Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

usmev:)

ten prispevok, ktory som tu krvopotne pisala sa naozaj neodoslal?? vypisalo mi to error na stranke a prispevok zmizol.. aaach jaj, tolko stratej prace:-)

marko1111

Rena, nech patram ako patram, neviem na nic take prist. A cital som zasa ja, ze dnesna psychiatria uz nepovazuje za pricinu potlacene emocie. Tak neviem, a hovoril som s jednou psychologickou, ktora povedala ze to moze dost dlho doznievat takto. Proste ma mozog naucene iste vzorce spravania, viac vnima zmeny v organizme - preskocenia srdca co zdravi ludia vobec nevnimaju ja vnimam a podobne. Neviem ze by som nieco potlacal, mam priatelku ktoru milujem. snad len strach ze sa nieco stane s nami.

rena23

marko, skus porozmyslat o tych potlacenych emociach. Chodil si na terapiu? Doznievanie by to nemalo byt - ked si vylieceny, tak si vylieceny... Mne sa to zvykne prejavit neurologickymi priznakmi - trpnutie, mravcenie... Ked odhalim a vyriesim, co sa za tym "skryva", prejde to same od seba... Mne terapeutka vravela, ze podla toho, na ktorom organe sa Ti somatizacie prejavuju, sa da urcit, aky psychicky problem sa za tym skryva. Ja som s nou srdce neriesila, ale mam jednu knihu o psychosomatike a tam sa pise, ze: "Srdce symbolizuje lasku, schopnost tesit sa zo zivota, zit v sulade so sebou samym aj s okolitym svetom." Skus patrat tam.

marko1111

Rena, aj mne sa najprv prejavovala len somaticky, a takmer vylucne so srdcom. Potom sa pridali aj depresie, strach z depresii, strach ze sa zblaznim, ze som schizofrenik a podobne. Hnusne. Potom mi to vsak znova odoznelo a teraz uz nepocitujem ani uzkosti, minimalne s tymi predtym sa to neda ani zdaleka porovnat. Ale predsa stale niekolko krat za den mam cudne pocity na srdci, aj sa zlaknem ale iba na chvilu, lebo si poviem ze to je zasa pp. Chodim cvicit, s kamaratmi von, hladam si robotu. Len som chcel vediet ci je to uz faza odoznievania choroby, kolko moze trvat a tak. Dakujem vsetkyyym a drzim palce bojovnici

krút.-jana

Ahojte všetci..
usmev. rena a všetci dakujem za podporu..
Držte sa aj vy! Už som absolvovala aj to VUMP vyšetrenie bolo to pohoda síce trvalo to asi 1hod ale dalo sa to len rôzne klopajúce zvuky počuvať a mať diódy na lícnych kostiach a hrudi a také a pán doktor bol milý strašne všetko my vysvetli aj tú najmenšiu podrobnosť aj ked sa netýkala ani toho vyšetrenia ubezpečil ma že to z tej mgr tá cystička ako to nazval je nič nemám sa stým vôbec zaoberať mám síce poškodením minimálne ten vystibulárny nerv ale že sa to vyliečiť dá treba trénovať hoc aj tancovaním doma vykrúcať sa chodiť vela a hlavne neležať ale že je to aj z prekonaného zápalu ako je niečo pásový herpes- lem mne sa to spravilo vo vnútri v uchu alebo na tom centre rovnováhy a preto to krútenie, ked mám slabšiu imunitu bude si ten bacil papkať a krútiť ale ked si vycibrím imunuty aj bacil úplne zanikne a prejde všetko - len treba chcieť a určite z toho nezomriem!!! to bola najväčšia a najradostnejšia správa dňa!!!!
Síce my detičky ochoreli na chrípku aj manžel ja som šťastná a usmievam sa varím im, starám sa o nich a čo je najlepšie obehala som sama obchody lekárne aj včera ešte školu po vysvečko všetko sama bez pomoci a ani som nemala paniku a ani točáky....
Tak sa držte všetci a prajem aj vám krajšie dni a dobré správy.

rena23

marko, mne sa na zaciatku uzkostna porucha prejavovala len somatizaciami - psychicky som sa citila uplne OK. Potom ma zacali vysetrovat pre podozrenie na vazne neurologicke diagnozy, a ked sa tam nic nenaslo, poslali ma k psychiatrovi. Presne to som Ti chcela napisat - mozes mat pocit, ze si psychicky v pohode, ale ak mas nevysvetlitelne somatizacie, pravdepodobne sa deje nieco v Tvojom podvedomi a telo Ti to takymto sposobom dava najavo.

