Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

RNG

OK, snazil som sa pomoct ako viem, cez prirodne neskodlive potravinove doplnky. Inac sa obrat na svojich lekarov a trp ako ti ostatni na chemickych liekoch.
Zdravie je najcennejsia vec co mame v zivote, a nie je rozumne na nom setrit.

Lekarne su na lieky nie na potraviny a potravinove doplnky.A lekarnicvi ti v tom tiez nevedia poradit, to nie je ich pole.

Bambulka661

RNG ved to by som denne musela brat miliony vitaminov a v lekarni minula tolko penazi...jak zistim co mi chyba...nechcem jest kadeco len preto ze to pomaha...

RNG

Na serotonin je SJW(SSRI ucinok) SAM-e, 5-HTP a l tryptophan.
Na dopamin je L-DOPA
Na GABA je Picamilon,tiez L-theanine ciastocne
na dobry spanok pomaha brat hormon/neurotransmiter spanku, melatonin, cez den sa zdrzovat v silnom svetle, v noci spat v tme.
Na choliny je lecitin
Na mineraly su doplnky na kosti a potrebnymi vitamoinmi na absorbciu, ako napr Bone Essentials z firmy Puritan.com
Na zmes vitasminov B je dobre brat rozne vyrobky pod menom Stress B
Na mozog a proti stresom a na rozne nervove pochody je dolezity vitamin D-3, odporucam kazdemu si ho doplnovat. Jeho nedostatok vyvolava tiez depresie nejak komplexne.
Tak isto odporucam brat rybacie oleje, ich zlozky EPA a DHA su tak isto dobre na nervy a protidepresne ciastocne.

Bambulka661

RNG a ktore ztoho je teda to plne chemikalii a skodlivin a ktore teda je to co si naozaj mam zadovazit uz mam zmatok...

RNG

depresie su najma z nedosrstatkov v neurotransmiterochttj prirodnych latok, nie patentovanych chemickych umelin,, ktore maju hromady skodlivych ucinkov, vcitane navykovosti.

Bambulka661

gugugu to zalezi na tebe mozes ist aj ku psychologovi aj ku psychiatrovi naraz ,mnohi chodia ku obom ,niekto iba k jednemu,niekto to riesi tak ze sedenia u psychologa mu pomahaju a nepotrebuje ziadne lieky,niekto chodi iba ku psychiatrovi ,ale podla mna nieje na skodu oboje...ja sice chodim len ku psychiatrovi a uzivam lieky ale premyslam nadtym ze zajdem aj ku psychologovi...
potockova aj mne zabral prvykrat ale potom som ho uzivala spolu s citalecom....a potom uz len postupne vysadzovala takze uvidime teraz...

gugugu

Bambulka, dik za info. Mam este par dotazov. takze, najprv mam ist za psychologom a ten ma potom posle psychiatrovi, ked bude treba? a kde najdem v trnave nejakeho dobreho psychologa alebo vlastne hociakeho? nemam ani potuchy, nikdy som taketo nieco neriesila.

Bambulka661

ja ked som to mala prvy raz tak som sa ztoho dostala uplne mne nebolo vobec nic cele dva roky...ja som sa vlastne ztoho pozbierala za par mesiacov a potom som sice uzivala este lieky ale len preto aby neboli vysadene hned...vraj by sa to nemalo...ale vratilo sa mi to zas myslim ze po velkom spresovom obdobi,,ale prvykrat som mala problemy s chrbticou mam skoliozu a bolieva ma a vtedy ked mi trosku ta chrbtica povolila tak aj psychicke problemy ubudli...a teraz ma bolieva zas ja neviem ci to nieje aj nejako spojene spolu..ja momentalne beriem coaxil...