Ureoplazma

Príspevok v téme: Ureoplazma
sara13

Ahojte chcem sa s Vami poradit, mala som ureoplazmy, lekarka mi dala antibiotika na to a pomohli mi, lenze musi sa liecit aj partner. Kde mam istotu ak vyberie lieky aj on ze sa z toho vyliecil, viem ze by sa mal dat potom aj on znovu vysetrit u urologa ale neda sa to zistit aj inak napr. odberom krvi. Dakujem za rady

RNG

ureaplasma urealitycum, mykoplazmy a chlamidie majuformu bez bunkovych stien a ziju v nasich bunkach ako parazity, Vedia sa vyborne maskovat-prinutia bunky vylucit ochranny "hlien" takze telesna obrana do buniek "nevidi"
Preto sa tam nedostanu ani rozne silne antibiotika, len nahodou, ked to maskovanie je obnazene. Preto prostriedky pouzivane na odmaskovanie su dopezite pouzivat spolu s antibiotickymi ci antimikrobialnymi latkami. Typicky odmaskovac=odhlienovac je NAC(acc) a v teme "autoimunne choroby" uzko spojene s tymito nakazami som spomenul Samento/Vilcacoru.
Kombinacia atb alebo silnych antimikrobialnych latok(GSE, extrakt z olivovych listov, koloidna strieborna voda, lkapacho, graviola...) s tymito odmaskovacmi moze byt ucinna.
Vyhoda pouzitia prirodnych antimikrobialnych potravinovych doplnkov je moznost pouzit vysoke davky a m,ozne dlhodobe pouzivanie bez obavy o bocne skodlive ucinky.

gigike

Dobry den,
od maja som liecena na ureoplazmu.
vybrala som uz zanocin, 3 tyzdne, sumamed 4 tyzdne dlho a teraz beriem doxyhexal uz 4. tyzden. ale mi zatial nic nepomohlo. som uplne hotova z toho, a velmi slaba. Doktorka mi povedala ze teraz uz nasleduje liecba s infuziou v nemocnice.
Chcem sa od Vas opytat, co mam robit aby som bola konecne zdrava a co ked ani tie infuzie mi nepomozu, partnera nemam, neviem ze kedy som dostala tu ureoplazmu. Dakujem pekne.

mafina

Dobrý deň, mám problém, už niekoľko rokov sa liečim na chr. zápal moč. mechúra.Teraz mi gynekologička zistila ureoplazmy, ale žiadne gynekolog. problémy som nemala, pravda okrem problémov s močením, časté močenie, bolesti nie.Partner mal problémy už skôr. Je možné, že ma nakazil on, alebo je to tým mojim chr. zápalom moč. mechúra.Pomôžu mi aj partnerovi antibiotiká, alebo máme skúsiť niečo iné?ďakujem.

fabrícia

Dobrý deň,
lekárka mi po kultivácii (v ktorej sa zistil hranicný nález - ureplazmy) odporúča 3 týždňové preliecenie antibiotikami, v opacnom prípade to moze viest k mojej sterilite. Je to pravda. Co je prícinou vyskytu tejto ureoplazmy? Mohol mi to preniest pri styku moj partner? Aka je uspesnost vyliecenia antibiotikami?
Dakujem za skoru odpoved

as

Najcitlivejšou metódou je vyšetrenie výteru z močovej trubice (u mužov) alebo čapíka maternice (u žien). Kultivačnou metódou na princípe využitia metabolických, biochemických vlastností mkroorganizmov. Do úvahy prichádza aj vyšetrenie pomocou DNA-sondy (DNA/hybridizácia), ale toto vyšetrenie je menej citlivé ako kultivačné vyšetrenie. Mykoplazmata spôsobujúce ochorenie pohlavného systému podnecujú aj tvorbu protilátok, avšak zo sérologického vyšetrenie krvi na prítomnosť protilátok je nemožné robiť diagnostiké závery.
Z toho vyplýva, že vyšetrením z krvi nie je možné zistiť, či je pacient vyliečený alebo nie.