Kam na výšku?

Príspevok v téme: Kam na výšku?
vanish

viem ze to tu moc nepatri, ale v podstate to suvisi s psychickym zdravim, tak trosku ohladuplnosti poprosim. kam mam ist na vysku? na pravo alebo psychologiu? nasi chcu pravo ale ja viem ze by ma to neuspokojovalo (myslim dusevne po vystudovani) ja by som chcela tu psychologiu, ale bojim sa neuplatnenia a slabeho financneho ohodnotenia a v podstate zitia od vyplate k vyplate az do smrti. ma niekto podobne pocity? ako by ste to vy vyriesili?

deee

no ja mam 25, a tiez sa na nas skusal monitor. Ale nie som si ista, ci ten rok neskusali len na gymnaziach.Tiez sa mi vtedy enzdal tazky, ale ani sme to nebrali velmi tragicky, kedze sa na nas len skusal. No dnes by mi nebolo vsetko jedno. Lutujem aj maturantov ale aj deviatakov, je to velky stres.
Shobian, tomu ako si vysvetlila, preco si nesla na psychoplogiu sa hovori racionalizacia. Aj v praxi pravnicky budes riesit problemy inych. A ja si nemyslim, ze ako psychologicka budem stresovat, treba sa vediet obrnit a neprenasat problemy inych na seba. Len tolko.
Takze drzim palce vsetkym rozhodujucim sa....

beta

barbinka, ja mam zajtra 24 a ziaden monitor som nerobila, ani ten rocnik po nas, kde si to chodila na skolu? ja len radim ist studovat, ak viete, ze vas to zaujima,studium vas bude bavit, moze to skoncit tak ze sa budete niekolko rokov trapit na vyske, co vas ani nezaujima az sa rozhodnete odist a stratite roky alebo dostudujete s namahou. a priklanam sa k nazoru, ze clovek sa v dnesnej dobe vobec nemusi zamestnat v obore, ktory vystuduje...

barbinka

kurnos: ja mam 24 a uz mam za sebou jednu VS, ale monitor na nas skusali v tom roku, ked som maturovala a vtedy sa mi to nezdalo byt tazke, no neviem ako to je teraz.

kurnos

dee, suhlasim, zvacsa...Ano neda sa to porovnavat pretoze mas pravdu, ze zalezi na uciteloch, ziakoch atd. Ja som tiez z maleho mesta a na svoje gymnazium nedam dopustit, hoci podla mna straca na kvalite, lebo beru cim dalej tym viac studentov, resp. skoro vsetkych co sa hlasia, ale tomu sa asi nevyhnu kedze je stale menej deti...
barbinka, ty si este nerobila monitor.??
A co sa tyka tych vysokych...Podla mna je skoro jedno na aku ides. Po skonceni mozes robit nieco uplne ine. Zalezi len aka si sikovna a co chces. Ale co som pocul o prave, tak ti co cerstvo skoncia a nemaku znamych v prav. firmach a ziadnu prax tak to nemaju take ruzove...Par rokov za smiesny plat ako koncipient a potom mozno ked sa usmeje stastie. A shobian s tou psychologiou si to dobre vystihol ;)

shobian

ahoj bola som presne v tvojej situacii pred tromi rokmi,ja som chcela psychologiu a nasi pravo. tvrdili ze psychologia ma neuzivi.. tak som teraz na prave uz treti rok a velmi ma bavi :))) a aby som samu seba upokojila ohladom tej psych. tak som si povedala ze v zivote mam ja aj blizky dost problemov,nie to zeby som sa este stresovala inymi dennodenne,to by mi asi uz stuplo na mozog. a je vela moznosti co robit po prave,ja sa sice tiez trocha bojim ale uz nieco bude. drz sa

ivuša

ta slovina A bola fakt dost narocna,..ale forma B bola vpohode :) .. nezavidim tohtorocnym maturantom, ktorym to budu seriozne ratat

fgf

barbinka, ver mi, take lahke to neni, aj ked tam mas tie moznosti :) ja som mal zo sj nejakych 50% a mat 60% ak sa dobre pamatam(a to som ocakaval ovela vyssie %)