Čistenie usi

Príspevok v téme: Čistenie usi
tinusska

usi si cistim vatovou tycinkou aj 3x denne s pouzitim nejakej cist. plet. vody (na odmastnenie). no stava sa mi, ze v noci sa zobudim, ze ma vnutry svrbi ucho a mam ho mastne a v posledne dni, uz ani nerozumiem, co mi ostatni hovoria, asi zacinam byt hlucha :)) co mam robit? co pouzivate na cistenie usi vy? dakujem

trueshit

podla odborníkov, uši by sa nemali vobec čisit, lenz vonka, lebo si zanesieš ešte viac špiny a len zbytočne vznikne hnis v uchu.Stači vyplachnut vodou šmaponovou trocha nijaké šprtanie s ničim

Martanko1234

Zdravím ja mám takýto problém na ľavé ucho slabšie počujem ako keby som tam mal vzduch alebo neviem čo ako keby mi niečo tlačilo na bubienok nebolí ma to ale slabšie na nho počujem poradte prosím čo mam robiť pretože to trvá už asi 2 - 3 dni je to nepríjemné skusal som aj výplach vodou no nič nepomáha tak neviem ja si myslím že ked si čistím uči tak ten ušní maz tlačím ešte viac na bubienok a to nieje dobre tak nevim co robyt :Píšte mi na e-mail Stachi84@azet.sk Dakujem

mataBB

niekto tu spominal audispray alebo take nieco..takze ja ked som bola na ORL ked som mala problemy s sami tak mi bolo povedane, ze tieti spreje na cistenie su blbost...ze su ty vyhodene peniaze a vobec to nepomaha

hmmmmmmmmmmm

rururu,doktorka ma pravdu, mas poskodenu pokozku,z nadmerneho cistenia usi!maz totiz pokryva zvukovod jemnou voskovou vrstvickou a chrani tak kozu pred penetraciou infekcie.a ucho ma vdaka mazu samocistiacu schopnost.ale pozor!maz nema vytekat von,nie je totiz tekuty ale skor voskovity..my si ani neuvedomujeme ze sa toto samocistenie deje.preto ak ti cokolvekl tecie z usi ide o infekciu, ktora ma byt preliecena.niekedy je liecba zdlhava..treba zajst na ORL ambulanciu a dat sa vysetrit.ak mas usi preliecene, potom sa pekne o ne traba starat.su ludia, ktori maju nadmernu tvorbu mazu.usi si vsak nikdy necistit vatovou tycinkou!-tou totiz jednak mozes podrazdit kozu a jednak tvoris mazovu zatku..a zhorsujes stav..ako casto cistit usi je individualne, avsak si myslim,ze 2 krat do tyzdna je maximum.ja si napr cistit usi len namydlenym prstom/ten trochu rozlizi maz,ale nie prislis a vyplachnem vlaznym jemnym prudom vody,tak ze nie do zakloneneho ucha aby mi nenatiekla voda az k bubienkku,ale v zvyslej polohe.pozor, voda musi byt prijemnej teploty a slabucky prud, nechces si poskododit bubienok.toto je samozrejjme lacnys sposob , ale v lekarni dostanes rozne pripravky na cistenie usi,.aj tie treba pouzivat opatrne.INAC RADA :LUDOM KTORI TRPIA NA NADMERNU TVORBU MAZU SA ODPORUCA 1-2 KVAPKY OLIVOVEHO OLEJA RAZ TYZDENNE do zvukovodu.a pozor, olej musi byt aspon izbovej , nikdy nie chladny!hrozili by neprijemne zavrate.. -takto olivovy olej sluzi ako prevencia hromadenia mazu!