Nadúvanie

Príspevok v téme: Nadúvanie
marek s problemom

Zdravím,mám v poslednom čase (asi trištvrte roka) problém s nadmerným nadúvaním.Pred rokom som bol v nemocnici kvôli podráždenému pankreasu,tak neviem, či to može súvisieť s tým. Viete mi poradiť nejaké voľne dostupné lieky na podporu trávenia, prípadne nejakú inú radu ? Po jedle mávam niekedy aj hnačky(približne raz za dva týždne).Začal som jesť activiu, nepijem mlieko, ale žiadna výrazná zmena nenastala.

RNG

Este raz opakujem trpezlivo:
Nadyvanie v zaludku=vytvaranie plynov=kvasenie
Kvasenie moze nastat len pri NEDOSTATKU KYSELIN, lebo kyseliny potlacaju bakterie, vsetky, teda aj kvasne.
Pocit "kysleho zaludka" je ked kvasne plyny a peny sa natlacia do pazeraku, to teda nie je Prebytok kyselin, ale nedostatok.
Lieky proti kyslosti este znizia kyseliny a vedu k viac kvaseniu a nedokonalemu traveniu. Tiez k znizenej imunite, lebo kyseliny v zdravom zaludku znicia bakterie na jedle.(Bakterie, ktore drazdia aj pankreas, ktory zostava zapaleny a moze to viest az k rakovine pankreasu!)
Malo kyselin=zle travenie=podvyzivenie tela na rozne materialy=znizena regeneracia=urychlene starnutie a hlavne rednutie kosti(problemy z chrbtom, kolenami bedrovymi klbami atd)
Naprava na to je BETAIN HCl a rozne enzymaticke zmesy.
No a samozrejme na travenie je dobre zvysit prijem vlaknin, to zlepsuje pohyb jedla v crevach a predide zapalom criev, hnackam, zlej absorbcii sposobenej ulepenymi stenami criev z nestravenych a nedostatocne natravenych lepkavych bielkovin z nizkokysleho zaludka.

bolest

Poprosim o radu kto ti pomohol z tou chrbticou ked ti presli vsetky problemi. Ide o to ze ja mam tiez uz 15 rokov problemi z pankreasom a uz neviem ako sa ich mam zbavit.Dakujem

alenaaaa

ahojte..mam 14 rokov stale po jedle okrem ranajok ma nafukuje...je to pre mna strasny pocit v zrkadle..nemam nijake tazkosti ale ved ak mam porovnat moje brucho s tym ked ho mam rano je to uplne ine..ako nie moje..ako mozem zastavit natrvalo naduvanie?mam ist k lekarke nech mi pomoze?chcem aj vase nazory..dakujem

pankreas

marek s problemom, rada sa podelim s mojimi skusenostami so zapalenym pankreasom, zila som s so zapalenym pankreasom 20 rokov, ale uz som z toho vonku. Ja som brala po cele tie roky pankreolan, po kazdom jedle a ked som mala bolesti, algifen, samozrejme na lekarsky predpis. Stravu som si sama prisposobila, skoro vsetko, co som jedla ma nafukovalo a tenke crevo mi nespracovavalo potravu, mala som caste hnacky alebo zapchy. Ja som nemohla ziadne vlakniny, hlavne nie psyllium, na tychto strankach sa o nom pise ako o zazraku na travenie a hnacky, mozno pre ludi, ktory maju v poriadku pankreas. Vsety slizotvorne potraviny so musela vynechat, psyllium produkuje vysoke mnozstvo slizu, vsetky mucne jedla, ziadne rezance, okrem z raznej muky, ryza a zemiaky su samy skrob, zduvalo ma z nich, kukuricna mucka, mlieko, aj acidko a jogurty, tvaroh, bryndzu, sposobovali bolesti, mohla som len varenu zeleninu, varene masko, ovocie, nie kysle a zelene salaty. Pankreas, vylucuje enzymy, ktore su zasaditeho charakteru a zaludok vylucuje kyseliny, kysleho charakteru, ak pankreas nestaci s produkciou enzymov, vylucene zaludocne kyseliny su v prevahe a sposobuju nadmerne mnozstvo kyselin v zaludocnom trakte, nafukovanie a zvysenie kyslosti zaludka, nikdy mi nepomohli lieky na znizenie kyselin v zaludku, pankreolan bol moja jedina pomoc. Po case som sa vrhla na homeopatiu a nasla som si homeopatiu, ktora mi docasne pomohla s travenim, vola sa Colocynthis, z Boiron. Nakoniec nahoda mi pomohla sa zbavit mojho 20 rocneho trapenia sa so zapalenym pankreasom, zacali ma boliet krize, tak som si dala chrbticu do poriadku a ake prekvapko bolo, ked som viac nepocitovala ziadne problemy s travenim.Podla ct-cka,som mala L-3 degenerovany a po naprave chrbtice som isla na kontrolu,dalsie ct-cko bolo bez nalezu na chbtici.

