Stále som prechladnutý

Príspevok v téme: Stále som prechladnutý
co_stym

Zdravím vás. Mám takýto problém. Raz som poriadne prechladol keď som bol vonku v zime a premočili sa mi topánky, odvtedy ma to stále drží a neviem už ako ďalej, aby choroba išla do preč... Bol som u doktorky tá mi po popočúvaní povedala, že mi nič nie je, tak som jej povedal príznaky a dala mi Bioparox - antibiotika sprej aj do nosa aj do ust, ale stále to nezabralo, bolo mi síce po streknutí lepšie, že som nemal tak podráždené dutiny, ale aj tak mi to celkovo nepomohlo, neskôr som užíval solmucol ale ani to mi nejak nechce zaberať, skúšal som si dávať občas aj iné lieky klasické lieky proti chorobe ako penicilin, paralen /aj ked bez predpisu/ ale vôbec nič nepomohlo. Obliekam sa teplo, jem dostatok ovocia a zeleniny, stále pijem horúci čaj a stále mám problém sa toho zbaviť.. príznaky sú ako pri klasickom nachladnutí, svrbí ma ústna a nosná dutina, stále mám zapchatý nos, používam aj sprej do nosa , teraz som si kupil muconasal, ale tiež je to dočasné, a rýchlo ho miniem, stále kýcham, je to až nepríjemné, hlavne za volantom alebo niekde v spoločnosti, kašel mám len občas... a vykašlávam hlieny (po smrknutí). Nemôže to byť aj nejaká alergia? Viete mi prosím poradiť čo mám robiť? trvá to už 3 mesiace možno aj viac... a už je to príšerné denne miniem vela balíčkov vrecoviek, aby som ich šetril musím smrkať aj do toaleťáku... neviem už čo robiť... prosím poradťte... Ďakujem

Bubu_Tinka

Co ti mozem poradit, chod na ORL-krcne.Mala so asi 7-8 tyzdnov podobny problem nadchu a hlieny v hrdle. Kupila som si Bioparox,Mucosolan a pod.Ked mi nieco 5 dni nezabralo 2 dni som pockala a dala si iné Nakoniec som isla krcne a zistili mi v nose zlateho stafylokoka. Uzivala som cielene ATB.

co_stym

RNG

dakujem za informaciu.. len doma nemam k dispozicii toho moc... a kupovat viacero veci naraz je zasa narocne... Pomohlo by uzivat aj olivovy olej?

RNG

Bioparox je sice dobre alternativne antibiotikum, ale zrejme je v spray v nedostatocnom mnozstve na aktivitu. To iste mozem povedat o solmucole, co je vlastne len 100-200 mg NAC(N-acetyl cystein, forma aminokyseliny)ktore moje zdroje informacii radia pouzivat 2x600 mg, samozrejme nie ako hlavne liecivo ale ako pomocnu aminokyselinu, tak isto ako aj l-lysin na viralne nakazy.
Hlavne liecivom na viralne je hlavne masivne davky vitaminu C,plus selen, zinok, aloe vera,probiotika, baza,astragalus echinacea,extrakt z olivoveho listu a velmi silne antiviralne:betulin,Befungin, larrea tridentata(chaparal)

RNG

Skus roztok GSE a oreganovy olej(3x300 mg).
S roztokom GSE(30 kvapiek do 1/2 litra vody) si mozes prestriekat aj nosne dutiny.
Na svrbenie nosnej sliznice pouzivaj par kvapiek kokosoveho oleja ,je hojivy aj ciastocne antiviralny a antibakterialny.