umyvanie zubov

Eva531

Ja si umyvam zuby po kazdom jedle vzdy, ked je ta prilezitost a ak tu prilezitost nemam, tak minimalne 2x za den, a to rano po ranajkach a vecer po veceri. Najskor si usta poriadne vyplachnem a pouzijem medzizubnu kefku, dentalnu nit, potom znovu poriadne vyplachnem, potom pouzijem jednozväzkovu kefku, potom zubnu kefku a pastu a nakoniec skrabku na jazyk. Po umyti uz bud nevyplachujem vobec, alebo vyplachnem ustnou vodou. fgf: Ten, komu by to malo najviac vadit, si ty. My nie sme zubari, aby sme dokazali posudit, do akej miery ti to moze ublizit, ale ze ti to skor, ci neskor ublizi, to je iste. Vyhodu mas v pripade, ak mas zuby riedke. Vtedy staci zuby vyplachnut nato, aby sa vsetky zvysky jedla sa z medzizubnych priestorov dostali prec. To ale umyvanie zubov ani zdaleka nenahradi. No ak mas zuby tesne rozostavene, tak to uz je dost vazny problem, vtedy uz musi byt hygiena naozaj perfektna a ani to ti nezaruci, ze sa ti tie kazy tvorit nebudu. Napriklad moja sestra si v detstve a v puberte neumyvala zuby vobec a mala na nich dokonca cierne flaky, ale mala ich riedke a vobec sa jej v medzizubnych priestoroch nekazili. V detskom veku dostala mozno nejake dve plomby, no aj to len na zuvacie plochy a v dospelosti uz ziadne kazy nemala. Zuby si zacala umyvat pred 18. rokom zivota, ked si nasla frajera. No ani v dospelosti nikdy nepouzivala medzizubne kefky a dentalnu nit a nema na zuboch ziadne kazy. Ja mam zuby velmi tesne rozostavene, ze aj najtensia Curaprox medzizubna kefka mi tam tazko vchadza, ledva ju tam dostanem, hygienu som dodrziavala aj v detstve, do 14-tich rokov bola pasta a kefka rano a vecer, od 14-tich pribudla dentalna nit a ked sa objavili prve medzizubne kefky, tak som si s nadsenim kupila tu najtensiu v drogerii a sklamana som zistila, ze sa mi tam nezmesti. K dentalnej hygienicke som sa prvykrat dostala az v tridsiatke a ona mi ukazala medzizubnu kefku Curaprox, ktora ma ovela tensi drot ako tie z drogerie, ale da sa kupit iba v lekarni. Napriek pomerne dobrej hygiene som mala ale ovela viac kazov ako moja sestra a vsetky kazy boli lokalizovane v medzizubnych priestoroch. Takze vela zalezi aj od rozostavenia zubov.

Nela111

:-OOO Coze?? 3x do tyzdna?! (Aspon) 2x za den by si mal! Jasne, ze to vadi. V prvom rade skodis sam sebe. Cudujem sa, ze ich este mas..

milli11

Ja si cistim zuby 2x az 3x za den. A k tomu este skoro kazdy den pred spanim (ak do toho nieco nepride) si cistim medzizubne priestory s medzizubnou kefkou a nitou. Toto cistenie som volakedy nerobila, ale ked som zacala, to bol sok. Ake smradlave nechutnosti som povytahovala, fuj, ble. Ale konecne mam istotu, ze mam v ustach cisto.
Ale aj tak ma stve, hoci si uz niekolko rokov na tom davam zalezat, chodim aj na preventivky, stane sa mi, ze mi zubarka najde nejaky maly kaz. Ako je to mozne, ked si ich takto cistim?
Ak si zakladatel cisti zuby hoci len 3x do tyzdna, ale aj medzizubne priestory, moze mu to stacit. Niekde som citala, ze zuby budete mat dokladnejsie vycistene, hoci by ste si ich vycistili hoci len 1x za den, ale aj medzizubne priestory, ako ked si ich budete cistit aj 6x za den, ale medzizubne priestory vynechate.

...

