chlamýdíe

Príspevok v téme: chlamýdíe
pomoc chlamýdie

ahojte chcela by som sa spýtať či niekto máte skúsenosti s chlamýdiami. bola som u jedného lekára a ten mi povedal, že ich mám som z toho v šoku pretože si dávam veľkýn pozor na niečo takéto veď hygienu dodržiavam umývam sa každý deň 2x z čoho je možné aby som to mala ak som to nedostala od druhého človeka ako zistím či ja niesom ten zdroj??
a najhoršie asi je ako to mám povedať tomu s kým som mala styk a ako to on vysvetlí svojej priateľke.
pomôžte je to dosť trápna situácia

mariky

RNG chcem sa ťa opýtať, kde môžem zohnať GSE.Už som aj písala na vašu stránku, ale nik sa mi neozval. Minulý týždeň som bola po troch mesiacoch na testoch a mám to stále pozitívne a už naozaj neviem, čo mám robiť.

RNG

NAC(N-acetyl cystein), je odhlienovac, takze moze snad pracovat ciastocne ako odmaskovac.
Ja ho pouzivam na cistenie pluc(2x600 mg +), spolu s oreganovym olejom pri prechladnutiach.
Ale velmi pochybujem, ze je tak ucinny, ako Samento alebo uncaria(Vilcacora), tie odmaskuvaju na vnutrobunecnej baze, nie len masy hlienov.
Je ale podstatne lacnejsi, ako Samento a je uzitocny ako chelator(cistic) tela, takze by som ho definitivne odporucal ako sucast odmorenia tela, ktore potom pracuje lepsie.
Vyplachnut chlamidiu z vaginalnych priestorov nie je problem, roztok GSE aj koloidna strieborna voda sa o to postaraju. Ale vo vnutri tela a v plucach je to komplikovanejsie a zialbohu ked tam to nevyhubis, dostane sa to po case znova dolu...
Na vyplachy pouzi tu istu koncentraciu GSE, ako na pitie(30 kvapiek do 1/2 l vody, pre zaujimavost je to koncentracia 1200 ppm citricidalu)

timia

RNG tak co mam uzivat? Weldon uvadza ze odmaskovac chlamydii je NAC alebo nejake ACClong. Len tam sa pise o plucnych chlamidiach a ja mam trachomatis.Tak ci tieto pripravky rozpustaju nielen chlamydiu v plucach,ale aj tam dole?Neviem dobre po anglicky,ale nasla som na tej stranke www.chlamydia.info ze na plucne je naj kombinacia atb.azyt.,doxycyc.,a metronidazol,ale pri chlamydii trachomatis ze je naj azyt.a rifampim,a ze pri ciprofloxacine vznika rezistencia.Ale kedze neviem dobre po anglicky,neviem ci som to pochopila spravne,pomohol by si mi v tom sa vyznat???????strasne moc vdaka

RNG

Timia, tam je ten hrozny problem, ziadne synteticke atb. nie je po takom dlhom case bez nasledkov.
Preto sa mnohi lekari snazia najst prirodne riesenie, take, ktore ma ucinok minimum syntetickych atb. ale nie bocne skodlive nasledky.
Zialbohu, ked sa na strankach fora pokusam ludi oboznamit s takymi, ktore su odporucene lekarmi a pouzivane z uspechom uz dlhsie, malokto to berie vazne, vcitane vacsiny lekarov.
Lebo ludia majudokladne umyte mozgy priemyslom, ze len synteticke farmaceutika mozu byt ucinne. Vcitane a hlavne lekari.
A to je daleko od pravdy...
Keby studovali periodika svojich kolegov, co sa s takymito prostriedkami zaoberaju, videli by to na vlasne oci.
Nastastie do vecnosti sa toto neda zatajovat a potlacat, som rad, ze som aspon trochu do toho procesu mohol prispiet.
Rady lekarov, ktori predpisuju doplnky sa pomaly zvysuju a v USA, hoci ich sami nepredpisuju, prave lekari su percentualne(vyse 50%) najvyssie spotrebna skupina potravinovych doplnkov.

