je to pravda o akné?

Príspevok v téme: je to pravda o akné?
lolilo

používal som tie čistiace veci na pleť ako clean a clear a tak mam mastnu plet teraz si umývam len rano a večer a mám omnoho krajšiu pleť a robí sa mi menej akné ako predtým...len velmi dlho sa mi hoja tie staré vyrážky podkožné alebo aj normalne cervene flaky po vyrážke mi tam dlho ostanu čo nato?..prosim poradte..

----------------------------
www.zdravie.sk
Stručný článok o www.zdravie.sk

lencok1

jednou zo zakladnych veci je nerypat a nerypat do toho niekedy je menej viac...
no mne sa dnes urobila mala vyrazka na cele, chcela som ju dat von a namiesti malej vyrazky, tam mam uplne dodrbanu kozu, cervenu, zapalenu a pod...
x krat som si povedala nechytat a nechytat, nechat na odbornikov, to iste robim aj s bradou, prentium vie coho sa to tyka...
ono je to ako zacarovany kruh, naozaj treba z blizkosti odlozit vsetky zrkadla...tie nam teda naozaj nepomozu a psychicka je mocna vec, ja si skusim predstavovaz ked zaspavam ako sa vsetko zlepsuje alebo zlepsi pomocou odbornikov, mavam aj zle chvilky, bleeeeeee, ale snazim sa to nejako prekusnut...
len aby ste boli v obraze vy ostatni moju bradu mi dodrbkal dermatolog, v podstate som tam nemala nic a teraz???des...takze som sa zverila do ruk inemu

miso

Pentium takto si tvar iba znicis...Vravim ze viac zaberie strava ako kadejake roztoky a masticky. Akne je prejavom zaneseneho organizmu alebo kvasiniek v crevach. Alebo alergia na niektore zlozky v potravinach.

pentium

ja blbec....:D spalil som si alpou niekolko vrstiev koze.Teraz mam krk cely cerveny...jak papagaj...
A hocco na to dam stipe to jak das...uz na sebe viac neexperimentujem,spraval som sa voci sebe ako nejaky alchymista...:(((

klara16

tu vysusenu plet poznam aj ja, ja som sa strasne vyhadzala po celej tvari kvoli citrusom, stipala ma aj obycajna vlazna voda, mala som cervenu bolavu vyrazkovu tvar. naliala som sa Limuplexom, zihlavovym cajom-to ma fajne precistilo, mozno to pomoze aj pri akne, a hlavne-pokial vas stipe tvar-umyvajte ju len 1x denne-vecer. rano pripadny maz len zlahka utrite, dajte pokozke sancu spamatat sa

miso

Este by som chcel podotknut ze pri tazsej forme akne su vacsinou na vine problemy vo vnutry hlavne teda travenie, creva...Vtedy treba odstranit priciny a nie len nasledky co je akne na tvary...Ako som uz povedal je to hlavne strava. Este jednu vec by som odporucil kazde rano aspon 10 minut pred jedlom vypit 2-3 deci vody s lyzicou jablkoveho octu. A jest kazdy den cesnak ak nechcete zapach z ust staci ho roztlacit a prehltnut ako tabletku a zapit vodou.

miso

Moje skusenosti...Akne mam asi 13 rokov takze za ten cas som zistil ze najviac ho zhorsuje psychika a strava. Viem ze je to tazke ale najlepsie je nemat mindraky neprestat hodinu denne pred zrkadlom a plakat najlepsie je sa pozerat do zrkadla co najmenej a predstavovat si ze sa vam to stale lepsi...Na cistenie som pouzival RSB lieh da sa to normalne kupit v lekarni ale teraz som niekde cital ze liehom sa potierat akne nema. Velmi dolezita vec je nevytlacat vyrazky a treba mat trpezlivost oni zmiznu same aj ked trochu pomalsie ako ked ich vytlacite ale narobite si tak jazvy ktorych sa uz zbavite mozno len na plastike. A dalsia vec je, ze pri vytlacani vam ta vyrazka praskne v pokozke a spravy sa vam nove este vacsie lozisko. Co sa tyka stravy v prvom rade by som co najviac vyradil cukor. Potom mlieko (obmedzit aj mliecne vyrobky) a udeniny. Zaradit viac zeleniny ovocia strukovin hlavne soju a pit zihlavovy, skorocelovy harmancekovy caj. Jest obycajne biele jogurty ziadne danone ani podobne umeliny. A vela pomoze aj pohyb na cerstvom vzduchu. Ak sa chce clovek zbavit niecoho neprijemneho tak pre to musi aj nieco urobit a nie dufat ze kupi zazracnu tabletku ktora vsetko vyriesi. Vela stastia.