angeltiko

Zdravim. Vela pozitivneho som citala o protokole Dr.Berksona a zaujima ma aku davku by potreboval moj 29 rocny manzel, ktory ma asi 8 rokov mierne zvysene pecenove testy, v poslednom case aj tuky v krvy. V minulosti pravdepodobne prekonal mononukleozu (nevieme na 100%) Plati pritom uplny zakaz alkoholu. Stravuje sa vyvazene, ziadne cipsy, rezne - NIC prilis mastne. Naopak, vela zeleniny, ovocia, salaty s olivovym olejom, nizkotucne maso, mlieko apod. Pred pol rokom schudol 8 kg. Ma normalnu homotnost. Pracu ma dost stresujucu (riaditel vo vlastnej firme), pohyb skor obmedzeny, aj ked sa snazime (fitko, plavaren, bycikel - ma dobru vydrz). Chodi na sono (velkost pecene a sleziny hranicna, inac NEMA zvacsanie ani ine patol.zmeny), dalsie sedenie o 2 mesiace. Moja otazka je: uz zakupene vyrobky, SELEN, ALFA LIPOICKA KYS, SILYMARIN (ako aj pomocne Q-10) v akom pomere davkovat v jeho pripade. Vopred dakujem.

mjanik

ak máš poruke akupunktúru vyhľadaj ju a daj si posilniť slezinu-pankreas,ich funkcia je oslabenná,preto hnačka a nadúvanie

RNG

Zatial je to dostat len jednotlivo pokial viem.
A je toho dost na objem,cize sa to neda nalisovat do jednej tabletky.

A nejedna sa o lieky, ale o potravinove doplnky, takze ich nehladaj medzi liekmi ale medzi potravinovymi doplnkami alebo doplnkami vyzivy.

Sylimarin je vytazok z bodliaku(ostropestrec mariansky=sylibum marianum=milk thistle)

Alfa lipoicka kyselina je univerzalny antioxidant, ktory si nase telo samo vytvara, ale extra dodane pomoze.

Selen je zo zelenovych kvasnic.

marek neviem aký

dakujem velmi pekne ze ochotu, nie som ale odborník a Dr.Berkson mi nič nehovorí, to mi budú vedieť spraviť v lekárni,alebo sa to dá kupiť už kompletne spravené ? Lebo si nespomínam, žeby som mal v chladničke nejaký silimarín :-)

RNG

Zapal pankreasu na za nasledok znizenie vyroby pankreatickych enzymov a zaludocnej kyseliny.
Odporucam pouzivat pokial sa pankreas nezregeneruje, na zaludocnu cast travenia s jedlom Betain HCl, 2 az 4 tabletky s jedlom.
Na zrychlenie regeneracie pankreasu odporucam 1/2 davky protokolu dr Berksona
Plny protokol je:
900 mg sylimarin, 600 mg alfa lipoicka kyselina, 400 mcg selen.