RNG

podla protokolu doktorov Vanderbilt/Wheldon kombinacia troch jeden rok, pri roztrusenej skleroze az 3 roky.
Preto treba uvazovat o prirodnych doplnkoch, ktore zastupia synteticke atb. na tak dlhu liecbu.
Alebo pozriet na nove metody skratenia liecby pouzitim doplnkov, ktore odmaskuju zakuklene bakterie(chlamidia a borelioza) aby boli lahsie znicitelne ci uz vlastnou telesnou obranou alebo zmesami ATB a prirodnych antimikrobialnych.(Vilacacora a Samento, ako som to spominal na teme "autoimunne choroby)

timia

Chcem sa spytat ake antibiotikum je najucinnejsie,pretoze sa kazdemu predpisuje nieco ine?Klarytromicin,azytromycin,doxycyclin,
cyprofloxacin,metronidazol? A ako dlho to treba brat.

RNG

Ivka, pozor na tie "pohlavne" chlamidie.
Chlamidia trachomatis je bakteria ktora sa moze usadit kdekolvek v tele a da preniest aj dotykom, ba dokonca ma urcitu kratku zivotnost aj na povrchu infikovanych predmetov.
Jdnu zriedkavost, co tato bakteria ma, ze existuje aj ako extrachromozomalny plazmid...
uvediem rozne choroby, ktore moze sposobit za slovnika wikipedia:

It has only been found living inside the cells of humans, causing the following conditions:

In men

Prostatitis
Epididymitis
In women

Cervicitis
Pelvic inflammatory disease (PID)
Premature birth
Ectopic pregnancy
Pelvic pain, chronic or acute
Newborn eye (trachoma) or lung infection
In both sexes

Urethritis
Infertility
Proctitis (rectal disease and bleeding)
Reactive arthritis
Trachoma
C. trachomatis has also been detected in some patients with temporomandibular joint disease (TMJ).

It may be treated with any of several antibiotics: azithromycin, erythromycin or doxycycline/tetracycline.

Co tu nie je spomenute je nizka ucinnost pri kratkodobom lieceni antibiotikami a ze vo forme plazmidu sa vie dobre schovavat roky, hoci sa velmi slabo rozmnozuje.
Tiez dlhodobe neliecene nakazy su silne podozrievane ako dovod na "spustenie autoimunnych chorob"

