Ktore auto je dobre pre zaciatocnika?

Príspevok v téme: Ktore auto je dobre pre zaciatocnika?
anka

Dobry vecer, je to trochu odveci tema. Mam uz 14 rokov vodicak a dlho som sa nevedela odhodlat soferovat, skratka mam z toho strach. Kedze vsak prakticky auto potrebujem, kvoli rodine i nakupom, rozhodla som sa, ze si auto kupim. Ktore podla vas sa lahko soferuje i neskusenemu vodicovi? chcela som taky maly dzipik, Jimny, ale neviem ci ho zvladnem.

Cyts

P-N
Ja ked som zlozila vodicak tak sme mali ojazdene auticko a vobec to nelutujem. Asi ma nepochopis ale naucilo ma vediet sa vynajst a byt pozornejsiou. Islo o to ze obcas bolo tazke zaradit jednotku, na to bolo treba silu takze pre mna to bolo tazsie ale to sa mi stalo asi 3x v zivote. A co teraz? Musela som rychlo konat a rozbehnut sa na dvojke.
Potom ma to auto ucilo byt opatrnejsiou kedze to bol šrot, a rozpadlo by sa hadam pri kazdom tuknuti a hlavne nemalo airbagy.
Nemalo kameru a v parkovaní som bola kataatrofa sama o sebe ale musela som sa to naucit co sa mi aj podarilo. V novom aute je to lahké s kamerou a clovek si zvykne na také pohodlie ale ci ak systém zlyha, ako zaparkuje?
Mat staré auto je vyhoda lebo vacsinou zaciatocník jazdí nie moc ukážkovo a aapoň ked ho oťuká tak už to bude aj tak jedno.

P_N

Prečo si myslíte, že začiatočník musí bezpodmienečne jazdiť na ojazdenom aute?
Keď si dcéra spravila vodičák, tak som sa rozhodol pre kúpu lacnejšieho nového vozidla a to aj z dôvodu, aby sa nenaučila jazdiť na ojazdenom vozidle, ktoré je zabehnuté iným vodičom. Toto auto si zabehla sama, jazdí na ňom už 6 rokov, bez nehody a je dobrá vodička. Syn si bude robiť VP o rok a takisto plánujem zainvestovať do nového vozidla. Podľa mňa sa pri novom vozidle naučí oveľa viac, ako pri zabehnutom, v tom lepšom prípade s jedným vodičom.
A čo sa týka AAAauta, tak to už vôbec nie.

Cyts

Ten kto sa boji za volant nepatrí. Sli by ste zubárovi ktorý by si bol neistý a bál sa či to vyvŕta dobre ?

Nemas sa coho bát. Nebezpecenstvo je predsa vsade, aj na bicykli. Ked budes jazdit tak ako sa má, budes obozretná a dobre predvidas tak sa nic nestane. Jedine ze niekto do teba nabura ale to uz my nezmeníme. Dokazala si soferovat v autoskole, skusky si zvladla das aj toto len sa neboj lebo budes robit velké chyby ako ja, bala som sa parkovania, ťukla som vsetko co mi stálo v ceste ako tank, vyšla na obrubník no katastrofa. A to stacilo len trocha rozmyslat, ist pomalsie a vsetko pojde hravo

Alexa12

christine2- ak si naozaj len zaciatocnik, tak ti urcite staci vyberat bazarove male auta aaaauto. sk/male-auta/ tiez sm to tak mala po vodicaku. Casom, po nejakych par rokoch som si kupila lepsie ked som sa vyjazdila :-)

christine2

Tiež som začiatočník, nie som si ešte istá vo svojom šoférovaní. preto jednoznačne vyberám autá ojazdené, iné by sa mi podľa mňa ani neoplatilo takto na začiatok, predsalen ak by som inekde oškrela :-D

placho

odporucil by som mozno navstevu velkeho autobazaru, prezrel si ponuku aut, ceny, vybavy a poradil sa s predajcom. Zakladom je vediet rozpocet a ucel na ktory ma byt auto urcene. Osobne sa mi osvedcilo dat zaciatocnikovi velke a mozno starsie auto z dvoch dvodov: S velkym sa nauci jazdit, parkovat a celkovo si bude istejsi no a ked ho pri parkovani obucha tak sa nic nestane a nebude mat taky pocit viny.

0vecka

inak preco si nekupite radsej nove? ak sa do toho nevyznate tak vas okaslu. navyse ojazdene cojaviem po 150 000 km je uz loteria a skor ci neskor zostanete niekde vysiet.