otras mozgu prosim poradte!!!!

Príspevok v téme: otras mozgu prosim poradte!!!!
dorka

sme v zahranici.napisem cely prieneh radsej!!stvrtok-udrel sa kamarat do hlavy krvacala mu stalo sa mu to v praci ale neozval sa:((nebolo mu nic v piatok sa zas udrel do celuste tupym predmetom prislo mu trochu zle no nevenoval sa tomu.na obed ho doniesli domou sa mu krutila hlava.jednu zrenicku mal rozsirenu teha ho do pravej strany sobota bolest hlavy nevolnost.NECHCE IST K LEKAROVY!!on stale ze je hladny ale chce normalne jedlo to je prenho masova polievka a smazene maso a cokolada:(...ako mu viem pomoct prosim co by mal jest ja mu stale nukam zeleninu ovocie ale smeje sa mi:(dakujem pekne za hociaku radu.ma podla vas otras mozgu?:((

dorka

aky je to risinovy olej? ako ho tu najdem? niekto aj olivovy praktizuje!hm ked sa ma clovek vyliecit s vysmazanych parkou?!:(((tak nechapem ved to je zaklad zdravia!!ja neviem vysvetlit tie stavy ale velakrat si neviem rady ja neviem co by bolo najvhodnejsie povedat mam zmatok:(ano jasne ze je lepsie prehanadlo!to jasne!!ale do buducna s tym musime nieco urobit!:(((a stym ovocim to neni vela bo vcera 2 jablka a dnes len marhule susene:(((ked dam na zeleninu smotanu velmi to pokazim? myslim vyzivovo?!dakujem

pišta

Dorka, áno je. Teraz. Ale tvoj priateľ smeruje k stabilizácii a potom sa veci môžu zlepšovať rýchlejšie.
Ďalšie tipy na zápchu äje veľmi dôležité je postupne odstrániť ) - kukurica najlpešia doma varená, ricínový olej (aj tak, aby nevedel), podvojná celulóza. Píšem ti to preto, lebo nadmiera ovocia môže vyvolať nadýmanie. Treba aj-aj.
Preháňadlo je lepšie ako zápcha.
Nemocnice nemajú poňatia, čo je to zdravá výživa. Je to hanba modernej medicíny!!!
Skúste sa vyhnúť najmä spáleným tukom. Úplne spoľahlivo upchávajú vlásočnice.
Neboj sa, aj cesta kompromisov vedie k zlepšeniu. :)))

dorka

dakujem pista:)zobrala som mu aj slivky aj figy aj marhule!dal si ale medzi tym si uz vypytal prehanadlo alobo co:((ale do buducna dufam bude davat so stravou pozor oni mu tam v nemocnici davaju kazdy den zemiaky hranolky maso.hrozne:((((je to tazke:((cely tento stav:((

pišta

Na zápchu ešte sú ok marhule a broskyne, aj zavárané. Sušené slivky a figy = špička!
.
Dorka, aj tvoj prístup hovorí o tom, že najväčšími bojovníkmi sú - ženy :))
Tvoj priateľ má o to lepšiu šancu na rekonvalnescenciu, že má takú priateľku :)))

dorka

ja velmi pekne dakujem!!bude to pre nas smerodajne a dufam ked sa zotavy tak navstivime aj spolocenstva kde nam iste pomozu!!!skusim dnes zohnat aspon cast z jedal co si odporucil pista este ho musim presvedcit o dolezitosti suroveho jedla:(co bude tazsie:(zo zapchou uz su problemi tak mu zoberiem dnes slivky a skusim susene ovocie on hrusky nezje:(ani salat zatial aj tu rybu som mu pripravila na petrzlene ale len s hundranim zjedol:(ze kde je olej:((tak skusim postupne a dufam pociti ucinky.

pišta

Čo najmenej jedál s tepelnou úpravou tukov –vyprážanie, pečenie, fritovanie – radšej úplne vynechať. Čierny čaj a káva – silno obmedziť, alebo vynechať. Ak sa priateľ nemôže vzdať mäsa – varené, alebo dusiť na málo oleji.
Ovocie menej vodnaté, ktoré ochladzuje viac. Aké teda priateľovi je kus zima, tropické ovocie asi nejsť, je vodné, s výnimkou banánov, tie áno. Ale jablká, hrušky, slivky + sušené ovocie sú výborné. Okrem vitálnych látok bezprostredne pozitívne ovplyňujú peristaltiku čriev a vyprázdňovanie.
Ovsené vločky majú veľa vitamínov radu B, určite sa vám obom budú hodiť. Nie sú drahé a tiež podporujú vyprázdňovanie.
Zo zeleniny najmä mrkvu (aj varená len pozor, vtedy kus zahusťuje stolicu), každý deň, má veľa vit. A, ktorú priamo sa podieľa na regenerácii buniek.
Vápnik – brokolica, karfiol, vodné riasy v akejkoľvek podobe, mak, sezam...
Do jedál zaradiť tuky za studena lisované
Poobede a večer čaj z medovky alebo ľubovníka, upokojujú nervovú sústavu. (konzultuj s lekárom)
Dorak, Držím vám obom palce : ))

pišta

Čo sa dá zmeniť v podmienkach, akých sa nachádza priateľ zvážiš sama.
Myslím, že v takýchto prípadoch je najdôležitejší kyslík a voda, obidve čo najčistejšie. Sú základnými vstupnými „jednotkmi“ na zabezpečenie fungovania organizmu.
Aj keď sa nedá prechádzať, robiť hlboké (hlbšie) dýchanie. Pozor na hyperventiláciu, kedy sa môže krútiť hlava, preto toto opatrne u priateľa (ty si môžeš „dopriať“ viac :). Ale aspoň 20-30 minút denne a možno aj viac. Pomalé dýchania, v pokoji, pri otvorenom okne, na prázdny žalúdok.
Voda – Bonaqua BEZ BUBLINIEK, tú tam určite dostaneš. Bylinné čaje, mäta, šípkový, čaje s echineacou alebo žeň-šeňom. Tekutín 2l za deň a viac. Teraz detoxikáciu asi nerobiť, keď je akútny stav, preto s čajmi na prečistenie opatrne.
.
Čo najmenej jedál s tepelnou úpravou tukov –vyprážanie, pečenie, fritovanie – radšej úplne vynechať. Čierny čaj a káva – silno obmedziť, alebo vynechať. Ak sa priateľ nemôže vzdať mäsa – varené, alebo dusiť na málo oleji.

pišta

Dorka, posielam ti niekoľko názorov na tvoju otázku.
Únava a vyčerpanosť v prípade tvojho priateľ má zrejme viacej dôvodov.
Predovšetkým všeobecne v „hre“ sú toxíny. Pochádzajú z liekov, nedostatočného pohybu, s nevyváženej stravy (nepočul som v živote o nemocnici, kde je zdravá strava), celkového narušeného metabolizmu, pochmúrne myšlienky a asi aj depresia. Pri málo pohybe to môže byť aj taká „nenápadná“ – zápcha.
Veci, ktoré tu píšem, pre istotu KONZULTUJ S LEKÁROM, i keď samy o sebe nie sú vôbec nebezpečné.

dorka

dakujem pista aj ostatny!
my uz vieme co mu je nebudem menovat ale je to nevyliecitelne:(ale da sa stym zit!a nesuvyselo to cele s tym uderom ale s vycerpanostou aj!!takze sa budem snazit mu pomoct aj v stravovani ked si ale necha poradit:(ano tie rady na vycerpanost som myslela pre kamarata ale vyuzijem ich urcite aj ja tak budem sledovat co vsetko mudre sa tu napise:)