DANA- Vnútromaternicové teliesko ?

Príspevok v téme: DANA- Vnútromaternicové teliesko ?
mig

Ahojte, chcem sa opýtať na DANU tej ktorá ju používa. Máte tiež v mesiaci týždeň sylnejšie špinenie, týždeň čšisto, znova týždeň špinenie a potom sylné krámy??? Aj to či sa z Dany priberá, lebo moje kilá idú hore a neviem sa ích ztriasť. Mám ju už 8 mesiacov a dosť mi tieto veci vadia. Mám aj častejšie výtoky a svrbenie. Poradíte??

vierka

áno,mig,pracovala som,teraz som na MD,a čo sa týka tej Dany ,určite to pôjde hladko,aj by som ti odporúčala dať ju von,lebo ľahko by mohlo dôjsť k \"nehode\"

mig

Vierka, ak smiem vedieť, pracuješ v obore gynekológie??? Tá dana mi stále padá, lekár mi ju už asi 3 krát opravoval, takže by mohla íjsť dobre von.

vierka

mig,v tvojom prípade by to malo ísť ľahko,vyberá sa ťažšie,keď ju má žena dlhšie ako 5 rokov.Ale to tiež nemusí byť pravidlom.Ale ja mám z praxe vačšinou tie horšie zážitky.

mig

Ahojte. Poviete mi, či sa tá Dana vyberá len počas menzesu?? Tu som sa dočítala že áno. Asi som dnes dostala krámy po 1,5 mesiaci špinenia. To špinenie bolo čudné. Také niekedy až 20 centimetrové priesvitné bez zápachu hlieny mi končili pri utretí na toaletnom a v tých hlienoch kru. Ja mám bezpríznakovú menštruáciu tak neviem či sú alebo niesu to krámy preto neviem či mám íjsť ku gynekol. Som rozhodnutá si ju dať preč a nasadiť tabletky. A tie tabletky sa po Dane kedy začínajú brať?? Čítala som tu, že je to bolestivé pri vyberaní, je to pravda?? ďakujem

ifka

Dana je vhodna pre zeny,ktore uz rodili,nemaju ziadne gynekologicke problemy,maju staleho partnera.Ja som mala danu dvakrat po styri roky.Bola som spokojna.Problem som nemala ziaden.Mala by si svoj problem konzultovat s gynekologom,lebo tieto problemy,co mas ty,nemaju byt.Zrejme mas nejaku nepreliecenu infekciu,ktora ti robi tieto spinenia.Ja osobne som z dany nepribrala.Nieje to nahodou preto,ze sa uz nestresujes,ze neotehotnies a si vo vacsej pohode a viac ti chuti?