vlocka:)

Ahoj Usmev:)
som rada, ze si sa ozvala. Neda mi nereagovať na Tvoj prispevok, pretože Hyperbillirubinemiu mam aj ja!!! Viem, že si kedysi niekde spomenula, že ju máš, ale si nespominam, že či na fóre,alebo v maili. Takže neviem si spomenúť, či sme sa už o tom bavili.
Ja som sa tym nikdy nezaoberala, pretože sestra mi povedala, že to nie je nič závažné, že aj ona to má. Istého času som si aj všimla, že nemám očné bielka čisto biele, ale s takým žlvým odtieňom, ale nejako som si to nevšímala. Až dnes, keď mi kolegyňa povedala, že mám dnes nejaké žlté očné bielka. A na to sa ma ďalšia kolegyňa opýtala, že či nemám zvýšený billirubín. Tak som si na to spomenula, že mám :). No a keďže som túto noc spala asi len 5 hodin, tak myslim, že sa to odrazilo aj na mojich očiach, lebo som riadne unavená.
Takže si dnes musim niečo o billirubinémii vygoogliť.

zatial pekný deň.

KEBB

usmev:)... pridam sa aby ste sa necitili osameli takto dvaja. Mne PP prepukla v novembri kvoli praci a velkemu tlaku + skola. mal som silne ataky. po vysetreni kardio, EKG, tlak, krv v poriadku som sa upokojil ze mam srdce ok. Moja PP mi vsak beha po celom tele, a posledny tyzden sa usidlila pri srdci. pocitujem pichanie, bodanie a obcas aj vystrelovanie bolesti, hlevne ked mi zase nabehne stres v robote co je kazdy den okolo 16tej. takze mam dost tazky tyzden kedze sa pomaly bojim aj zohnut aby som si zaviazal snurky na topankach, lebo je to namaha ktora moze sposobit infarkt :). stale si namyslam ze dostanem infarkt po akejkolvek zatazi. No a ako spravny neurotik som poprosil svojho obvodaka aby ma poslal opat na kardiovysetrenie :). Psychologicka tvrdi ze je vsetko OK, ze to len moje podvedomie so mnou takto lomcuje. Uvidime kde budu bolesti o tyzden:)
Drzim Vam vsetkym palce

marko1111

Rena, no ja ataky uz nemavam nejaky cas, len proste citim srdce kazdu chvilu, obcas viac, obcas menej. Uz sa tym nenecham obmedzovat, ale predsa je to neprijemne. Uz z toho ani nemam taku uzkost ako pred tym, ale najradsej by som bol keby to zmizlo uplne.
Usmev, no prave preto ze srdce povazujes za najdolezitejsie, sa ti to tam prejavuje - PP je pekna svina. Veru su to take nedefinovatelne pocity, kedy mi srdce ani nebusi, ani neboli, ale nieco mi na nom nesedi. Ako by buchalo o hrudnu stenu alebo o rebro alebo co, mam pocity ako by sa mechanicky poskodzovalo tymi udermi a tak. No ale ked mam dobre echo aj ekg tak to moze byt len v mojej hlave nie? Ale ver mi usmev, strach o srdce je nic v porovnani so strachom o svoje psychicke zdravie - strach ze sa zblaznis, ze mas schizofreniu, tazku depresiu a neviem co je uplne najhorsi. A s tou bilirubinemiou, pozri si stranky o Gilbertovom syndrome po anglicky, je jedna kde panic attacks je zaradeny medzi najbeznejsie symptomy spolu s depresiou, unavou, krutenim hlavy, zlcnikovymi kamenmi a tak. Tak drzim palce nadalej

usmev:)

