Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

marcelina78

43 no kym som lieky nebrala, tak to boli stavy takeho odpojenia, nezaujmu, lahostajnosti a vnutornej nepohody, tlaky v hlave, ziadna schopnost tesit sa...ked som nasadila lieky, posledne dni boli perne, palenie tela silne, akoby mi vrela krv, alebo pod el.prudom, silne tlaky a pichanie v hlave nasledne trpnutie sije a celeho chrbta, zvieranie zaludka, silny pocit hladu a neschopnost cosi jest a ten strasny nepokoj ani obsediet, ani oblezat, ani sila nieco robit alebo niekam ist, to bolo este horsie, totalna derealizacia medzi ludmi, otupene telo, ked clovek neciti dotyky od milovanej osoby, ale skor mu je to velmi neprijemne, vankus akoby bol z kamena, slabost, motanie hlavy, trpnutie tela, niekedy mi pomohol elektr. vankus a tym teplom som to uvolnila ked trnula chrbtica, niekedy zabera xanax, ale som z neho otapena a stale nervozna, niekedy xanax nepomoze absolutne ani 0,5 mg. Spanie, ale v krci, rano sa budim akoby som tyzden nespala a takto prezivam posledne dni. lekar mi hovoril, ze je to cele v hlave, ze strach z tych pocitov vyvolava este vacsi strach, clovek sa sleduje a uz sa to len zintenzivnuje, ale ked je ozaj zle, ozaj nepomaha nic, ani rozhovory s ludmi, prechadzka v lese, nieto nejake citanie, telka...A ta strana psychicka vycerpanost, nie a nie vypnut a uvolnit to a ten neustaly strach, ze to neprejde nikdy, silne uzkosti strieda depresia a pod. Asi tak to momentalne hodnotim u mna..Ale nevzdavam sa, raz to musi prejst!!

Maros75

RNG- fakt tu radsej nelez ked sa tomu vobec nerozumies a nevies co taky clovek preziva.
Si ako svab a vsetko len kritizujes.

RNG

Nuz hodim to aj sem, hoci som sa zasdusil, ze do tejto temy uz nebudem prispievat, lebo ma proponenti chemickych liekov , ktore im zrejme nepomahaju dostatocne si tu nepraju.

Boh dal do prirody dostatok roznych liecivych materialov, vcitane takych ako su rozne ucinne na nervove problemy.

Len medicka komunita a farmacia ich nechcu pouzivat a dokonca o nich tvrdia lzi, aby im nekonkurovali ich patentovanych chemickym skodlivym liekom. A nedajboze, nevyliecili ludi, kde by stratili takto zakaznikov.

Ale naco by som sem dalej pisal, ked ti s tymi problemami si volia znova a znova skodlive chemikalie, ktore im zrejme malokedy pomozu a pomerne dost casto poskodia

Veronique11

Marcelina 78..ešte by som spomenula..že ja sa liečim cca 4 roky,pár krát ma lekár vypísal PN lebo som nemohla vôbec existovať..to bolo veľmi zlé..hovorím že radšej si obe nohy zlomiť,ako to zažiť znova..inak dávkovanie vždy začínalo pri všetkých liekoch niekde na polovičke a neskôr na celej tablete..Valdoxan užívam jednu večer..má mi nahrádzať Stilnox,nakoľko zle spím..teraz naposledy som si ho však dala opať predpísať nakolko nemám dobré obdobie a ked 2-3 noci nespím,tak sa stav prirodzene ešte zhorší,vtedy občas pomôže Lexaurin..ale všetkého treba s mierou..už som sa naučila že pocity ani nevylexaurinuješ,to je len taká barlička - rýchla pomoc a tiež nevystilnoxuješ,lebo raz sa zobudiť musíš a si tam kde si bola..

