Diabetická diéta

ojko

na tvoju otazku ti z ovela vetsou pravdepodobnostou zo vsetkym poradia na:
www.diaforum.cz
najprv si tam vyhladaj podobne temy,aby si si o tom nieco precitala ako to zvladaju podobne maminy.Ak nenajdes nic konkretne pre tvoju otazku,tak sa tam zaregistruj a zadaj si novy prispevok z otazkou...je tam spustu mamiciek z dia detmi tak preto si myslim ze je to tam ok pre teba....ved uvidiš...ten to treba tam zadat do spravnej kategorie...

whisky

moj manzel ma cukrovku typu II.Pred polrokom mal cukor 8.5 Lekarka mu povedala,ze moze vypit rano stamperlik whisky.Lenze on podla moznosti,ked nejde autom vypije celu flasu alebo pol flase.A nic mu neni.Preto sa cudujem ako uskostlivo tu vo fore kazdy vsetko dodrziava.Zeby to neskodilo len jemu?Momentalne sice knizku predomnou schovava,tak neviem kolko ma cukor.Neskodi mu ta whisky?

ema

Ja by som chcela poprosiť mamku ktorá ma 7 alebo8ročného diabetika na pumpe,aby sa ozvala ako fungujú.moja dcéra ma glykovaný 13.2 a odporočili nas na pumpu.alez 3 lekárov pumpu odporučil len jeden.Dúfam že sa niekto ozve.Veľmi by nám to pomohlo.zatiaľ Dakujem

hybe fhtq :-)

veronika a kolko mas rokov? iba tak pre celkovy obraz sa pytam....ono vsetko ,alebo skoro vsetko uz bolo o diabete popisane na webe ako spomina kamari,ty zrejme hladaš prakticke ucelene rady,ale treba sa aj konkretne spytať...ja by som dal iba prakticku radu....
dôležite je uvedomiť si,že ak ma to už teda v mojom živote postretlo(DM),tak to vezmem plne na vedomie,pokial možno z nadhladom a snažim sa prispôsobyť novej situacii....vyplati sa to..to mi ver... ale zaroven sa vyhnuť tomu aby si každemu koho stretneš rozpravala iba o chorobach...aby ťa to nepohltilo celu...ale zaroven sa neuzavrieť celkom do seba,proste byť prirodzeny ako doteraz...

kamari

Ahoj Veronika. Nepíšeš aký typ cukrovky máš - I. alebo II.? je to rozdiel hlavne v tom, že pri DM I musíš počítať sacharidové jednotky podľa toho koľko inzulínu si picháš a ako ti zaberá. Pri DM II ide v prvom štádiu liečby len o dietu - obmedzenie sacharidov, hlavne rýchlych cukrov - sacharózy a konzumovať predovšetkým zložité cukry. Takže obmedziť sladkosti, chlieb, ryžu, zemiaky, pridať zeleninu, ovsenné vločky, strukoviny atd. Na internete nájdeš o diabetickej diete veľa.

veronika

Ahojte len pred mesiacom som sa dozvedela že mám cukrovku...Bola som v strašnom šoku ale nič iné mi nezostáva ako sa s tým zmieriť kto by mi poradil niečo ohľadom tejto choroby čo sa týka stravovania a celkovo..ďakujem

Andel

kiki:

ja som to robila tak, ze som sa hlavou natocila smerom k ruke, do ktorej som pichala a pichla som to cim najdalej smerom dozadu, ked skusis "nestlacat" miesto, do ktoreho pichas, prides na to, ze to boli ovela menej, do makkeho ide ihla lahsie ako do tvrdeho ;o) nie som nejaky obezny clovek a svojho casu, som bola dost "vychrtla" a to rameno sa mi zdalo ako najmenej bolestive a najidealnejsie, hlavne v lete ;o) A co sa tyka jedla, ja sa uz opakujem, ale ja jem vsetko za radom, zalezi na tebe, ci si chces pichat inzulin, alebo chces mnozstvo inzulinu obmadzit ;o) Ja si napriklad na ranajky picham 4-6 VJ, zalezi na tom, co jem ;o)

hybe

ak mas na ruke sadlo,tak potom už to sadlo netreba druhou rukou vytvarať....vtedy ti stači už len pichnuž do sadla ktore je na ruke...niekto (napr ja :-)) si vie pichnuť aj ked nema ziadne sadlo na ruke...ale nema sa pichať do svalu!...takže ja si len zvolim vhodny uhol a poviem si : či zaboli,či nezaboli je to v podstate jedno...a pichnem si to....no problem...skusal som si par krat pichnuť aj do ruky,kde sa nosi hodinka,iba tak,že čo to spravi....no...noo...nie je to ono,ale da sa ak by trebalo.

kiki

ludia ale ja sa chcem aj najest:) mna nohy z injekcii nebolievaju, len sa mi obcas spravia strasne modriny, teraz mam jednu asi dva tyzdne a nevyzera,ze by uz chcela zmiznut..tak som si skusila pichnut do zadku a bolo to celkom ok.. a do ruky ako?to by som potrebovala tretiu ruku,co mi to sadlo podrzi,ci nie?:)

Andel

Kiki, mozes zjest sunku so zeleninou ako je paprika, uhorka, paradajka (ale nie pol kila sunky, tak 4 platky by som asi povedala). A co sa tyka aplikacie inzulinu, tak ja som si pichala nocny do zadku a rychly do brucha, alebo do ramena (zozadu do ruky, tam kde je najviac tuku). Nohy som vobec nepouzivala, tak ako vravi hybe, zacali ma boliet nohy, stavalo sa mi, ze som v nich obcas necitila ziadnu silu. Odporucam zadnu stranu ramien, nie je vidiet, neboli to, ihla tam ide a ko po masle. Brucho som pouzivala, ak som musela pichnut rychlo, alebo ak som mala dlhy rukav, Je dobre striedat miesta vpichu, aby ti nestvrdlo podkozne tkanivo.