Frontin

ethela

ja som si ho dala dva razy v živote,ale niektorý ludia ho užívajú dlhodobo..to že si nesvoja je len zo strachu,lažkaj si spať,dobre sa vyspíš a ukludní ťa to

RNG

Frontin=alprazolam, je anxiolytikum, psycholeptikum, chemicky derivat benzodiazepimu.
Je to navykova droga s plno bocnymi skodlivymi ucinkami a tazko sa je jej striast.
Z wikipedie:
drowsiness
decreased inhibitions, no fear of danger (increased risk taking behavior)
depressed mood with thoughts of suicide or self harm
hallucinations, agitation and hostility
hyperactivity
feeling dizziness, light headed or fainting
urinating less than usual or not at all
headache, fatigue, joint pain and unusual weakness (flu like symptoms)
speech problems,
complete memory loss, (amnesia) and concentration problems
changes in appetite (including changes in weight)
blurred vision, unsteadiness and clumsiness (impaired coordination and balance)
constipation, diarrhea, nausea and vomiting
decreased sex drive
dry mouth or increased salivation
nervousness, restlessness, sleeplessness and sweating
pounding in the chest or rapid heartbeat
skin inflammation
muscle twitching, tremor and seizure (convulsions)

Physical dependence and withdrawal
There is now a general consensus among psychiatrists that alprazolam and other benzodiazepines can cause withdrawal symptoms after long-term treatment and discontinuation should be done gradually over a period of months (or even up to a year) to avoid serious withdrawal symptoms such as agitation, panic attacks, rebound anxiety, muscle cramps and seizures.

Ze by po takomto hroznom popise sa nikto nenasiel, na koho by to takto posobilo, to sa mi nezda.
Ja sam poznam niekolko ludi, ktori boli benzodiazepinami zniceni.
Preto odporucam prirodne nahrady, vitaminy B, L-tryptophan, 5-HTP, St John's Wort, rozne byliny na utisenie a spanok(valerian, chmel, pastierska kapsicka...)
Niektori lekari dokonca predpisuje alprazolam na menstruacne problemy, ku ktorym takto pridaju aj nervove, miesto upravenia hormonalnych nerovnovah, ktore su jedinou pricinou predmenstruacnych problemov(PMS "syndromu", dnes je kazdy nedostatok alebo prebytok prehlaseny za chorobu, zachvilu nedostatok jedla v zaludku a crevach bude "syndrom hladu", som zvedavy, s akymi syntetickymi drogami na to pojdu, hahaha)

alinea

prosim ta a povedala by si mi, ako je to s vysadzanim toho lieku a ako dlho sa moze uzivat, teda apson ako dlho si ho ty uzivala?

alinea

dakujem, ze si sa mi ozvala, no ja som si ho dala dneska prvykrat,sice mi pomohol, ze sa mozem viacej sustredit a tak, akurat sa citim hrozne nesvoja a toho sa strasen bojim, pretoze kedysi davno som sa citila velmi nesvoja a trvalo to strasne dlho a nechcem aby sa to uz niekedy vratilo, lebo to bolo hrozne. myslis, ze to moze byt z tych liekov, ze sa tak znova citim? alebo sa mi to len zda, lebo sa toho velmi bojim?

ethela

ja som ho skúšala a znášala som ho dobre..vo svojej praxi som sa ešte nestretla,že by ho niekto zle znášal,ale všetko s mierov samozrejme