vysoka skola v zahranici...mate nejake skusenosti??

Príspevok v téme: vysoka skola v zahranici...mate nejake skusenosti??
veronika

viem ze to sem asi nepatri ale podla prispevkov co tu citam som presvedcena ze tu dostanem seriozne odpovede ...
takze mam 15 rokov a chodim na gymnazium ...momentalne som v sexte...no a chcela by som ist na vysoku skolu do zahranicia napriklad do anglicka...preto mam zopar otazok...viem ze na to aby som tam mohla studovat potrebujem aspon jeden certifikat..planujem ist tento december do blavy na cambridge certifikat..mate s nim niekto skusenosti?...spravil ho tu niekto?..
a potom ako sa da dostat na nejaku univerzitu v anglicku?..co k tomu treba?...ak toto cita niekto kto uz tam studuje alebo to ma v plane alebo pozna niekoho kto tam je prosim napiste mi....hocijake informacie ci uz o sertifikate alebo samotnom studiu...este raz sa ospravedlnujem ak si mnohi myslia ze to sem nepatri....
dakujem za kazdy prispevok

lenni26

Ked som mala 17 rokov, urobila som si FCE. Teraz pracujem uz na druhom vysokoskolskom diplome v USA. Pozri si na webstranku danej skoly v Anglicku, tam su rozpisane vsetky podmienky, nikto ti to nenaserviruje na tanieri. Aj ja som sa musela obracat...Kvitujem ti studovat v zahranici, mozes mat Cambridge alebo Oxford zadarmo- ked rodicia zarabaju malo-alebo za super nizku cenu cca stvrtinu za to, co ja calujem v USA na statnu univerzitu.

3martina3

Moj bratranec studuje treti rok v Rakusku. Na tej skole sa studuje anglicky a viem, ze si robil TOEFL a aj prijimacky boli v anglictine. Najlepsie bude, ked si najdes stranku skoly, kde chces studovat a tam najdes urcite podrobnosti. Alebo tam napis na studijne, myslim, ze budu ochotni ti odpovedat....nie ako u nas...

veronika

aha ...do viedne to mozno nejako funguje bez certifikatov ale myslis ze do anj len s nimi..ale dakujem za nazor...

lea123

no ja osobne nemam skusenost s vysokou skolou v zahranici (aj ked ma na to kamaratka nahovarala ale netrufla som si kvoli jazyku) ale mam kamaratku studujucu vo Viedni. Ona zacala studovat na slovensku a potom po druhom rocniku zacala aj v rakusku, viem ze isla cez Erazmus ale neviem ci vobec ci potrebovala nejake certifikaty, myslim ze isla len na prijmacky