Nadúvanie

Príspevok v téme: Nadúvanie
marek s problemom

Zdravím,mám v poslednom čase (asi trištvrte roka) problém s nadmerným nadúvaním.Pred rokom som bol v nemocnici kvôli podráždenému pankreasu,tak neviem, či to može súvisieť s tým. Viete mi poradiť nejaké voľne dostupné lieky na podporu trávenia, prípadne nejakú inú radu ? Po jedle mávam niekedy aj hnačky(približne raz za dva týždne).Začal som jesť activiu, nepijem mlieko, ale žiadna výrazná zmena nenastala.

brucho

Mam takisto problem s pankreasom, poprosim o informaciu, kde by som si mohol zakupit Betain HCL (RNG). Vopred dakujem.

Shine

Ahojte,
ja osobne s tym nemam skusnosti, ale moj brat mal tiez problemy s naduvanim, tak som mu kupila v lekarni BENEFIBRU, a velmi si pochvaluje! Vraj mu to fakt pomaha.

Ivka 1

Luba stav pleti úzko súvisí s trávením a z toho vyplýva aj únava. Odporúčala by som
pitie čaju z kvetu aloe a liečivých bylín+
Aloe Vera Gél + polia zelené na zlepšenie
trávenia a doplnenia energie.

RNG

nedostatok kyseliny a enzymov znamena vnutornu podvyzivu. Tiez nedostatok enzymov znamena, ze sa telo necisti, tj je zamorene.
Z toho slabost, slaba regeneracia, slaba imunita...
Enzymi na travenie sa beru S JEDLOM, enzymi na cistenie tela sa beru hodinu pred jedlom.teda tie iste enzymi pomahaju aj travit aj cistit telo.

RNG

luba temy podobne tu uz bezali mnohokrat.
Riesenie je Betain HCL a rozne enzymi, ktore pomozu travit. Dobra kombinacia je napr Super Multienzyme, zlozene z viacerych potrebnych enzymov Betainu HCL.

luba

DOBRY DEN, VEDEL BY NIEKTO PORADIT? MôJHO MANZELA TRAPI NEUSTALE NADUVANIE, NECH ZJE COKOLVEK. SNAZI SA JEST PROBIOTICKE PRODUKTY, AJ ZELENINU A OVOCIE, ALE NIC NEPOMAHA. TAKISTO BYVA DOST UNAVENY AJ STAV PLETI NIE JE DOBRY. MôZE TO NEJAKO SUVISIET? DAKUJEM

RNG

Prebytok kyselin v zaludku a nedostatok zasaitej cinnosti v pankrease je hlupost.
Kyseliny sa tvoria v parietalnych bynkach v zaludku kde sa2 NaCl rozstiepi na 2 HCl a Na2CO3. 2HCl prejde do zaludka a Na2CO3 zostane v krvi a vylucuje sa v Pankrease na spiatocne neutralizovanie HCl. Teda 2HCl+ Na2CO3=2 NaCl+ H2CO3
(H2CO3 sa rozpadne na H2O a CO2=plyn,
H2CO3 je sodova voda)
Takze tu nikde nevidim prebytok kyslosti z prebytku zaludocnych kyselin!