presovcanky pozor!!!

Príspevok v téme: presovcanky pozor!!!
lima

ahojte
z anorexie sa skusam dostat uz pat rokov naozaj som uz skusila vsetko odbornika pomoc rodicov nic mi nepomohlo dostat sa do normalneho zivota este stale som zaseknuta niekde medzi svetom anorexie a normalnym svetom a cesty spat ani dalej niet moj zivot mi zacina byt taky lahostajny na nicom uz nezalezi...dokonca som aj pribrala a zacala som jest teraz sa to zvrhlo skor na obzerstvo(alebo to prerastlo v bulimiu sama uz neviem) a v neskutocne depresie viem ze sama to nedokazem lebo som to uz tolko krat neuspesne skusala a uz ani nevladzem chcela by som spoznat dievcata ktore maju podobny problem aby sa necitila taka stratena a opustena zial taketo stretnutia sa konaju len v bratislave ...velmi by som chcela aby sa take stretnutie uskutocnilo aj v presove aby sme sa aj my spojili a pomohli si nechcem byt tucna ale nechcem byt ani anorektickou ved aj my mame pravo byt stastne... je tu niekto z presova alebo okolia kto by mal zaujem sa stretnut podporit vymenit skusenosti poradit dat sa na spolocnu cestu prec z kruhu ktory sa toci v nenavratne? samozrejme pri vsetkej diskretnosti uz vopred sa tesim

RNG

Smejka, mas pravdu. Zivot treba uzivat a nie tyrat sa a nicit si zdravie.
Moda nadiktovala poslednych 50 rokov pre dospele zeny formu , ktoru maju len rychlo vyhuknute pubertacky okolo 13 az 14 roku.To je ale nerealisticke, tazko dosiahnutelne a extremne nezdrave. Vyhladovanim sa totiz pripravia o nutne tukove zasoby(v pripade chorob musime mat urcitu rezervu), tiez o mnozstvo latok, ktore su potrebne na funkciu, regeneraciu a obranu tela.
Tak skoncia s nedostatkom energie, depresiami a panickymi poruchami(chybajuce materialy na neurotransmitery a mozgovu cinnost),
Klbovymi problemami a osteoporozou,
RAPIDNYM STARNUTIM(nedostatok materialov na regeneraciu),
nizkou imunitou a chorlavenim,
az to postupne u mnohych vedie k takym chorobam, na ktore lekari nemaju prostriedky-nastartovanie "autoimunnych".

Ak si myslite, ze tento scenar je prehnany, mozem vam potvrdit, ze za svojho zivota som videl osobne takto sa znicit mnozstvo zien.

smejka

Ahoj, píšem všetkým babám !!! Chceli ste sa páčiť tak ste sa stali anorexičkami, možno ste chceli byť štíhlejšie ako je normál, no možno to bolo vo vašej psychike. Ja som nikdy nemala peknú postavu, stále som bola pri najmenšom XL, moja mama mi deň čo deň od mala vytykala že som tučná a tak som raz skúsila vopchať po jedle palec do hrdla. Ten pocit nikdy viac nechcem zažiť. Niečo zjesť a potom pozrieť do wc ako to tam ešte nespracované leží, tie dobrotky ktoré som z takou chuťou do seby dostala. Baby, nebláznite, na tomto svete žijete len raz, a to v porovnaní rokov našej zemegule je len pár sekúnd tak si užívajte všetko čo zbožňujete a milujete. Dívajte sa na ten pestrý tanier z láskou, veď pri dnešnom svete nikdy neviete či ten krásne voňajúci deň neni posledný, tak si to jedlo vychutnajte. Ja mám miera XXL a som šťastná. Ten prerastaný bôčik, tá kludná povaha a tá vôňa vareného jedla od super kulinára je pre mňa ten najlepší pocit. Nie žeby som sa prejedala, alebo žila nezdravo, ale milujem dobré jedlo a basta!!§ Anorexija je choroba, ktorú nikomu nezávidím a preto sa všetki zamysliťe či vám to stojí zato trápiť seba a iných okolo vás. Ak so mnou niekto nesúhlasí, tak nech napíše.

tera

ahooj,ja som z po..no ja som bulimicka uz skoro rok..niesom nejako velmi chuda ale stale cem schudnut a mat 40 kilo a nevzdam sa toho kym to nedocielim!!

forev.

no, ja nie som z presova, ale mam tam babicku, zajtra tam idem. takze, ak mate kocky cas a naladu, mozme dat kavu.
v anorexii som bola 4 roky, pilne navstevujem bratislavske skupinky..nuz, je mi lepsie. dokonca som jedno mile a sebavedome dievca. tak dajte vediet:) pa

lima

zuzu:
rada by som sa s tebou porozpravala ako si na tom bola potrebujem poradit ... :(
nemohla by som ti napisat mail alebo nemas icq?

zazie2112

Keby to bolo take jednoduche jedna svetova epidemia by ubudla!Bolo by to super, ale bohuzial je to ovela zlozitejsie!Bud stastna, ze takto uvazujes, aj ja by som chcela!

asdfjklô

lima: ja nie som z presova, ani nie som anorekticka... precitala som si tvoj prispevok a chcem ti len povedat, ze ti drzim palce, aby si vyzdravela, aby si sa dostala na tu cestu, na ktoru chces, pretoze z tvojho prispevku bolo citit velke odhodlanie a to je super! dufam, ze najdes niekoho alebo nieco, co ti doda inspiraciu, povzbudenie a pevnu volu, aby si to dotiahla do stastneho konca :o)

kyblik

asdf :)) a schizofrenoikovi co poradis? "ved si povec ze nemas schizofreniu a mas to" he he...
lima to je super napad, drzim palce:)