Ako budem rodit?

bernadeta

Dakujem ti, velmi si to vazim, kazdy den len dakujem, ze som mala tolko stastia, ale je za tym aj kus tvrdej driny (na vztahu, v skole a tak). Stastie treba mat, ale treba na tom aj makat. Slovensko mi nechyba absolutne, chybaju mi jedine moji rodicia a sestry s rodinami, to velmi. A nasa chatka v lese. Toto leto som bola po dvoch rokoch doma, najprv sme sli do BA, k sestre, ja som bola zdesena z tych ludi - smradlavi, napaleni, zamraceni a aj z toho mesta - sedive, vsetko ako aj bolo pred sto rokmi, tak to ostalo...Ked sa mam priznat, Slovakov tu vobec nekontaktujeme, manzel hovori, ze skusil , ale vyliecili ho z toho otazky typu: kolko zarabas, ake mas auto...Bol z toho sklamani. Americania maju tiez svoje chyby, ale sme v styku len s nimi. Nikdy sa nebavia o politike, usmiati, ziclivi (!), pochvalia...

lea

jeej, tak to mas super zivot, vaz si to, nie kazdy ma tolko stastia. ale nechyba ti Slovensko? ja zijem len tu vedla, v Nemecku, a som rada, ze mozem hocikedy odskocit domov.

bernadeta

frida, mrzi ma velmi, co sa ti stalo:(((

ifka, ty si taka dobroprajna ze az:) Preco by mi dlhodoby plan nemal vyjst? Moja, mne sa take veci postavali za posledne roky, po ktorych som tuzila od 15tich:) Mam za manzela modrookeho americkeho blondaka s ktorym sa lubime, mame krasny dom, on ma super karieru, vela toho dosiahol, mne sa zase dobra crta a dostala som zelenu kartu. Ja si svoje sny aj uskutocnujem:) Planovat dieta povazujem za nieco prirodzene.

frida

no, bernadeta, u mna bola vyprovokovana, tym, ze som otehotnela! hned to aj vysvetlim.
otehotnela som ani neviem ako, menstruaciu som mala len parkrat do roka, tak som si myslela, ze s tym bude velky problem, no nebol. na zaciatku to bolo pre mna take ooops, zivot sa mi uplne zmeni, vsetkemu je koniec, cestovaniu, praci, priatelom. s manzelom sme boli uz sice dva roky svoji, ale aj tak ma to prekvapilo. trvalo mi ani nie tyzden a moje "starosti " pominuli. strasne som sa zacala tesit na babatko. bohuzial, v stvrtom mesiaci som potratila. po par tyzdnoch prazdnoty v brusku som vsak zacala este viac citit potrebu byt mamkou, aj ked lekari este radili pockat. aby som to skratila, o 6 mesiacov potom som otehotnela a aj donosila krasneho chlapceka.
u mojej znamej to prepuklo ani neviem ako, ale po svadbe este brala antikoncepciu, ze este nechcu babatko a zrazu, ani som nevedela kedy a preco, zacala plakavat pri kazdom nastupe menstruacie. az sa mi zdoverila, ze velmi tuzi mat babo a ze radsej nemala brat pred casom tabletky, ze by sa radsej vydavala tehotna, ako sa teraz trapit marnym cakanim. ale teraz uz ma druhe dietatko a je spokojna.
bernadeta, mozno sa ani nenazdas a mozno to pride skor ako o 6 rokov.

bernadeta

lea, nastastie mame vyborne zdravotne poistenie cez manzela, ktory robi pre vladu, v opacnom pripade by som tu ani nebola, toboz si netrufla priviest tu na svet dieta. Velmi vela ludi tu nema poistku, lebo ked si to chcu platit len tak z vlastneho vrecka, stoji to viac ako ich mesacny prijem...Ano, je to pravda, ze po porode ta hned na druhy den vystrcia, hrozne. Ale zase zalezi na poistke, samozrejme. Cisarskych rezov sa tu robi viac ako prirodzene porody. preco? Setria sa tak prachy. Doktor povie, dieta ti vyberieme vtedy a vtedy, sup, sup, na druhy den po porode si prec. kvoli prirodzenemu porodu by tam musel byt porodnik stale pritomny a vyckaval by, kedy zena porodi. je to strasne, ale to je tiez ta "krasna" Amerika. Myslela som, ze ked som taka uzka, tak budem mat cisarsky, tak sa radsej vopred vas pytam, ci som fakt velmi chuda, lebo ja sa ho bojim ako cert svatenej vody. male deti mam rada, ale vlastne este nechcem, vobec si neviem predstavit tu tuzbu, musi byt niecim vyprovokovana, alebo to pride len tak, bez pzerania si fotiek malych deti?:)

frida

vsak bernadeta, preco by si mala rodit cisarskym, ak na to nemas dovod? v USA sa robia SC asi uz aj na poziadanie. aj mne znama vravela, ze na druhy den po SC tam prepustaju. neviem si predstavit. ja som rodila prirodzene a bol to pre mna uzasny zazitok. najkrajsi v mojom zivote. priviest na svet maly zazrak.
er mi, bernadeta, raz to dietatko budes velmi chciet. na mna to prislo zrazu, ani som to necakala, taku tuzbu ... vsak sa nechaj prekvapit, mozno to bude aj skor ako o sest rokov.

lea

rezania brucha sa neboj, vsak skoro kazdy clovek ma aspon raz za zivot brusnu operaciu (apendix, zlcnik atd.). mne by skor vadil vaginalny porod

lea

no a ten zdravotny system v USA. kolegyna tam rodila a tie rodicky, ktore nemali zdravotne pripoistenie pustali po cisarskom reze na 2. den domov. myslim, ze slovensko je v tomto naozaj popredu. ja som tiez v zahranici a tu konci zaujem lekara o pacienta v tej chvili, ked za sebou zavrie dvere v ambulancii. ziadne rajony a dlhodoba starostlivost. hlavne zaplat a odid.

bernadeta

lea, ja budem rodit v USA. Nuz a asi budem mat pred 35 ked na to pride...Mne sa jezia vlasy na hlave pri predstave, zeby mi niekto rezal brucho. Na nete som si pozrela cisarsky rez a je to velka brusna operacia, nic moc...To budem musiet to dieta fakt velmi chciet, keby som do toho tehotenstva isla.