamorenie hlinnikom je teda nebezpecne na mozgovu cinnost.

kys.acetylosalicylova

ryba, je dost mozne ze trpis na tzv.medikamentoznu bolest hlavy.je to reakcia ked lieky uz nepomahaju, naopak zhorsuju stav a bolest vyvolavaju.ak ide o bolest hlavy s povodom v krcnej chrbtici, uberala sa liecba tymto smerom??anopyrin obsahuje tiez kys.acetylosalicylovu, len obsahuje uhlicitan vapenaty ,ktory pufruje kyslost a glycerin na zlepsenie rozpustnosti.aloxiprin je zluc.kys.acetylosal.a hlinitej soli.

RNG

ucinnou latkou anopyrinu je tak isto acetilsalicylova kyselina(aspirin)
Najmenej zaludok poskodzujuci NSAID je naproxen, ten je ale najviac poskodzujuci pecen.
Ak je bolest hlavy zo zamorenia alebo nedostatku vody, treba to adresovat odmorenim(cistenie criev, pecene, cievneho systemu,chelacia a hlavne vela vody) .
Ak je to sposobene zo zapalov, su prirodne protizapalove(quercitin, vitamin C, bromelain, GLA, dumbier).

Ak je to sposobene stresom, tak su destresovacie techniky, doplnky vitaminov B,(stress-B)
mineralov(hlavne vapnik a horcik) a

prostriedkami na zvysenie neurotransmiterovych hladin, napr 5-HTP, St Johns Wort, SAM-e.

ryba

Pytam sa preto, lebo uzivam takmer denne pravidelne homeopatikum CEPHYL - 2tbl. a obsahuju kyselinu acetylsalicylovú -odkaz odstránený-
Ten jediny mi pomaha pri bolesti hlavy.Je to divne,ale je to tak.
Analgetiká mi naopak dokazu este zvysit bolest hlavy.Isty cas mi pomahali.Pochodil som neurol.vysetrena poCT.Je to od krc.chrbtice vraj.

...

ivan ba, preco uzivas lieky s obsahom kyseliny salicylovej?na chronicke liecenie bolesti uz sa ani nepredpisuju, su omnoho lepsie.prilezitostne uzitie by nemalo skodit.je pravda ze mozu byt "tazke "na zaludok.jednak z dovodu ze ma kyslu povahu , to sa da redukovat uzitim anopyrinu/400mg typ/alebo aloxiprinu.ale ide tu o farmakolog.ucinok.blokuju tvorbu isteho enzymu ktory je potrebny na tvorbu prostaglandinov.tie su tzv. DOBRE,tvorba zalud.pufrov, prekrvenie sliznice zaludka, regeneracia tkaniv/a ZLE ktore sposobuju zapal a sposobuju intenzivnejsie vnim.bolesti/pri menzese napr/.bohuzial k.acetylosalicylova ,salicylaty a ine nesteroidne protizapalove latky/ibuprogen, naproxen, diklofenac.../ tlmia produkciu oboch,len tzv.selektivne inhibitory tlmia prevazne produkciu zlych, patogennych.

RNG

Zialbohu, neutralizovany acetylsalicilat nema ucinok. Napr s pridanim sody bicarbony sa zmeni na octan sodny a salicilat sodny a tie nemaju uz povodny ucinok.

ryba

GNG to mi je jasne,ale"Co dokaze tito kysely rychlo neutralizovat ?" Totiz, ked si dam napr.Cephyl,alebo iný liek s kyselinou acetylsalicylovou prestane ma bolet hlava, ale ma rozboli zaludok cca po 30-40 min., pravdepodobne posobenim kyselina acetylsalicylovej.Preto som tak polozil otazku.Ako stlmit jej posobenie v zaludku.Mal som robene gastro je OK.

RNG

Bolesti su za zapalov a poskodenych nervov. Salicylaty a ine NSAID potlacaju len symptomy, ale neadresuju priciny.
Zapaly su obvykle z patogenov alebo zamorenia.
Patogeny su bakterie, virusy, mykoplazmy, kvasne infekcie a plesne

Zamorenie su ich vylucky, nestravene bielkovinne zhluky,nespravne znicene tuky, chemicke zamorenie ako tazke kovy , organicke toxiny, pesticidy, zvysky farmaceutik a podobne .
Nervove bolesti su z mechanickeho poskodenia nervov alebo viralneho, kde je poskodeny myelin (nervova izolacia)virusami a casto nakazena je odstranena bielymi krvinkami(tzv "autoimunne").

Kazdu z tychto pricin treba individualne adresovat, ked chceme problem bolesti odstranit permanentne.
Na stastie nam priroda poskytuje velmi sirokospektralne antimikrobialne latky, ktore zasiahnu vacsinu patogenov(GLA, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, graviola, lapacho,,,).
Zamorenie sa da adresovat odmorovacimi (enzymi, lecitin, vlakniny, cistenie organov...)
Poskodene nervove tkaniva potrebuju polotovary na regeneraciu, hlavne DHA, ktory sa nachadza v rybacich olejoch a koncentratoch(3x3 gramy).
Docasne odstranenie zapalov sa da dosiahnut roznymi prirodnymi(bromelain(2x600 gdu), quercitin(2x500 mg), vitamin C(3 gramy ester C), dumbier,GLA z pupalkoveho(3 gramy) ci borakoveho(1.5 gramu) oleja,rozmarinovy olej prirodnym zdrojom salicinu-kora z bielej vrby, 2 gramy maju rovnaku aktivitu ako 500 mg aspirinu, ale nemaju zle ucinky kyseliny acetylsalicilovej na sliznice.

Samotne virusy sice v tele nevieme vybit, ale vieme ich ucinne potlacit(selen, zinok, aloe,kokosovy olej, baza , astragalus, echinacea, a silne:, betulin, befungin, larrea tridentata(chaparal))