Velmi bolestiva menstruacia

michael 1

Milé dievčatá. Predovšetkým treba pravidelne a dostatok jesť všetko zaradom, ako sa hovorí , a nevyberať si jedlo to mi chutí a to zase ja nejem, a pod. to za prvé
Za druhé,-treba si strednú časť tela za každého počasia chrániť,-Pred chladom,a aj v lete si to zakrývam pretože to má za následok sťahovanie ciev, vplyvom vetra, slnka -stačí malý prievan.A s toho sú potom tie bolesti.
všimnite si jeden fakt že ženy čo zjedia všetko tak povediac a sú silnejšej postavy, stým problém nemajú.Učte sa o nich!
Ale ak si strážite to svoje bruško aby sa na ňom nevytváral tuk, tak sa potom nečudujte od čoho vás to bolí.
NORMALNE VYVYJAJUCA ZENA MA POCAS ZIVOTA PRIBERAT !
Ak nepriberá, má v sebe nejakú poruchu.To ste nečítali nikde že?
Tak teraz to viete.

sara11

ywa na tvojom mieste by som zmenila gynekologa, moze byt za tym aj endometrioza... ja mam tiez strasne krce + bolesti krizov a nemienim cakat do prveho porodu, co aj tak nie je zaruka, ze bolesti prejdu, mne gynekolog kvoli tomu odporucal diagnosticku laparoskopiu, niekedy v blizkej buducnosti sa na to dam, nech viem na com som :) ak to tvoj gyn. zanedbava tak chod k inemu, laparoskopia nie je velky zakrok a urcite by ti to pomohlo

Ywa

Ja mam neskutocne bolesti vzdy prve dni.. Tiez mi doktor povedal ze po prvom dietati to prejde.. Je to najvacsia hlupost, lebo po prvom dietatu mi.k bolestiam podbruska, pribudla aj lamava unavna neznesitelna bolest krizov. Pomaha femina,aj to uz musim brat dve naraz, tak neviem co bude dalej. Hak nechcem v ziadnom pripade

rajca

Vedel by mi niekto poradit, kde v BA by som mohla dostat kupit spominanu Genericu Dysmenil? Na i-lekarni uz nie je, ked tak pozeram.
Dakujem

wanda

aspom mesiac pi kazdy podvecer caj - jedna lyzicka alchemilky, jedna lyzicka hluchavky a jedna lyzcka mysieho chvosta zaliat stvrt litrom vody. Uvidis, nasledujuca menstruacia by uz nemala byt bolestiva.Pri bylinkach je dolezita vytrvalost

tinus8

Ja keď mam take veľké bolesti dám si čípok spasmopan. Do 15 min. mi prejdu tie hrozne bolesti. Keď som sa pýtala lekárky, čo mám robiť, aby som nemala takéto problémy. Tak jediné riešenia sú : brať HAK alebo porodiť a bolesti prejdu
Dosť drastické riešenia......

mer7

Ja som zacala behávat, aj za skolu a este stale so dost aktivna, predtym som mala rovnako velky problem ako ty. Odvtedy ako som sa zacala prekonavat uz mi zmyzli bvelke bolesti a mozem sportovat aj pocas menstruacie. bolesti mam slabsie. Skus to, zacni pred M a pokracuj stale,.Uvidis ze telo potrebuje aktivitu a s menstruaciou sa lepsie vysporiada, ked mu das co potrebuje. nezabudni na spravnu vyzivu a dostatok potravin. Mozes robit hociaky sport alebo tanec, je to na tebe, co mas rada. Nevahaj. Uvidis, ci ti to pomoze alebo nie. A ked ano , pohyb sa stane sucastou tvojho zivota. a zivot bude krajsi a bez bolesti a krcov, tvoje telo s posilni a lepsie sa vyrovna s pripadnou nevolnostou. v tych horsich pripadov pohybom sa budes snazit nemysliet na bolest. Okrem toho sa vylucuje hormon stastia, ktory je v tvojich dnoch na nezahodenie. len prosim ta nesed na mieste a prestan trpiet. Povedz to aj ostatnym. Dnes su moznosti kde sportovat a aj ked si zabenes po chodniku okolo domu, myslim, ze to je v pohode. priatel

RNG

Lubrica 88, to by som aj ja bol zvedavy, co 30 mg pycnogenolu, antioxidantu z borovice moze spravit.
Tu(USA) su obvykle davky okolo 100 mg a okrem antioxidantu je len velmi mierne protizapalovy. Protizapalovych ovela silnejsich je plno:quercitin, bromelain,boswelic acid, GLA z pupalkoveho ci borakoveho oleja, dumbier,nexrutin a pod. Este aj aspirin sa mi zda viac protizapalovy!
Ale PMS(pred menstrualny syndrom-dnes su vsetko choroby a syndromy, predtym to bola len bolestiva menstruacia)je vysledok hormonalneho kolisania, takze menovane:yam, damiana a Dong Quai to adresuju lepsie. Este aj GLA z pupalkoveho oleja je silnejsi protizapalovy, ako pyknogenol.
Vsetky ucinnejsie prostriedky su aj ovela lacnejsie. Pyknogenol ako francuzsky vyrobok povodne je relativne drahy ako antioxidant, preto sa pouzivaju hlavne ine(vytazok z hroznovych semien, zo zeleneho caju, rozne karotenoidy, gingko, vinpocetin, huperzin, vytazok z bilberry, cucoriedok a hlavne ciernych ribezli).

hmm.........

Mne na to zabral bioptron.. Vela veci o tom som sa dozvedela na stranke www.bioptron.senea.sk Svietila som si na miesto, kde mat o bolelo, aj preventivne a odvtedy su bolesti fuc..