Alergia na jod-Rng porad prosim

Príspevok v téme: Alergia na jod-Rng porad prosim
pepinda

Zistili mi alergiu na jod.Ked mi brali krv a potom mi miesto vpichu dezinfikovala doktorka jodom,tak som mala silnu reakciu-miesto mi scervenalo,vyhodili sa mi drobne vyrazky a svrbelo to.Este sa to zo 2xzopakovalo,tak uz pre istotu dopredu pri odbere krvi kricim,nech ma nepotieraju jodom.Jod mame v stitnej zlaze,tak dufam ked mam alergiu na jod ci to nebude mat nejake nasledky,alebo problemi na stitnu zlazu alebo ine organy? Tiez ma prekvapilo ako sa ta alergia vyvinula,ked som bola mala tak sa pouzival u doktorov len jod,potierali ma nim a nic mi nebolo.Vie mi to niekto vysvetlit?

ethel

kosa,slúb mi,že keď budem trpieť depresiou,alebo nebudem mať na nič náladu a napíšem ti,tak sa takto rozkeciaš a zlepšíš mi náladu...:-)
a čo je náhoda?

kosa

pepinda,
presne ako hovori ethel:

je STRASNE VELA INYCH A UCINEJSICH DEZINFEKCNYCH PRIPRAVKOCH AKO JOD.....

nahoda?....

kosa

pentijum,
''slovensky'' pravopis je zmiesanina roznych pravopisov, vcitane nemeckeho ( tzv siroke eeeee...).
je nacase tento ''slovensky'' pravopis zmenit tak ako ho slovaci pouzivaju, a nie ako ho PAR SPEKULANTOV A KLAMAROV Z NEJAKEHO KLAMARSKEHO USTAVU pod nazvom SAV vyuziva vo svoj prospech.

ethel

pepinda...pokial by ťa aj operovali a budú vedieť,že máš alergiu na jód,tak použijú iný prípravok,teraz je ich strašne vela a aj účinnejších ako jód..

kosa

pentium,
nikto nie je mudry a vzdelany.
ako povedal VLADIMIR ILJIC LENIN:
ucte sa ucte sa ucte sa.
poznatky sa rozvijaju a prehlbuju.
vcerajsi profesori su dnesnymi ziakmi.
takto bolo, je, a bude.
ak precitas bibliju tak sa dozvies zaujimave veci.
lietadlo spred 100 rokov je oproti sucasnemu A 380 SMIESNA HRACKA.
auto spred 100 rokov je oproti sucasnym turbozihadlam smiesna hracka.
civilizovany clovek ale sa nevysmieva:
cha cha cha : pozrite sa na toho FORD T modela, na tu plechovicu.
ci na LAURIN& KLEMENT, cic.
tak aj medicina.
zial ako vo vsetkom tak aj v medicine BOLI SU A BUDU ludia ktori maju viziju.
mat viziju znamena mat ALTERNATIVU.
a rozni TVRDITELIA typu:...NIE NEDA SA TO VYLIECIT, NEMOZNE a rozne nezmysly tvoria 95% vsetkych zamesnancov mediciny.su to BRZDITELIA... a povetsinov....

MARIKA GOMBITOVA JE DODNES NA VOZICKU, zatial co EKSISTUJE SPOSOB AKU JU OPET ZMOBILNIT, tak ako tisice inych vozickarov.....

pepinda

Ale ja tu alergiu na jod mam,tak potom co to podla vas je ked mi uz zo 3x brali krv na roznych oddeleniach a ked ma potreli takou oranzovou tekutinou-jodom,tak sa mi vytvorilo v okoli vpichu zacervenanie,drobne pupaciky a hrozne to svrbelo.Teraz radsej dopredu kricim ze mam alergiu na jod,aby ma nahodou nepotreli.Skor ma to znepokojuje ak by ma sli operovat,tam sa na dezinfekciu ran pouziva jod ,ak by mi tym potreli telo asi by to nedopadlo dobre.

ethel

kosa..moje meno síce nie je v žiadnej knihe a ani mi to nechýba.Úplne mi stačí a naplňa ma poďakovanie ludí,ktorým som naozaj pomohla-skutočne pomohla!
s úctou..

kosa

ethel:
su len dve moznosti:
alebo vies VSETKO ale tvoje meno neni je v ziadnej knihe.
preto plati druha alternativa: mas co dohanat.:)
ale tvoja zdrava drzost je pre teba pozitivnym plusom.
drzim palce.

s uctov,
kosa.