Tŕpnutie rúk a prstov!

lucy_jazz

Velmi pravdepodobna je diagnoza:CBS (t.j. cervikobrachialny syndrom-V skratke: diskopaticke, degenerativne ochorenie postihujuce cervikalne resp. krcne stavce.Priznakom je aj bolest, trpnutie, mravencenie vystrelujuca/e do ramena a prstov ruky. Sposobuje to tlak vyklenutej platnicky na miechove korene.Ako uz mjanik spominal je potrebne neurologicke vysetrenie.
Podozrenie na IM (imfarkt. myokardu)by tu mohlo byt len v tom pripade, ze by trpla lava hotna koncatina.

mjanik

pravdepodobne ide o krčnu chrbticu,preto treba súčasne liečiť rameno aj krčnu chrbticu,veľmi rýchlo sa to dá vyliečiť akupunktúrou

lea

to je typicky priznak poskodenia chrbtice, konkretne medzistavcovej platnicky, je potrebne navstivit neurologa a podstupit vysetrenie magnetickou rezonanciou alebo CT. podla vysledku sa zvoli liecba - vacsinou konzervativna - liekmi a kazdodenne rehabilitacie

roman123

môj otec je priblizne vo vasom veku a tiez pocituje trpnutie prstov.ja som sa od priatela dopocul,ze to môze byt predzvest inkfartu,ale nechcem vas strasit.rozhodne chodte k odbornikovi.môj otec nie a nie a bojim sa,ze robi chybu.odbornik vam urcite lepsie pomôze.