Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

Matus111491

leaaa

Aj mne bolo vtedy príšerne. Vo veľmi silnom ataku som sa objednával telefonicky psychiatrovi a na leták som nehľadel, keď som si na druhý deň bol zobrať Seroxat. Chcel som sa z toho dostať, ale mne bolo príšerne. Neuveriteľne. A záchvaty som mal 4 x častejšie pri ňom. Možno som mal počkať, ale radšej som to vysadil. Nezvládal som to. Ale ako vravím, ak sa to opäť zhorší, nebránim sa AD, ale skúsim iné. A vďaka za typ na knihu, určite si ju zoženiem :)

tatiana26

Snažím sa ten Neurol brať čo najmenej. Je to zhruba raz za dva-tri dni pol 0,5 mg tabletky, čo nie je až tak moc. Zatiaľ zaberá. Máš nejaké skúsenosti so zvyšovaním dávky, keď prestane zaberať? Prípadne nevieš niečo konkrétne o jeho návykovosti? O guajacurane a zeolite som ešte nepočul, ale pozháňam si informácie. Vďaka za tip ;) Inak dobre mi robí Ľubovníkový čaj, vysoké dávky B-Komplexu (najmä pred skúškami) a Niacín. A na lepšie sústredenie užívam Lecitín. Ide to dosť do peňazí, ale lepšie než to mínať na hlúposti a vidím efekt.

Dnes mi ale bolo celkom fajn. Ani myšlienky sa neprejavili a konečne som po dlhej dobe derealizácií cítil neutlmené šťastie :) Bol to perfektný pocit, aj keď len na chvíľku, ale vnímam to ako progres :) Aj keď k večeru ma panika začala trošku chytať, tak som si dal Neurol (po troch dňoch myslím) a prešlo to.

zuzanakur

ved prave preto sa bojim tych liekov...su to lieky BISTON, nemam epilepsiu, ale vraj su vhodne na tetaniu, a dal mi len stvrtku rano, stvrtku vecer, ale asi aj tak pockam kym pojdem k psychiatrovi...tetaniu mi zistili na EMG, ludia aj vy ste taki vycerpani po nejakej praci?...mne je až na mdloby, najhorsie vsak tie tlaky... a inak s tymy chorobami viete co ja som vsetko mala???...sklerozu, nador na mozgu, v mieche, zapal mozgovych blan,infarkt, mrtvicu, krvacanie do mozgu,zlyhavanie srdca, cukrovku aaaaaaaaa encefaitidu momentalne nepreliecenu a mam obrnu po nej a mi zlyhaju dychacie svaly!!!...ano tato diagnoza strasi moju hlavu teraz!!!ma porazi snad...:D

tatiana26

MATUS cesta bez antidepresív je dobrá voľba, určite to skús... len s tým neurolom opatrne... ja vždy najskôr skúsim šumivé magnézko a keď nezaberie, až potom neurol, ale už som ho nemala hádam pol roka... ešte potom majúniektorí odskúšané namiesto toho guajacuran alebo tekutý zeolit. Skús, čo sa dá a psychoterapia je super, buď rád, že si natrafil na takého chlapíka.

LEA pozor na tú vetu, že na lieky nedáš dopustiť... myšlienky sú veľmi silné a ak sa takto nafixuješ na predstavu, že lieky sú základ, tak potom to bez nich pôjde veľmi ťažko, ak vôbec...

ZUZANA dôverne poznám, čo opisuješ...antiepileptiká konkrétne aké? to sú inak lieky,ktoré zvyknú meniť osobnosť...určite sa poraď s psychiatrom, ale bacha na to... ja by som ich nebrala...ovšem pokiaľ nemáš epilepsiu samozrejme!

Ešte MATUS ... no, ja som mala nádor na mozgu, schizofréniu, svalovú atrofiu, sklerózu multiplex a napokon sa zistilo, že je to len úzkosť!! :D takže tak... každému z toho šibe na začiatku, keď nevie, čo mu je a vie, že niečo áno, ale nevie sa čo...

zuzanakur

ahojte , ja mam dnes od rana take motanice, take bleeee..:/...vcera mi bola zistena navyšše tetania a dostala som antiepileptika ale bojim sa ich brat:/...poradim sa s psychiatrom, neviem sa zbavit diazepamu..:/...a tiež ma boli hlava, bola som na limonadu po dlhom case, a som mala pocit že každu chvilu odpadnem, cely den mam necitlivu polku hlavy a krku, taky divny poooocit..:/

leaaa

matus ked zacnes uzivat AD netreba citat letak a vopred sa strachovat ktovie z coho si mal horsi stav pri uzivani seroxatu mozno si sa zacal vopred strachovat a ti to spustilo castejsie zachvaty ...seroxat je dobry liek prvy mesiac sa priznaky vacsinou zhorsia tak mozno aj preto ti bolo zle ,ale to len treba vydrzat ja mam tiez aj PP a este par fobii je toho dost uzivam Alventu a sulpirid a necitam letaky a nestresovala som ked som sla uzivat liek ..psychologicka bez liekov by u mna nemala sancu nezbavila by som sa uzkosti nikdy ...kup si knihu agorafobie a panicka porucha akurat ju citim ...inac chodim aj psychologicke ..podla mna su lieky zaklad pri PP ..ja nedam na lieky dopustit ..

mižu

awoje vsetci,dnes ma tak boli hlava jak kona ani som dobre nespala v noci stale som sa budila poznateto ani obraz ani zvuk.a neviete ci je s renou23???

Matus111491

leaaa
Hej, som si toho vedomý, ale tie antidepresíva (Mal som Seroxat) mi vôbec nerobili dobre. Mal som po nich ešte silnejšie záchvaty, halucinácie, nemohol som sa na nič sústrediť, mal som pocit, že ma všetci prenasledujú. Proste hrúza... Tak som sa dohodol s doktorom, že zostanem len na Neurole a potom uvidíme čo ďalej... Tak zatiaľ čakám. Moc mi pomáha psychoterapia a psychické prejavy ataku som dostal pod kontrolu akotak s Niacínom. Na úzkosť mimo atak pomôže ten Neurol. Posledným problémom sú tie myšlienky, ale psychológ mi výborne pomáha zvládať ich a pomaly ich začínam ignorovať. Snáď sa z toho dostanem aj takto. Samozrejme, ak to bude kritické, tak sa AD nebránim. Ale to by muselo byť so mnou fakt zlé a nesmel by to byť Seroxat :D

tatiana26
Ďakujem za privítanie! :D No totiž ja som si polroka myslel, že mám rakovinu a ďalší polrok, že mám schizofréniu a keď mi psychiater povedal (po roku som sa k nemu odhodlal), že mám PP, tak ani sám som mu nechcel veriť a a stále som dokonca aj jeho presviedčal o tom, že mám schizofréniu.

tatiana26

ZUZANAKUR, MATUS ste úplne normálni panikári...žiadne nádory ani vyšinutie sa nekonajú, vitajte v klube ;)

ANNY to sú antidepresíva, dávajú sa buď samostatne pri veľmi ľahkých formách alebo ako doplnok k nejakým iným AD... takže účinok nastupuje rovnako, cca po 2 týždňoch...

anny...

Ahojte, chcem sa opýtať, že či niekto máte skúsenosti s Coaxilom? Po akom dlhom čase účinkuje? Za odpovede ďakujem