Ivka 1

Jedna z najrozšírenejších sexuálne prenosných infekcií dnešných čias má prívlastok chlamýdiová. Prenáša sa pohlavným stykom a býva častou príčinou neplodnosti. Šanca nakaziť sa chlamýdiami je niekoľkonásobne vyššia ako pri víruse HIV. Ako sa pred nimi chrániť?
Slovíčko „chlamýdie“ vyvoláva u žien hrôzu. Sú tieto potvory naozaj také nebezpečné, ako sa hovorí?
Áno, sú. Chlamýdie sa do tela dostávajú výlučne pohlavným stykom. Ide o vnútrobunkové patogény, ktoré sú v súčasnosti veľmi častým sexuálne prenosným ochorením močovopohlavného traktu. V organizme ženy vytvárajú chronický zápal výstelky krčka maternice, ktorý sa môže preniesť na celé vnútorné pohlavné orgány.
Chlamýdie vraj majú na svedomí aj rakovinu krčka maternice. Je to vedecky potvrdené, alebo ide o fámu?
Zatiaľ nie je dokázané, že chlamýdiové infekcie zodpovedajú za rakovinu krčka maternice. Zistilo sa však, že chronický zápal s výtokom porušuje povrchové bunky krčka maternice. Postupne na ňom vzniká „ranka“, ktorá však nebolí, ale aby neprešla do rakovinového štádia, vyžaduje značnú pozornosť lekára.
Prečo si chlamýdie obľúbili najmä mladých ľudí?
Ako som už spomínala, tieto baktérie sa prenášajú len pohlavným stykom. A práve mladí ľudia hry lásky najviac obľubujú a nie vždy s tým istým partnerom a nie za štandardných podmienok. Ochorenie však môže postihnúť všetky vekové skupiny. Nie nadarmo sa hovorí, že Zem je síce guľatá, ale sexuje sa na každom rohu.
Ako sa infekcia prejavuje?
Typický je výtok z pošvy, ktorý môže byť veľmi diskrétny, ale aj hnisavý. Zároveň sa môže objaviť i výtok z močovej rúry sprevádzaný pálením pri močení, čo si pacientky neraz mýlia so zápalom močových ciest z prechladnutia. Výsledkom chronického chlamýdiového zápalu vnútorných pohlavných orgánov bývajú zrasty, s ktorými často súvisia bolesti v podbrušku. Môže dôjsť aj k zápalovému uzavretiu priechodnosti vajíčkovodov, čím je ohrozená schopnosť oplodnenia vajíčka. Pri čiastočnom uzavretí hrozí mimomaternicové tehotenstvo. Na začiatku infekcie však väčšina žien nemá žiadne príznaky.
Odhaliť deštrukčnú činnosť chlamýdií v organizme je zrejme ťažké...
Klasický vaginálny ster infekciu neodhalí. Lekár musí odobrať bunky z kanála krčka maternice, čo je možné iba špeciálnym tampónom, ktorý nie je z vaty a vkladá sa do skúmavky so zvláštnym roztokom. Infekciu môžu zistiť len na pracovisku, ktoré spolupracuje s laboratóriom vyšetrujúcim prítomnosť chlamýdií.
Býva odber súčasťou preventívnej prehliadky?
Vyšetrenie nie je súčasťou bežnej gynekologickej prehliadky. Na základe informácií o zdravotnom stave a klinického nálezu však môže lekár odoslať pacientku na testy na špecializované pracovisko, ktoré v plnej miere hradí poisťovňa. Ak si žena plánuje založiť rodinu, mala by podľa môjho názoru požiadať gynekológa o test na chlamýdie. U neplodných manželstiev je to jedno zo základných vyšetrení pred umelým oplodnením.
Čo robiť, aby na nás chlamýdie nezaútočili?
Jedinou stopercentnou ochranou pred chlamýdiami je kondóm, aj keď mnohé mladé páry neradi „lížu med cez sklo“. Dôležitý je tiež stály sexuálny partner. Žena by ho mala poznať a byť si istá, že nevyhľadáva náhodný sex.
Prejavy infekcie:
- bolesť pri močení
- ľahký vaginálny výtok
- špinenie medzi menštruáciami pri užívaní antikoncepcie
- bolesť alebo krvácanie pri pohlavnom styku
- u mužov ľahký výtok z močovej trubice a pálenie pri močení
Nakaziť sa je ľahké
• Pri nechránenom pohlavnom styku je až 60-percentná pravdepodobnosť, že chytíte chlamýdie. Na porovnanie – pri HIV víruse je šanca 0,3 až 0,6 percenta.
• Chlamýdiami sa nemôžete nakaziť ani v bazéne, ani na toalete!
• Približne tri štvrtiny infikovaných žien a polovica mužov nemá žiadne príznaky, takže ochorenie nevedomky šíria ďalej.
• Ľudia s neliečenou infekciou majú vysokú šancu nakaziť sa ďalšími sexuálne prenosnými ochoreniami.
• Chlamýdie sa v ľudskom tele veľmi rýchlo množia – v infikovanej bunke môže byť až 10-tisíc baktérií.
• Prítomnosť chlamýdií v organizme sa dá zistiť po siedmich dňoch od nakazenia.
Nemôžete otehotnieť?
Výsledkom neliečenej chlamýdiovej infekcie býva často trvalá neplodnosť. Takmer polovicu umelých oplodnení podstupujú práve páry, ktoré mali do činenia s chlamýdiami. Ak sa už dlhšie pokúšate o potomka a stále sa vám nedarí, požiadajte gynekológa o vyšetrenie na chlamýdie. Je veľká šanca, že po terapii antibiotikami sa váš problém vyrieši.
Milujú aj pľúca
Existuje niekoľko druhov chlamýdií. Kým za infekcie močovopohlavného a reprodukčného systému je zodpovedná Chlamydia trachomatis, na horné a dolné dýchacie
cesty útočí Chlamydia pneumoniae a Chlamydia psittaci – prenášajú sa kvapôčkovou infekciou, podobne ako chrípka. Výsledkom ich práce býva zápal hrdla, mandlí, dutín, stredného ucha, priedušiek, pľúc či ochorenia kĺbov.
Bez antibiotík to nejde
Keď vám gynekológ potvrdí infekciu, nezabudnite na to, že vyšetrenie a liečbu by mal absolvovať aj váš sexuálny partner. Inak vás baktériami opäť nakazí! Ochorenie sa dá poraziť jedine antibiotikami. V nekomplikovaných prípadoch trvá terapia týždeň, u mužov desať dní. Pri opakovaných alebo chronických infekciách treba užívať antibiotiká dva až tri týždne. Približne mesiac po ukončení liečby by mal lekár skontrolovať jej účinnosť.