Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Multivitamin alebo radsej vitaminy extra?

Príspevok v téme: Multivitamin alebo radsej vitaminy extra?
stando

Obcas si kupim ako doplnok vyzivy nejake tie vitaminy. Som dost fyzicky aktivny a zacal som pocitovat na sebe unavu, podrazdenost a pod. Docital som sa ze to moze byt nedostatkom niektorych vitaminov a ze dobre je doplnit stravu o B komplex, aj som to skusal, zdalo sa mi to OK.

Zaujimave ze ked som si kupil multivitaminovy pripravok, ktory obsahuje cely rad vitaminov a mineralov, teda aj tie a v takom mnozstve ako boli b B komplexe, tak som ten efekt akosi nepocitoval.

Znamena to, ze multivitaminove pripravky su k nicomu? Nie je vhodne naraz, v jednej tablete prijmat vsetky mozne vitaminy? Znizuje sa ich ucinok? Alebo ako to mam chapat?

A ked uz o tom pisem, tak co by ste mi doporucili na doplnenie v tomto zimnom obdobi - stracam akosi kondicku, chodim sice do fitka, ale citim sa niekedy vystaveny, neviem ci za to moze nedostatok nejakych vitaminov. Stravu velmi pestru nemam - co ponuknu v restike na obedove menu + nejaky chleba vecer, nejaka ta pizza a pod.

...........

stando,je dost mozne ze tie menej specificke vitaminky/napr.co si mal b komplex/ su zastupene v tom spravnom mnozstve a ze sa ti akurat to trafilo na tvoje symptomy /vitaminy skup.b maju predovsetkym priaznive ucinky na nerv.system, pokozku.../.a je aj dost mozne ze neskor ked si si kupil ten multivitamin neskor tak tvoje telo nebolo este v takom zlom stave/mozno vdaka predchadzajucemu prijmu vitam/zeby si citil vyrazny ucinok.inac kadza firma vyraba rovnako kvalitne vitaminy.pretoze tie su zmiesane s tzv.pomocnymi latkami tak aby sa dala vytvorit dana liekova forma, napr.tabletka.kebyze sis pocitas tie mili a mimrogramy co su v jedenj tabletke multivitaminu, vysla by ti taka hmotnost z ktorej sa neda vytvorit samiotna tabletka.tak sa doplna plnivami a tie sa spajaju spojivamia este su tam ine pomocne latky.a tie mozu naviazat tak vitamin,ze sa neuvolni dostatocne a teda sa nevstrebe do krvi z creva.

Ivka 1

Majka hlavne si nekupuj vitamíny v lekárni.Obsahujú veľa konzervačných látok,farbív a poškodzujú pečeň.Skús vyrobené z prírodných zdrojov a spracované prírodnou cestou.

[zruseny12]

majka_,ja som pouzivala SPOFAVIT,tak QANTUM,potom BION3.tO SU VSETKY VITAM.A MINER.A BOLA SOM S NIMI SPOKOJNA.Tak som sa dostala az k vitam.a miner.podla krvnej skupiny tak beriem teraz tieto,a tiez som s nimi spokojna.A okrem toho beriem este tablety naviac lebo mam malo vapnika.Mam chron.synr.unavy,ale aj velmi nizky tlak,tetanie,s chrbticou probl.atd.ale tie doplonky podla krv.skup.mi pomahaju....

majka_

ta tema ma celkom zaujala. beriem 4. antibiotika za posledny mesiac a viem, ze mam crevnu floru uz zrejme riadne donicenu, tak si chcem kupit lakto bacila. ale tiez citim, ze mam asi malo vitaminov. sa citim taka unavena, nic ma nebavi a tak... ake su podla vas vitaminy CENTRUM, alebo CEM-M (pre zeny), SPEKTRUM a take???

[zruseny12]

Robia to na viacerich miestach,rovno pred Tebou,beru krv z prstu,a pod mikroskopom vysetruju,a TY mas moznost sa na to pozerat...ak chces ja TI napisem kontakty...mne to velmi pomohlo,inak neviem ako by som bola skoncila....

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.