Kam na výšku?

Príspevok v téme: Kam na výšku?
vanish

viem ze to tu moc nepatri, ale v podstate to suvisi s psychickym zdravim, tak trosku ohladuplnosti poprosim. kam mam ist na vysku? na pravo alebo psychologiu? nasi chcu pravo ale ja viem ze by ma to neuspokojovalo (myslim dusevne po vystudovani) ja by som chcela tu psychologiu, ale bojim sa neuplatnenia a slabeho financneho ohodnotenia a v podstate zitia od vyplate k vyplate az do smrti. ma niekto podobne pocity? ako by ste to vy vyriesili?

rodrigez

Mas to jedno... ked si neschopny, tak mozes mat aj 4 skoly... je jedno co vystudujes, staci ti titul a ak niesi uplny intos tak budes robit co chces...
Hlavne aby si preliezol...

deee

Tak rovnaky problem som mala pred par rokmi aj ja. Mama ma chcela prinutit prihlasit sa na pravo alebo ekonomiu(vraj to ma buducnost) ale ja som si vybrala psychologiu. Dnes som strvtacka a mama je stastna, ked vidi ako ma to naplna a aka som stastna ja.

112233

Hlavne si vyber to, co chces Ty. Uplatnenie nezalezi len od vystudovanej skoly, ale hlavne od toho, aka si osobnost a ci sa dokazes "predat". Vela stastia a spravne sa rozhodni :)

ciro

Chod studovat to, co chces. Ak by si vystudovala nieco, co ta nebude bavit, neskor to v tebe bude vyvolavat nespokojnost a frustraciu. A to predsa nechces. Pripadne chod studovat do zahranicia, tam ma psychologia lepsie uplatnenie ako na Slovensku. Ale zas nemozes vediet co bude u nas o 20 rokov. Psychologovia v zahranici nie su na tom financne zle, s velkou pravdepodobnostou tento trend pride aj na Slovensko casom.

snezka

Choď študovať,to čo chceš ty...ak si si vybrala psychológiu tak si choď za svojím...čo sa týka finančného hodnotenia,psychologia pojde platovo vyššie,psychológov bude stále treba...ja sa motám v školstve,ale neviem si predstaviť, že by som mala robiť niečo iné ... a študovať, idem učiteľský smer ... nemôžem robiť niečo, čo ma predsa nebaví ...