Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

ZDENKA555

zuzanakur mam tie iste priznaky ako ty skrtenie v krku bolesti chrbta atd bola mi zistena tetania chcem sa ta opytat ako si sa s toho dostala co ti pomohlo atd...viem ze je to stara tema ale snad sem niekedy nakuknes paa

NinaK

Volám sa Nina Kuľhová a študujem psychológiu na Masarykovej univerzite.
Venujem sa skúmaniu skúsenosti s užívaním antidepresív. Hľadám záujemkyne do môjho výskumu, ženy trpiace panickou poruchou a užívajúce antidepresíva, ochotné podeliť sa so svojimi skúsenosťami. Získať môžete analýzu (metódou Interpretatívnej fenomenologickej analýzy) a iné náhľady na Vašu skúsenosť a problém, ktoré Vám môžu lepšie pochopiť seba a svoju situáciu. V súlade s etickým kódexom psychológa je účasť vo výskume anonymná. Rohovor môže prebehnúť osobne alebo elektronickou formou (skype, google talk).
Vopred ďakujem za Vašu ochotu a aj prípadné zúčastnenie sa vyskumu.
Ak by ste mali záujem, alebo poznáte niekoho, kto by mohol mať záujem, kontaktujte ma na mojom maily:
nina.kulhova@gmail.com, kde sa dozviete viac.

Mimulus

Ahoj marcelina78 no možno Ťa teraz prekvapím a ospravedlňujem sa všetkým, že moja otázka nebude figurovať s témou ale ani jeden z Vás už dlho nebol na fóre ktoré písala slnecnica tak som sa chcel všetkých zainteresovaných spýtať či môžem to fórum použiť do mojej knihy teda včetne vašich príspevkov odvtedy ako som tam začal prispievať ja? Dajte mi prosím vedieť či môžem použiť Vaše prezývky a proste tak je to pre mňa veľmi dôležité. Pa Pa a ďakujem a dúfam,že sa nikto na mňa nehnevá

bublinka4

xdanielax a uz vidis nejake pokroky po tych 3-4 sedeniach? ty si bola predtym ako na tom? nasla som si aj knizku aj rozne techniky skusam co sa da, tak snad pomoze pomalicky..viem ze to musis koniec koncov aj tak iba v sebe nejak zmenit a nikto to za teba neurobi..v tom je to tazke :) a ak sa smiem spytat, odkial si, resp. kam chodis k psychologovi?

xdanielax

bublinka4 - tak ja som novacik co sa tyka psychologa tiez. ale je dobre, ze si spravila ten krok a isla si k nemu. Pravdepodobne ti bude vysvetlovat nejake postupy ako mas odviest myslienky na nieco ine, ako mas spravne dychat atd atd. Ja som bola u psycho len tusim 3 ci 4x :-) (zatial) aspon som to mala komu povedat ;) a zrejme sa ta bude pytat, ci by si to nechcela riesit aj so psychiatrom, tak neviem, ja by to spravila tak, ze ked ti tie samotne sedenia nepomozu casom, alebo mas stale stav ze uz ani nevkrocis do obchodu pomaly, alebo takto, tak to skus.
Ale radim ti, aj hladat si info na nete a citat si a osvojovat si rozne techniky relaxacie, zmeny negativnych myslienok na pozitivne a pod.

bublinka4

xdanielax ty si chodila k psychologovi?ako ta z toho dostal?po akom case si zacala badat nejake zlepsenie?prepac ak si to tu uz pisala ale nemam velmi cas pozerat vsetky prispevky :)

bublinka4

xdanielax: tazko povedat co je pri tomto probleme "dlho" :) myslim,ze u mna to nie je dlho,aj ked mne to uz pride ako vecnost..pred dvomi mesiacmi ma chytil daky taky zavrat v hypemarkete,strasne som sa zlakla co mi je a zrejme som si to hyperventilaciou este zhorsila..busenie srdca ako o zivot,ruky sa mi triasli..strasne som sa bala co mi je,ci mam infarkt ci co..nechapala som to,lebo snazim sa fakt zdravo jest,sportovat..myslela som si ze mi to prejde,ale nepreslo,tak som bola na pohotovosti,ale tam to bola "obrovska ochota",odbili ma s tym,ze to je kolapsovy stav a ze to nemam predychavat..tak som si myslela ze sa vyspim a bude fajn..ale od toho dna uz nebolo fajn..busenia srdca som sa uz nezbavila,k tomu strach,obavy..kedze mam prazdniny,bola som doma a chodila po roznych vysetreniach..ale fyzicky som uplne ok..ale medzicasom som ja prestala chodit von,bojim sa ist do obchodu,ist autom..zacala som sa vyhybat chodeniu von..zmenila som sa,ako keby som dokazala uz len mysliet na to ako sa bojim a co ked a podobne..a strasne sa sledujem..kazdy nadych a podobne..najskor som myslela ze to zvladnem sama,ale nepomahalo mi povedat si ze mi nic nie je..takze som zvolila cestu psychologa.zatial som mala len jedno sedenie,co je asi take uvodne,lebo zatial mi to nejak nepomohlo..ja viem,ze to hned nepojde..ale musim sa nejak prekonat.v septembri nastupujem do novej prace kde som strasne chcela ist a teraz sa toho strasne bojim..snad to teda zvladnem..

xdanielax

bublinka4 - suvereno je sikovny, ale tieto veci si ziadaju cas. Neviem ako dlho s tym bojujes, ale davaj si pozor, aby to neskoncilo tak, ze sa zacnes vsetkemu vyhybat.
Ak to uz je v takom stadiu, skoc k psychiatrovi + psychologovi (ak to uz nerobis), nic na tom nie je a pomoze ti to.