ahojte vsetci:-)
som rada vzdy, ked su tu nove a nove prispevky:-) povodne som chcela ist uz spat, ale povedala som si, ze najprv sem este prispejem aj ja:-)
Janka - uplne super!! velmi sa z toho tesim:-) si silna a odvazna zena, stale napredujes dopredu, je uzasne ako sa zmenil Tvoj obsah prispevkov - staci, ak si precitas nejake starsie a terajsie, je to riadna zmena, ale je uzasne, ze tak pozitivna;-) drz sa i nadalej, horsie dni boli, su, aj budu, ale to neplati len pre nas, tak to chodi vo vseobecnosti, nastastie plati, ze po tom horsom pride lepsie a aj v zivote to tak je, raz sme dole, potom zasa hore..:-)
Zuzka - ahoj!!:-) snad uz sa mas lepsie a zle dni pominuli, nahradili sa tymi peknymi:-) je logicke, ze aj u tych, ktori su takpovediac "za vodou" pridu aj taketo dni.. vdaka aj za tip na knizku, je to jedna z tych, na ktoru si robim zalusk uz dlhsiu dobu a este doteraz ju nemam:-) zato mam mnoho inych knih suviasiacich s tymto problemom, aj ked nie uplne s nim, ale maju s tym nieco spolocne.. avsak vidim, ze tato by sa mi naozaj hodila, takze pri najblizsej navsteve knihkupectva si ju hned aj kupim:-)
vlocka:) - ahoj!!:-) este stale som nepisala mail, lebo chcem Ti toho napisat dost a nejako som sa k tomu este nedostala.. uvidim ako najblizsie dni, ale buduci tyzden bude asi narocnejsi, tak sa nehnevaj, ak odpisem niekedy az ku koncu tyzdna, ale rada by som si na tej mail vyhradila viac casu;-)
a inak u mna je to tiez take vselijake.. mala som aj dni, kedy to nebolo najlepsie.. stale sa ma drzal taky vnutorny stres alebo nervozita ci ako to spravne nazvat, no a potom viete ako to ide, jedno s druhym, druhe s tretim, atd, atd:-) blbe je, ze obcas je ten vnutorny stres taky bezdovodny, mate po stresoch, uplne oddychujete, ale aj tak sa ho nie a nie zbavit, to je take sklucujuce.. ale potom, ked uz clovek zasa nasadne do takeho tempa, tak sa to zvykne polepsit, aspon dufajme;-)

a este k tym novym prispevkom - ahoj marko1111!!!:-) som rada, ze si napisal, lebo zdielame uplne rovnake pocity:-) aspon co tak pocuvam, citam, sledujem, mam pocit, ze kazdy z nas ma nejaky ustredny organ, na ktorom sa mu PP a vsetky priznaky s nou spojene zvyknu najviac prejavit.. samozrejme, ze to nie je len 1 organ, je ich viac, ale mam odpozorovane, ze vzdy je jeden, kde sa to prejavi v tej najvacsej miere.. a u mna je to prave srdce, co mi je velmi luto, lebo ja to beriem za ten najdolezitejsi organ v tele, ktory je nenahraditelny a na nom cely ten zivot stoji.. ale tak nevyberame si.. a podla tvojho popisu to tak vidim aj na teba.. inak ti presne, ale naozaj presne rozumiem!!! tiez mavam stale neprijemne pocity okolo srdca.. castokrat definovatelne ako pichanie, tlacenie, atd, ale ovela castejsie su to take nedefinovatelne pocity, velmi tazko to cloveku opises, lebo to je taky vnutorny pocit, ze akoby s tym srdcom nebolo nieco v poriadku a clovek sa vtedy dost zlakne, ze co to moze byt, lebo je to fakt neprijemne.. ak chces, mohli by sme si o tomto popisat viac, lebo si prvy, ktory zaziva presne tieto pocity, takze sa asi aj vieme ako jedini navzajom pochopit a bola by som rada, ak by si napisal aj viac, aspon budem pokojnejsia, ze vsetko to suvisi naozaj s PP, lebo obcas ma chytali aj stavy, ze urcite mam cosi so srdcom:-)
a Marko, este druha vec, aj ja mam hyperbilirubinemiu!! raz som tu o tom zakladala aj temu, ze ci to nemoze suvisiet prave s PP, ale nedozvedela som sa odpoved.. a ako sa to presne u teba prejavuje? beries na to aj nejake lieky? inak si prvy, o ktorom viem, ze ju ma a vobec som nevedela, ze tento pojem mozem spojit s PP, ale tak asi je to dost mozne.. takze dakujem, ze si prispel:-)
dobre, budem pomaly koncit dnes:-) tak sa vsetci drze, budem rada ak napisete:-)
majte sa krasne a uzite si prichadzajuci vikend!!:-)