Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

monza

Ahoj Marcelina, ja si myslím, ked z toho neurolu som bola taká ospalá, že je pre mňa 1 tabletka silná,doteraz som vždy brala iba pol tabletky a pomáhala mi. Viem určite, že od neurolu budem vporiadku. Beriem ho už s prestávkami 1 rok. Ale sa bojím návyku.Ja to len predpokladám, neviem. Sťažené dýchanie mám už asi 3 týždne, ale od neurolu mi to vždy prešlo, teraz nie. Preto dnes som bola u alergologičky, dala mi lieky na pele, a spray Atrovent na ihaláciu. Uvidím, či ma to prejde. Keď ano, tak to mám z alergie.V noci sa budím, že neviem dýchať, a musím sa zhlboka nadýchnuť, potom je to lepšie. Uvidím.

marcelina78

Monza bud rada, ze si po tych tabletach aspon kludna, mne ked to zo dna na den vypuklo a nebola este u psychiatricky, davala som si 3 x denne xanax, tie najslabsie od neurologa 10 dni a nijako mi to nepomahalo,ani na spanie, preto som ostala z toho v prdeli, ze kedysi som si to prilezitostne dala, len polku a krasne zabralo, teraz nie, to som nepochopila preco....potom som si to prestala davat, ze naco...ale tebe to zabera skus, kamoska vyskusala viac antidepresiv, nakoniec brala rok nejaky rivotril, to je ako xanax, lexaurin...akurat v kvapkach a dostala sa z toho, dodnes ma presvieca ze to je antidepresivum, tak sa jej smejem, ze nie, ze je to pekne navykovy "benzenak"...

gravity

monza, ad zaberajú po 6 týždňoch, upokoj sa. po neurole sa zíva, ale lepšie ako ataky, či? raz ho vysadíš , trochu to vydrž. na mr ťa poslali preto, aby zistili, či nemáš neurologický problém, komorbídny s pp. keď budeš mať všetky informácie, potom to spolu so svojou lekárkou vyhodnotíte, zatiaľ nie je dôvod na paniku :)

monza

dnes som si celú tabletku 0,25 neurolu, a celý deň som bola strašne ospalá, slabé nohy... A ona chce, aby som to tri krát denne jedla. Však nebudem vedieť existovať.

marcelina78

ahoj Monza, neviem naco ta posiela na magneticku, asi si jej popisala ako ti je azrejme pozru hlavu, ale neboj, nic tam nenajdu...Inak sila, ze neurologovia predpisuju antidepresiva, ked som to mojej psychiatriske povedala, sa velmi nahnevala, ze psychiatri uz ani nemusia pracovat, lebo ja som k nej vlastne prisla od neurologicky s tym, ze som mala od nej predpisane lieky na spanie, antidepresiva na spanie, dalsie antidepresiva na den a este vysoke davky xanaxu, nechapala, ze to by som bola "zdrogovana" z toho povedala..Oni by vobec nemali predpisovat zo zakonu vraj taketo lieky, maximalne xanax, neurol...

monza

marcelina, tak dnes volala po týždni neurologičku ohľadom zníženia dávky Coaxilu, ale necítim sa najlepšie ani takto, som nervózna, dokonca ani večer neviem dobre zaspať, lebo mám také nepokojné nohy, ťažko sa mi dýcha. Takže mám vysadiť aj ten 1 Coaxil, a brať neurol 3 x 0,25mg, a po 10 dňoch jej mám zavolať ako mi je. Keď mi nebude lepšie, tak ma pošle ma magnetickú rezonanciu. Čo sa vlastne zisťuje na tej magnetickej rezonancii? Na CT som už dávnejšie bola, ale nič mi nezistili.

marcelina78

Ludkovia, mate nejake skusenosti s vyrbkom 5-HTP ? Ja som zatial na liekoch, tak som to neskusala, ale ak by tu niekto bol, kto to skusa, fajn, ked napise, ci to pomaha. Ja beriem okrem liekov zinok, femibion-kyselina listova
a omega 3 + liecim sa detoxikujem pripravkami Joalis-medicina dr. Jonasa od liecitelky, je to nadlho, uvidim, ci to bude mat efekt....

marcelina78

GRAVITY dakujem pekne za povzbudive slova, od vikendu mi v tyzdni bolo celkom fajn, sanzila som sa vyvijat aktivitu, aj ked len domace prace...dnes som bola u nas na jarmoku a zas tie blbe pocity tam na mna dosli, jakoze mi "hrabne", ved to poznate, aj som doma a neviem si v klude sadnut pred telku a len tak sledovat film bez toho, aby mi tie uzkostne pocity nesli hlavou, asi si prenajmem rolu a budem od rana do vecera na nej "hrdlacit"...Asi by som mala zacat nejak sportovat, aj ked som lenivec, nech to zo seba vybijem, aktivni sportovci netrpia psych. problemami, vdaka sportu maju aj zdrave odolne "jadro" a zvladaju lepsie stres, len sa donutit k tej pravidelnosti...
MONZA drzim palce, daj vediet ako zabera znizenie lieku, zacala teda radikalne z 3 na 1 tbl. ....

amelia12

Moja mama sa lieči u psychiatra na depresiu už 10 rokov. Brala všeliaké lieky , raz to bolo lepšie ,inokedy horšie. Celé \"liečenie\" dospelo k tomu, že tento rok v apríli sa pokúsila o samovraždu. Pojedla všetky lieky , ktoré doma našla. Bola dva dvi k kome, potom sa prebrala a vraj si nič nepamätá. Teraz chodíme k psychiatričke- novej, mladej, tá ju napcháva liekmi - berie Cypralex, Frontin, Tiapridal a na spanie Hypnogen. Je taká oblbnutá od tých liekov, nič ju nebaví, len sedí. v noci od Hypnogenu síce zaspí, ale často sa budí a potom sa len napcháva. Na liečenie nechce ísť. Ja neviem či by jej to aj pomohlo??? Neviem , ako jej mám pomôcť?! Poradte niekto prosím!

monza

no tak volala som svojej doktorke a odkázala mi po sestričke, že si mám znížiť dávky Coaxilu z 3x1 tab. na 1 ráno, a neurol podľa potreby. Zatiaľ toľko.