Genitalny herpes

Príspevok v téme: Genitalny herpes
laelian

Dostala som pred vianocami genitalny herpes. Nikdy predtym som herpes nemala a ani moj partner. Nechape to ani moja gynekologicka ani kozna lekarka. Moj snubenec bol prvym a jedinym mojim sexsualnym partnerom. Priebeh ochorenia som mala velmi neprijemny. Navyse studujem momentalne na vymennom pobyte v zahranici a musela som sa vracat domov. Bolo to strasne. Preslo to po dvoch tyzdnoch, ale ja od vtedy trpnem a pri kazdom neprijemnejsom pocite v tejto oblasti panikarim. Velmi sa bojim, ze sa mi to vrati. Hanbim sa lebo vsade sa pise ze je to pohlavna choroba a ja aj ked som v tom nevinne sa citim necista a je mi to neprijemne aj pred lekarmi aj blizkymi ludmi...neviem to lepsie opisat. Existuju nejake pripravky na prevenciu tohoto ochorenia? ako casto sa opakuju recidivy ak mate skusenosti? a navyse sa chceme v blizkej dobe usilovat o babetko a ja sa bojim ze to moze mat nan nejaky vplyv...

laelian

Docitala som sa, ze herpes sa sice zaraduje medzi pohlavne choroby, ale zaroven sa pise ze je to "prevazne" pohlavne prenosna choroba. Musela som sa teda nakazit inak. Viem ze toto s mojim partnerom nesuvisi. Trapi ho to rovnako ako mna. Skor sa bojim, ze nakazim teraz ja jeho. Rozmyslala som,ze v case kedy som sa mohla pripadne nakazit som absolvovala dlhu cestu vlakom. Mala som vtedy prave menstruaciu a zaroven som uzivala antibiotika kvoli zapalu vajecnikov. Cize vystresovana a oslabena som bola tak ci tak. Samozrejme som vo vlaku pouzila WC. Ale nikdy si na verejne wecka nesadam..tak neviem..Ach len si vravim, preco sa to stalo prave mne. dakujem Vam za vsetky odpovede a rady...
zaujimalo by ma este ak je tu z vas niekto s podobnym problemom, ze ako casto sa teda u neho herpes objavuje a ako to zmenilo a ovplyvnilo vas partnerky zivot.

nene7777

ak je to pohlavná choroba a ty si si istá že si mala iba jedného partnera tak by som sa spýtala jeho či to nemá na svedomí...rozumieš nie?

RNG

Prevencia proti herpesom je ziadny styk s ludmi, ktori to maju.
Napr dnes v USA ma genitalny herpes vyse 25 % ludi, hoci vacsina ma dobry obranny system imunity, takze o tom ani nevedia.
Zatial vyliecenie herpesov je prakticky nemozne, ale potlacit sa daju mnohymi prostriedkami, spomeniem prirodne a ich kombinacie:
selen, zinok, vitamin C,L-lysin, aloe vera, baza, echinacea,
silnejsie: astragalus, koloidna strieborna voda,extrakt z olivovych listov, collostrum
a velmi silne:betulin, befungin a larrea tridentata(chaparal)