Ako si najst kamarata?

Príspevok v téme: Ako si najst kamarata?
mata17

ahojte.prosim vas poradte mi:-( ako si najst nejakeho dobreho kamarata? kde ho najst? :-(mam 17 rokov a clovek v tomto veku potrebuje niekoho,s kym by som mohla travit volny cas a pokecat. citim sa strasne sama a som z toho smutna:-( zistila som ze kamaratstvo medzi diecatami nie je vzdy uprimne.chcem kamarata.mam par kamosov, ktori su fakt super, ale v poslednom case uz sa ani nestretavame.stale maju nieco, nie su tak casto doma ako kedysi:-(cele volne dni sa len nudim a maximalne idem von tak s jednou kamoskou alebo kamaratom..zavidim ludom ktori maju stale pri sebe niekoho, s kym mozu travit volny cas, komu sa mozu vyrozpravat:-( neviem si ani predstavit ten pocit ze ake to moze byt super.byvam v takej casti mesta, kde byvaju len stari ludia takze tu nikto taky neni. bud len male deti alebo uz stari :-( na diskoteky nechodim, lebo su tu ani ziadne neni ale aj tak si myslim ze to neni najvhodnejsie miesto na zoznamovanie.. v meste su vsetci taki, co len piju, droguju a to je ich zivot..s nimi by som ani nic nechcela mat:-( v skole sme zase zly kolektiv kde kazdy ohovara kazdeho, kazdy robi kazdemu len naproti a este k tomu mam skolu daleko odtial kde byvam. prosim poradte ako si niekoho najst??:-(( prosiiiiiiiiiiiim :-( nemate nejake skusenosti kde ste sa zoznamili? kde chodia nejaki normalni ludia? ako si niekoho najst? dakujem:)

*jakub*

ja som uz sportoval futbal ale doktor mi zakazal lebo som v sportovej triede a koleno to nezvladalo ale idem sa na stolny tenis.inac uz sa mi jeden na mail ozval ze je z RV a ze ci chcem byt jeho kamarat.to som necakal ze sa niekto ozve.

nirvana

Jakub, začni športovať, určite tam máte nejaky športovy klub, tam si nájdeš aj kamarátov a budeš tráviť čas zmysluplne.

*jakub*

no ja mam 11 rokov som šiestak a tiež nemam žiadneho kamarata (ani kamaratku).cele dni sa nudim doma.moj den vyzera asi tak ze idem do skoly, pridem domov, zavolam niekoho z nasho bloku ci nejdu von samozrejme so mnou nie, urobim si domace ulohy a potom som do vecera pred telkou aj ked tam nic nedavaju.proste nemam co robit.neviem najst nikoho kto ma rovnake zaluby ako ja.v triede ked ku nejakej parte pridem tak ma poslu s tade prec ze co tam robim :( ...byvam v RV (Rožňava)kebyze niekto tu niekde byvate a mate priblizne tolko rokov ako ja tak sa ozvite.aspon na chvilu budem mat co robit.ozvite sa na mail potom kebyze chcete

PS:najviac co nemam rad su prazdniny lebo vtedy uz vazne nemam co robit a kysnem na zadku doma pred telkou kde ako na just ziadny dobry film nejde.

lucka

shagya : ano aj som nad tym uvazovala ale neviem. okrem toho v skole je taka jedna baba, sice o rok mladasia ale to by nevadilo. ako ju tak pozorujem ona v skole nejako do kolektivu nezapada, stale je sama. mozno ze nema tiez kamosky ked je taka. chcela by som ju oslovit no neviem ako na to. a takisto som si nasla kamosku cez net no neboli sme spolu vonku. aj sme celi ale nejako sme na seba nemali iny kontakt nez cez net. a teraz ma nejaky virus a uz nebola na nete vyse mesiaca. ja mam taku smolu. uz uz som si nasla kamosku a teraz toto

shagya

lucka...ved sa prihlas na nejaky kurz..napriklad cudzie jazyky...tam bude vela ludi v tvojom veku a lahko si tam najdes priatelov..ja chodim na anlglictinu a spoznala som tam plno fajn ludi...

lucka

ahojky, ja mam rovnaky problem. nemam kamaratky, nemam s kym chodit von, na disky, pokecat ci len tak blbnut. som kvoli tomu velmi nestastna najrdsej by som umrela. citim sa strasne osamela, zabija ma to. velmi by som si zelala mat nejaku kamosku. volam sa lucia mam 17 rokov a byvam v Hlohovci. takze ak toto cita niekto z hlohovca a hlada kamosku tak mi urcite napis. bola by som velmi stastna. pa

:-))))

flower-ja som aj rozmyslala ze by som sa dala na nejaky kruzok, tanec..alebo nieco kde by som sa mohla zoznamit.ale bojim sa ze to olutujem

flower

ahojte baby. takze v prvom rade sa zacnite usmievat:) mozno prave teraz nemate na to dovod, ale ked budete mat na vasich tvarach stale len tu "nahnevanost", jasne, ze vas aj ludia budu obchadzat:) hovorite, ze nemate ziadne kamaratky, kamaratov, ale skuste si polozit otazku: Preco? ak vas problem /viazne/ vo vasej komunikacii, mozno menejvravnosti, tak sa skuste troska uvolnit, otvorit, skuste sa pridat do nejakej mensej particky dvoch, troch ludi a zacnite sa pomaly zoznamovat. v skole sa urcite najde aspon par ludi, s ktorymi mate rovnake alebo velmi blizke zaujmy. nasilu sa "nevtierajte", ale tak milo, prirodzene pridte, ze ste sa dozvedeli, ze robi to a to a ze teba to oslovilo alebo to robis rada aj ty. ale ked problemom nie je vasa povaha, ale ti ostatni, tak sa snazte hladat ludi, s ktorymi by ste dobre vychadzali. ked to nebude z triedy, nech to je niekto zo skoly, z nejakeho kruzku, zo zakladnej skoly, moznosti je dost. v zivote ste uz museli stretnut aj ludi, s ktorymi ste sa citili fajn, tak si obnovte vase "stare casy a stare vztahy". a ak tych skutocnych priatelov ste este nestretli, tak sa ich snazte najst. prijemne vystupovanie, usmev na perach a ono to pojde samo:) dobrych ludi mozes stretnut vsade okolo, hoci aj na roznych podujatiach, na kruzkoch, na ulici, hocikde. len sa pre to netrapte a snazte sa rozvijat nejake kamaratstva. urcite sa vam to podari. drzim vam palce:)