Ahojte, ja mám 10 rokov, zuby si čistím 2-3 krát denne od kedy ich mám. A to mám len 8 dospelých trvalych zubov. 3 roky som chodila 2-krát do roka na prehiadku a nemala som ani jeden kaz. Minuly tyzden som šla k zubárovi a našiel mi 3 kazy!!! :! Boi v lahkom štádiu, a preto neboleli. Hňed o týždeň mi ich spravil a teraz je pokoj. Tak sa nebojte zubárov a čistite si zuby 2-3 krát denne 5-10 min. A budete zdravy, lebo od zubov sa vyvyja všetko, napr. vlasy, nechty, a pod. Zuby sú zákad aj zdravia. Ale odporúčam čistiť 3 krát denne stále či sú miečne, alebo trvalé. Mnoho ľudí nevie, že pokazené zuby môžu viesť k vážnym ochoreniam. Naozaj Vám odporúčam chodiť na všetky prehliadky, a nebať sa a starať sa o seba. paapa a daj vedieť ak pojdes k zubarovi, kolko si mal kazov a tak. Ak by si nemal chvala bohu. pa

jaro48984

umyvajte si zuby ja som si neumyval ked som bol maly a potom ma bolely zuby tie prve ..a teraz mam 13a mam 2kazy a mam ich zablombovane umyvajte si zuby ked pridete k zubarovi a poviem vam diagnozu tak sa zlaknete a bude to boloest mam s tym skusenosti najlepsie je si umyvat zuby 2-krat do dna a 5min.tolko dakujem

miselka

no mal by si s tym nieco urobit. vsak pokazene zuby, to nie je bohvieco. neskor budes na seba nadavat ked zacnes mat velke problemy a bolesti. a tak isto aj na hygienu by si nemal zabudat. vsak preco si umyvas ruky alebo telo. to iste potrebuju aj zuby

omg

fgf tak na to je jednoznacna odpoved-vadi.a nie len tebe ale aj okoliu:-)som presvedcena.kup si makku kefku.ak neznesies mentolove pasty, kludne si kup pre zaciatok napr.ovocnu/ja nemam moc rada mentolove, vacsinou ma stipe z nich jazyk, a preto si nevydrim kefkovat zuby odporucane 4 - minut.umyvat si treba zubky 2 krat denne, minim.nie 3 krat tyzdenne.a chod k zubarovi, ved ty musis mat kazov a kazov!!/ak nie, tak to by bol zazrak/v priebehu dna sa ti tvori zo zvyskov jedal a slin plak, ten si mozes citit ak si prejdes jazykom po zuboch a su drsne.ten ak sa nevycisti kefkou, tak ti postupne zvapenatie/kedze sliny obsahuju aj mineraly ako napr.vapnik/a vzikne zubny kamen.idealna zivna poda na iritaciu dasien ,zapaly dasien a paradentozu/nezvratne odchlip.dasna az obnazenie krcku, krcok sa kazi a zub sa vykyvuje.mnoho ludi prislo len kvoli parad.o zuby.tak daslai vec okrem kazov, ak nechces mat v 40 umely chrup.okrem toho ochorenia dasien, casto sposobene zlou ust.hygienov mozu byt pricinou infarktu!!co mnoho ludi nevie.zasila by som aj k ustnej hygienicke na odstranenie zub.kamena, ktroy takto zanedbavanim urcite budes mat, a zacni sa starat o zubky.nezabudni, rano po ranajkach a vecer po veceri by to mala byt samozrejmost.mnohi ludia si umyvaju aj po obede.je to pre tvoje zdravie a dobry dych!!

sssse

ahojte, inak ja keď som bola malá vôbec som si neumvývala zuby, a vlastna ani mi to nevadilo. Veď som bola malá. Ale pamätám sa na to presne, ako ma začala kamaratky ohovárať aké mám škaredé čierne zuby, a to som bola piatačka na základnej. A tak mi to zlé padlo, že odvtedy si ich umývam najmenej 2x za deň, cez víkend keď som doma aj 3x. Už by som ani spať nevedela ísť bez umiata. A odvtedy mám krásne biele zuby, každý chváli môj pekný úsmev. A nakoniec nikdy by som nezačala s chlapom ktorý má škaredé, špinavé zuby. Môj prvý pohľad je na zuby, niekomu na zadok, alebo postavu :-), od toho sa u mňa odvýja všetko.