Nemôžem spať

lea02

mjanik absolvovala som 10 sedení akupunktúry, počas liečby som spala celkom dobre no len čo som liečbu dokončila už zase nemožem spať neviem čo mám robiť vyskúšala som už všeličo ...

ezka

ja si myslim, že najviac nám škodia tie nočné zmeny. mali by ich zrušiť. nemusím ti písať o dôsledkoch nedostat. spánku. a ked nie je iné riešenie - topiaci sa aj slamky chytá.

RNG

Na nete najdes vseliake clanky, od vyrobcov(kladne) od dealerov(klamlive) a od pouzivatelov(rozne , osobne) Tiez su tam skusenosti od publika zhrnute, hlavne v slovnikoch ako Wikipedia napriklad. A tam je to najblizsie k realite.
Realita je, ze vsetky produkty na spanie su pre mnohych navykove a synteticke drogy utlmujuce mozgovu cinnost umelo su naviac skodlive pre znacne percento pouzivatelov.

ezka

Ahoj RNG. uživam to už 5 rokov. robim totiž na tri zmeny. a so spánkom mám problém len po nočnej zmene. ked som dlhší čas doma nepotrebujem lieky. A nola som na nete a tá tretia rada hypnogenu nie je návyková.

RNG

Hypnogen(zolpidem) ze nie je navykovy?
Najdi si o tom na Google.com pod zolpidem popis skodlivych ucinkov.
Od nervozity po halucinacie, amneziu, ataxiu=strata rovnovahy a podobne. A po prestani brania sa nespavost vrati casto horsia ,nez pred branim
A JE NAVYKOVA, ked sa berie dlhsie, specialne pre starsich ludi.

RNG

Okrem destresovania cvicenim a dusevnymi cviceniami(meditacia, yoga, thai chi) su urcite doplnky pomahajuce zaspat. Byliny: valerian, chmel kamilky,levandula...
Hormon Melatonin
Doplnky zvysujuce hladinu serotoninu: L-tryptophan, 5-HTP,St Johns Wort a ine.
Aj niektore vitaminy ukludnuju, aj mineraly ako vapnik a horcik(calcium, magnesium)

vlado

Ja zijem v strese - inac to nebude :Spanok u mna je ako nocna mora, raz mi niekto poradil autogenny trening - a trosku to zabera -- skus to mozno pomoze