Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

rena23

allallo, ja mam uzkostnu poruchu so somatizaciou. Terapeut je specialne vyskoleny psycholog alebo psychiater, ktory Ti pomoze odhalit pricinu Tvojich problemov a nasledne ich aj riesit. Nie je terapeut ako terapeut, preto si zisti , ku komu v Tvojom okoli sa oplati ist. Okrem dobreho terapeuta treba co najaktivnejsie spolupracovat, mat vela odhodlania a trpezlivosti, pretoze minimalny pocet sedeni je 25. Potom mas sancu uplne sa vyliecit (samozrejme, len z akutnej fazy, pretoze toto je ochorenie na cely zivot).

CORNUTO

ahojte všetci čo sa tu nachadzate čo vas trapia psichycke a duševne choroby ,citim to svamyi,prezil som to na vlasnej koži je to strašne a taško sa stoho da dostať!!!!napriklad,bušenie srdca,nakupnich obchodoch mi prichadzalo zle len ked som zazrel na farby obalov,pocit na infart,depresie,plac,a dalsie veci nebudem tu vsetko a smutne rozpisovat dost ked to citate vsetky tote prispevky sa vam potja ruky a mavate este horsie depresie a je vam stoho zle.pomozem vam tak ako som sa vyliecil ja nesom uplne a fungujem ako clovek a ties sem tam si musim hodit do seba tabletku....psichyjater by najprv by mal tim ochorenim prejst a potom liecit.piste mi na moj meil cornuto@centrum.cz pomozem urcite musite mi verit

allallo

ahoj rena23.. pls este mi povies co to je ten terapeut som az taky truhlik ze ani toneviem.. inac teba tuu uz poznam s fora dlhsie ty si mala tiez DR/DP ??? alebo neco podobne?? inac dakujem za radu

allallo

ahoj niko666 ja com tiez bral cipralex.. a nepomohol mi mne ziadne lieky nepomahali.. taksom ich viisadill nekedy je dobre .. ale nekedy hrozne.. ale mam to uz vise roku.. a skorr pocitujem derealizaciu a depersonalizaciu ako uzkosti a panicke zachvaty.. najprv mi diagnostikovali panicku poruchu,potom nejaku uzkostnu poruchu a potom aj ta dr/dp pribudla.. uzkosti presli len som kazdy den nekedy mimo.. a v tedy na mna dojde taka uzkost.. vie mi niekto poradit ako dalej???? este k tomu som stratil dost kamaratov :( a dost som sa zmenil povahovo :(( dakujem vo pred za vsetky radii

usmev:)

ahoj businka!
bohuzial Ta sklamem, ale si v nespravnej teme.. tato tema sa netyka PPP (poruchy prijmu potravy), tyka sa panickej poruchy a jej podobnym psychickym porucham..
vela stastia s diplomovkou!

businka

Ahojte. Veľmi by ste mi pomohli, keby ste mi vyplnili moj dotaznik. Tyka sa poruch prijmu potravy a je anonymny. Vysledky budu pouzite v mojej diplomovej praci.

www.loviskova.dotaznicek.sk

Vopred velmi pekne dakujem :-)

usmev:)

ahojte, takze kopirujem este to co som sa snazila poslat v sobotu, ale akosi zlyhala technika:-)

