Častá návšteva WC

Príspevok v téme: Častá návšteva WC
dubaj

Zdravim Vas...
Uz dlhsie sa mi stava , ze ked sa najem ,okamzite musim ist na wc, proste na velku potrebu.Ano je to logicke :) ,ale nezda sa mi byt normalne aby som po kazdom jedle siel na to wc, proste to hnusne nutkanie ist tam..
Neviem ci mam nejake zazivacie ci ake problemy.
Neviete co by mi pomohlo? V podstate niekedy mi to aj brani k najedeniu sa ked som mimo domu alebo inde.

RNG

Michal 31, mas problem v crevach potrebujes si ich poriadne precistit a nasadit spravne probiotika.
Dlhodobe zanedbavanie crevnych problemov vedie k vredom,aj crohnovej corobe, a neustale drazdenie aj k rakovinam.
Psyllium a probiotika Kazdodenne, az ti ten problem prejde a budes mat pevnu a pravidelnu stolicu.

michal31

ja nemusim chodit casto na wc,ale hocikedy citim,akoby som to mal na krajicku hoci to viem udrzat,no potom na slipach nejaky flak akoby z hnackovej,vodnatej stolice.nikdy som to nemal,tiez plynnatost mam, skor riedku stolicu,pri sexe sa nemozem nacisto uvolnit lebo by som zrobil aj velku potrebu.
ludia,z coho to moze byt? nebudem mat aj ja nejaku tu chrownovu chorobu? ako sa to prejavuje? jem dost cokolad v poslednych dnoch pri stresoch ale tiez hodne zeleniny varenej vo vode.vyvazujem,tak neviem co to bude.
poradte,prosim. ist s tym niekde alebo zmenit stravu,ci tie cokolady?

RNG

Dubaj, psylium je vlaknina, je to supka=plevy z indickeho obilia(plantago ovata alebo indicky skorocel)
Omluvam sa za chybu, tam malo byt probiotikum, nie atb.
Toto nakoniec radim kazdemu, k udrzbe zdravia patri cistenie a regeneracia. Creva si treba tak isto cistit, ako ruky, zuby, vlasy, cievy, pecen,ladviny...
Vsetko sa spimi, aj vnutorne organy sa zanasaju a dnes su zname prostriedky na cistenie a regeneraciu.

RNG

Espumisan obsahuje aktivnu latky symethicon, krora rozbija bubliny na kvasnych penach a tak ulahcije plynom unikat. Neadresuje ale vobec kvasenie v zaludku. Na odstranenie kvasenia treba zvysit alebo doplnit mnozstvo zaludocnych kyselin, Len tie potlacia kvasne(a aj ine ) bakterie v zaludku.
Doplnok na to je Betain HCl, 2-3 tabletky s jedlom. Ten pracuje!
To mam vyskusane osobne .
Ja, ako starsi clovek som trpel roky palou a plynnatostou. Uz nie.

dubaj

RNG co je to psyliom ? a ake antibiotika mas na mysli, to treba ist tomu gastroenterologovi po ne?
a majka,co su to za vysetrenia ktore ti robil?

majka_s

no mne sa to stalo niekolko krat a okrem toho sa mi par krat objavila krv v stolici, zapcha sa mi miesala s normalnou stolicou, vela plynov mam a tak... (panrekas som mala na USG zahaleny plynmi). bola som u gastroenterologa, ale ten mi povedal, ze je to len z vyzivy. hoci mi spravil rozne vysetrenia (poslal ma na USG, spravil mi rektoskopiu a endoskopiu zaludka), tak nezistil, zeby som bola nejak chora. skusala som brat Espumisan (mam v kuse nafuknute brucho), ale ten mi absolutne nezabral. tak moc uz neverim volnopredajnym liekom a k lekarovi sa mi druhykrat moc nechce. pojdem k nemu len v najhorsom pripade. a to, ze po jedle som musela vzdy na stolicu, sa stava aj teraz. najma po obede...

RNG

Skus sa precistit psyliom a nasadit spravne antibiotika.
Vseobecne nedostatok vlaknin v strave sposobuje nasadanie roznych lepkavin na crevo, premnozenie roznych bakterii a vysledok je tzv nervozne crevo alebo podrazdene crevo(irritable bowel syndrom).
Ak to neriesis, moze sa to stat chronickym a viest az k Crohnovej chorobe.