Tŕpnutie rúk a prstov!

RNG

Karpalov tunel je sposobeny tlakom zhrubnutych slach v strede dlane, ktore tlacia na nervovy zvazok v uzkom priestore (tunel) na v strede spodku dlane. Riesit sa to da operazne, ze sa odskrabe z tych tesnych slach nieco, alebo zmakcenim tych sliach pouzitim univerzalneho rozpustidla DMSO natieraneho na spodok dlane.
DMSO sa nachadza v prirode v rastlinach a vytazuje sa z papierenskeho odpadu, z ligninov.
V medicine sa pouziva najma v transdermalnych naplastiach a kremoch, kde dokaze cez kozu "prepasirovat " vacsie molekuly.
Farmacia sa snazi zabranit pouzivaniu DMSO na ludi, ale veterinari ho bezne pouzivaju na osetrovanie bolavych klbov zvierat, najma zavodnych koni.

mjanik

trpnutie rúk býva väčšinou spôsobené krčnou chrbticou,karpálny tunel môže sa vyskytovať samostatne,alebo ako súčasť poruchy krčnej chrbtice-obidva dobre liečiteľné akupunktúrou

kkkjjj

mam taky isty problem zacal mi trpnut malcek a postupne ostatne prsty az sa to prenieslo na celu ruku a potom celu polovicku tela.. mam 18rokov a trpnutie mi sposoboval nador na mozgu ktory som mala uz 2x vybraty..

rana

Tiež som mala viackrát tento problém. Lekárka mi pichla magnezium a prešlo to. Teraz beriem denne 1 tabletku magnézia. zatiaľ je pokoj.

SOFFA

moze ist aj o syndrom karpalneho tunela.ide o to ze ti najprv zacne trpnut 1 prst,potom sa to stupnuje na 2.trpnu vacsinou vecer,alebo v noci.ide o to ze je namahani nerv.odstranenie spociva v operacii,ktora sa vykonava priblizne 1hodinu.ale praceneschopnost je 2 mesiace.

anitram 27

mam problem s trpnutim ruk hlavne v noci a potrbujem dobru radu co si mam dat na ne ale dorsiflex napomaha nieco insie co by mi ozaj pomohlo budem velmi rada

martina zrobekova

Chcela by som sa opýtať na jeden problém. Zvyčajne večer pociťujem silné trpnutie rúk od ramena po lakeť. Mám 35 rokov. Ďakujem za odpoveď

sandra43

Dakujem Vám všetkým za príspevky,nevedela som sa donútiť ísť k lekárovi,ale vidím,že iná možnosť nie je....tak to idem riešiť a potom napíšem moje skúsenosti.