ahojte:-)
marko, dakujem velmi pekne, ze si napisal!! naozaj.. doteraz som nepoznala nikoho kto to pocituje rovnako ako ja, ale po Tvojich prispevkoch sa citim troska kludnejsia.. taaak velmi Ti v tomto rozumiem.. a tu jednoznacne plati - kto nezazil, nepochopi.. to su proste veci, ktory si musis odzit na vlastnej kozi, lebo inak nemas sancu ich pochopit a obzvlast, ked su to take nevysvetlitelne, nedefinovatelne pocity.. ja som obcas naladena tak, ze si poviem, nechaj to tak, je to len zasa nejaky priznak PP.. ale stane sa, ze obcas ma to vie uplne vyviest z miery, stale to "co ak" a "co ak prave teraz" je to nieco zivotaohrozujuce a tak.. nie vzdy to je lahke, aj ked sa clovek snazi.. pokial sa da, najlepsie je uplne odputat pozornost, rychlo prepnut myslienky na nieco ine, zacat nieco robit, vzit sa do ineho momentu ako je ten co pocitujeme.. a este ak sa ta mozem opytat, ked si bol na vysetreniach srdca, absolutne nic Ti na to nepovedali? nezistili Ti ani arytmiu alebo nejaku srdcovu odchylku? viem, ze sa to lahko pise, ale obcas to pomaha, takze chcem Ti povedat iba tolko, ze si mlady, mas absolvovane vsetky vysetrenia, NIC sa nepreukazalo (keby bol nejaky problem, urcite sa uz vtedy objavi), mas pri sebe priatelku ktoru milujes a ktora urcite miluje Teba, takze ja verim, ze Tvoje stastie sa uzavrie tym, ze aj tieto neprijemnosti coskoro skoncia:-) a urcite tak aj bude!!:-)
ahoj KEBB, som rada, ze si napisal:-) uplne Ti rozumiem, aj v tom, ze ked clovek pocituje aekolvek neprijemnosti pri srdci, je mu zatazko robit akukolvek cinnost, vyvijat akukolvek fyzicku namahu.. mna obcas suzuju arytmie, ktore su tiez vrcholne neprijemne, vtedy sa bojim aj vstat zo stolicky, lebo to citim a nieto sa este do niecoho pustit.. ale pozri, vysetrenia uspesne absolvovane, vsetko je v najvacsom poriadku, VSETKO je to iba PSYCHICKE, takze mozes byt pokojny:-) aj ked viem, ze sa to lahko pise, ale ine je to potom zazit a uverit tomu.. inak mozem sa aj Teba spytat, ze ako Ti dopadli tie vysledky u kardiologa? ja mam totiz taky problem, ze ja som na vysetreni srdca bola uz pomerne davno, no a obcas, ked to na mna tak vo velkom pride ma napadne, ze kolko sa toho odvtedy mohlo zmenit a ci je to srdce skutocne zdrave a 100% fungujuce.. na druhej strane zas viete ako je to s tym obiehanim lekarov.. ale tak pevne verim, ze to je aj u mna OK, vase prispevky ma troska uistili, takze dakujem!!:-)
Janka, tak to je neskutocne radostna sprava!! ani si nevies predstavit ako sa s Tebou tesim, naozaj velmi! ja viem kolko radosti to je, my uz mame ine priority a aj taketo, pre inych asi malickosti, nam vedia spravit obrovsku radost:-) velmi sa z toho tesim!!
vlocka:), ahoj!! dakujem, ze si sa ozvala:-) a vies o tom, ze som vobec netusila, ze aj Teba trapi hyperbillirubinemi?? iba si pamatam, ze ja som Ti o nej pisala, tusim, ze v maili:-) a este ti, ktori nou trpite - beriete aj nejake lieky alebo ine preparaty, ci nie? nie je to teda nebezpecne? ja mam zas odpozorovane, ze na nu vplyva naozaj vela veci - v prvom rade hlavne ten stres, u mna stacil atak alebo silnejsi napor stresu a hned som si vsimla, ze tie bielka su naozaj dost zlte.. tak isto aj nedostatok spanku, ktory je u mna pocas tyzdna tiez dost slaby, v tomto by som sa mala polepsit.. taktiez aj nepravidelne stravovanie, napr. ak dlho nic nejem, lebo mam bolesti zaludka alebo podobne.. a inak nesmierne dakujem obom, ze ste napisali!! ste upln prvi, o ktorych viem, ze to maju, uz som si myslela, ze som na svete sama s takymto problemom:-) a tiez mi to uz viacero ludi povedalo, je to teda naozaj dost neprijemne.. a inak vlocka:), dufam, ze sa mas dobre, hrozne sa uz tesim, ked si napiseme maily!!:-)
a este posledne na co by som sa rada opytala - velmi ma zaujal prispevok od RNG.. celkom s Tebou aj suhlasim, ono je to vsetko tak strasne prepojene, ze jedno s druhym navzajom suvisi.. len by som Ta chcela poprosit, mohol by si mne/nam poradit aj konkretnejsie? myslim to v tom zmysle, ze ci by si nam mohol poradit aj KONKRETNE pripravky, ktore by nam mohli pomoct.. ja dlhodobe uzivam zinok + horcik + vapnik (vsetko v jednej tabletke, ide o zmes), omega 3-6-9 mastne kyseliny a v poslednej dobe som zacala uzivat preventivne aj prirodny preparat na imunitu.. co by si mi teda odporucal? velmi pekne dakujem!!:-)
budem koncit teda, tak sa majte krasne, pekny zvysok vikendu, papa:-)

a teraz doplnim este k tomu co sa sem dopisovalo:-) Marko, suhlasim! humor je velmi dolezity!:-) aj ja sa snazim byt co najviac humorne naladena a nebrat vzdy vsetko tak vazne.. lebo ja beriem vsetko az PRILIS vazne:-D ale snazim sa a velakrat sa mi to aj podari a potom je to 100% lepsie, takze silno silno odporucam:-) a takyto historiek mam tiez velmi vela:-D rozpamatam sa a v najblizsom prispevku ich mozem aj napisat, lebo tento prispevok je uz teraz prehnane dlhy a nikomu sa nebude chciet citat!:-)) drzte sa!!:-)