Veronique11

Marcelina 78..ešte by som spomenula..že ja sa liečim cca 4 roky,pár krát ma lekár vypísal PN lebo som nemohla vôbec existovať..to bolo veľmi zlé..hovorím že radšej si obe nohy zlomiť,ako to zažiť znova..inak dávkovanie vždy začínalo pri všetkých liekoch niekde na polovičke a neskôr na celej tablete..Valdoxan užívam jednu večer..má mi nahrádzať Stilnox,nakoľko zle spím..teraz naposledy som si ho však dala opať predpísať nakolko nemám dobré obdobie a ked 2-3 noci nespím,tak sa stav prirodzene ešte zhorší,vtedy občas pomôže Lexaurin..ale všetkého treba s mierou..už som sa naučila že pocity ani nevylexaurinuješ,to je len taká barlička - rýchla pomoc a tiež nevystilnoxuješ,lebo raz sa zobudiť musíš a si tam kde si bola..

Veronique11

Ahoj Marcelina 78..kedysi som začínala myslím Citalenom,potom a nato si nespomeniem..neskôr Mirzaten ale ten som požiadala lekára vysadiť sama,lebo som neskutočne už po dobu užívania jedného mesiaca nenormálne pribrala,no na druhej strane zaťial to bolo najlepšie AD a teraz teda cca rok užívam VALDOXAN..

43

marcelina a mohla by si mi napisať ako s citič,ked ti je horšie?ake maš priznaky vtedy?ak ti to ted nevadi pisať o tom.
ja uživam AD 2 mesiace a citim sa takmer dobre ,okrem malych nedostatkov a to je mierna vnutorna nervozita ako keby so mnou čerti hrali,zatinanie zubov a zly spanok.
neviem či to mam brat ako že mam niečo vytrpiet zato ž emi je dobre alebo či je to niečo čo sa da odstraniť.ked to porovnam s tymi hroznymi hororovymi dnami tak to je prechadzka ružovou zahradou.

marcelina78

Veronique , ak sa smiem pytat, co si uzivala a ke mnozstvo? Ja mam ist teraz na tretie ...Najprv Mirzaten, potom Citalec, teraz Coaxil idem zacat, bojim sa, lebo sa mi´z tych liekov vzdy este pohorsi a to som vyrtvala, vyse mesiaca Citalec a kazdym dnom horsie....

Veronique11

A tebe Janík držím palce..ak len začínaš s antidepresívami,tak min dva týždne trvá,kým sa dostanú na tú správnu hladinu..a ani tu nie je záruka že ostaneš práve na týchto liekoch.Niekedy trvá mesiac a niekedy rok kým pacientovi sadnú lieky..ja osobne som vyskúšalo štvoro kým sa to nejak ukludnilo,ale nikdy neprestaň užívať lieky potom,čo sa budeš cítiť dobre..je to klamlivé a dva krát tak sa Ti to vráti..to zo skúsenosti..

Veronique11

Ahojte,

mám panickú poruchua depresiu myslím zároveň..trvá to dlho a život stále prinášanové bolesti i radosti,len škoda že toho zlého je nepomerne viac..Občas mám pocit že s aliečiť celkom úspešne aniekedy ako dnes sa to zase vracia..poznáte ten pocit,že sa bojím ,že sa budem báť..od začiatku týždna nedokážem komunikovať s ľudmi bez toho aby som nenechádzala slová,potím sa,neviem reagovať..snažím sa vyhýbať velkým ale tak i malým priestranstvám..práve sa stahujem do bytu kde budem na čas bývať sama,rozpadol sa mi vztah,vôbec nespím,lebo hlava vymýšla katastrofické scenáre,ktoré s akončia panikou a dnes ked chcem aspoň Aparin,aby som sa ukludnila a mohla pracovať,u môjho lekára 20 ľudí akoniec jeho pracovnej doby..zdesenie a beznádej dokopy..som strašne unavená,bolí ma neznesitelne hlava..prosto je mi zle..ako mnohým iným teraz...a už ked som to nemohla povedať svojmu lekárovi,tak som mala potrebu to zo seba dostať aspoň tu..vďaka