DNA - choroba

Vemeno

Dna nie je dedicna choroba. Ak by niekto povedal nahlas, co ju sposobuje, skrachovali by obrovske potravinarske firmy.

juist

dostal som to nečakane,bol som na pohotovosti,dali mi lieky,ktore zabrali.
nemal som to mesiac a znovu som to dostal,chlel by som to ličiť bez liekou.dakujem.

- mira

Kys. močová je vedľajší produkt rozkladu bielkovín. Majú jej prebytok ľudia, ktoré konzumujú nadmerné množstvo bielkovín.
V dospelosti ľudia už nepotrebujú tak vysoké dávky bielkovín, ktoré preťažujú organizmus a vylučovacie orgány nestíhajú vylučovať veľké množstvo vedľajších produktov.
Zníž ich množstvo v prospech zeleniny a nerafinovaných obilnín.

RNG

Dna je dost casty problem mnohych ludi, najma starsich. Prekyslene telo sa nevie dostatocne zbavit kyseliny mocovej, nakolko tato je len velmi slabo rozpustna vo vode. Ale ked ju neutralizujes roznymi mineralmi, vniknute mocovany su podstatne viavc rozpustne vo vode. Napr mocovan draselny je az 350 krat tak rozpustny, akomkyselina mocova.
Preto odporucam pomerne jednoduche odmorovanie od kyseliny mocovej branim napr alkalizujuceho uhlicitanu draselneho, ktory predavaju na odkyslenie vin pod nazvom Kalinat.
Pol lyzicky skoro rano aspon 1.5 hodiny pred jedenim dostatocne odkysli telo, ktore sa takto moze zbavit kyseliny mocovej aj napriek roznym zlym dietam, bohatym na puriny.
Existuju aj rozne jedla a doplnky, ktore zabranuju premenu purinov na kyselinu mocovu tym zo potlacia v tele enzym xanthine oxidase.
Je to najma petrzlenova vnat, cilantro celerova vnat, a niektore bioflavonoidy ako Quercitin, hesperidin, rutin a najma apigenin.

frantoSK

jednoznacne schindeleho mineraly -odkaz odstránený- men to velmi pomaha, uzivam ich uz 2roky. A samozrejme treba upravit aj svoj stravny listok, trosku obmedzit maso a mliecne vyrobky - odporucam aj detoxikaciu (chlorrela, zelený jačmeň a pod.)

METRIX

vdaka ostatnym za napovedu a radu na tomto foru vela som sa naucil a chcem sa dalej vzdelavat na spolocnich radach a prozbach.dakujem.