Kde byvat v dnesnej dobe???

Príspevok v téme: Kde byvat v dnesnej dobe???
keituskaaaa

Dobry den,

tato tema sem mozno ani nepatri,ale vedel by niekto poradit ako maju mladi ludia bez pomoci rodicov riesit otazku byvania? Co sa to deje?2izbovy byt v malom meste uz nejde pod milion a to nie je ani rekonstruovany,neoplaca sa uz staviat?? Kam az porastu ceny? AKo investovat ked nejake peniaze mame? To mame trcat v zahranici roky,aby sme mali strechu nad hlavou? Co nam prinasa euro? Kazda rada vitana...Dakujem pekne

PS mozno sem tato tema aj veru patri,lebo trapenie nam ujeda zo zdravia takisto...

:-((

velmi pekna tema keituska.aj aj som v zahranici a tiez mam pocit, ze tu lahsie zvladam zivot/podnajom a podobne,/finacnie ma netrapia az tak ako doma!!

pupavka

haha, aka nahoda, prave si kukam na nete ceny bytov a tu som natrafila na temu ohladom toho, takze prispejem trochu aj ja. Byvame s manzelom v podnajme v BA, obaja sme Ing., obaja zarabame celkom v pohode a chceme si najst nejaky byt (ked uz nemame na ten dom). A ceny su nehorazne, ved to kazdy vie. Ale co s pozickami? dostaneme aspon tu? Ani ta nam poriadne nevychadza... Stat chce podporit mladych prispevkom na byvanie, teda znizenim ur. sadzby pri hypotek. uveroch o 1,5% plus banka prida to svoje 1 percento. Podmienko na ziskanie je ved do 35 rokov a hruba mzda nesmie byt momentalne vyssi ako 24000 aj nejake tie drobne. No a teraz mi povedzte, kolko ludi je schopnych sa kvalifikovat do tejto skupiny - teda treba mat vysoky prijem, inak pozicka nevyjde, ale pre ziskanie prispevku treba mat prijem zase nizsi... to je uz fakt sila, tak teda chcu pomoct alebo nechcu? ved keby som dala tych 24000 hrubej mzdy do modelu pre hypotek. uver, vyjdu mi nejake 2 miliony, za ktore si tu v BA nic nekupim - teda okrem garzonky... Fakt sila, neviem kto na tie byty ma, ale mlady ktory ma sancu dostat statny prispevok urcite nie :(

keituskaaaa

No prave,,mam pocit ze za 'komousov'bolo lepsie..rozne pozicky manzelom k svadbe byt a tak..dnes ked nemaju dvaja bohatych rodicov tak co maju ist pod most?? nechapem..

bianka

palinka plne s tebou suhlasim ja mam tiez starsieho partnera,nemenila by som za nikoho na svete.Velmi tazko to niekto pochopi co je to mat taky vztah,len ten kto ho ma...

palinka

barbinka, asi to len vyznelo blbo, nenapisala som vsetko...Vies, ja som prveho mala o dva roky starsieho, druhy bol o 4 a manzel je o 11, ale vyzera velmi mladucko. Stareho paprdu by som nechcela. Pravdu povediac som si samozrejme nevyberala podla veku, ale vedela som, ze rovesnika nechcem. Chalani dospievaju neskor a ja som vyrastala medzi starsimi, myslim starsie, 26 rocneho by som nechcela. Chcem muza, ktory uz nieco v zivote prezil, odskusal, dobre mi poradi, mozem sa onho opriet a tak...Kolko mas rokov ty?

barbinka

palinka: keď sa ľúbite tak je všetko ok, ale napísala si to tak, akokeby si s ním bola kvôli peniazom. ja osobne by som takého starého nechcela, ja mám rovesníka a som spokojná, aj keď byt zatiaľ nemáme.

palinka

barbinka, ja pisem, ako to je, je to realita...S manzelom som preto, lebo ho milujem, ale to asi nepochopis, lebo odhad charakterov cez dve vety ti nejde...manzel okrem toho, ze je prekrasny muz, zeby mohol modela robit:) je aj inteligentny, starostlivy a milujuci. Zijeme spolu a vzali sme sa preto, lebo sa lubime. Ja mam 26 rokov, moji rovesnici len teraz vyliezli zo skoly a robia za par supiek, takze co som napisala plati. Hej, ethel, peniaze nie su vsetko, len su na prvom mieste, vsak? nastastie zdravi sme, nepijeme, nefacime, sme stale spolu (okrem chodenia do roboty) a sex nam chut vzajomne, nepodvadzame sa. Samozrejme, nezijeme na Slovensku. Ja nehovorim, ze je to tam biedne s platmi, ten, kto je sikovny, zarobi. Sestra zaraba 50 000 Sk mesacne, ale je naslovovzata odbornicka v tom, co robi, sikula.

[zruseny12]

millinka,vy mlady to mate na jednu stranu lahsie v tom,ze mozete ist do zahranicia,ale na druhu stranu zase mate velky problem z byvanim.Clovek si nevyberie.Je to velmi tazke,presne ako pises,musite si najst taku cestu aby ste boli spokojni,aj Ty aj priatel...zelam Ti vela stastia,aby ste ju nasli...a zariadili sa tak ako vam najviac vyhovuje...myslim si,ze kazda doba ma svoje vyhody a nevyhody...

millinka

mariaa: neda sa nesuhlasit, ale pre mna to nie je jednoduche ani bez tych deti...mam pracu, ktora si vyzaduje urcitu prax,a stale podlieha zmenam a urcitemu vyvoju a bojim sa, ze ak sa odtialto odpracem, uz sa naspat do toho budem dostavat len tazko po navrate.....Takze to bude este velka dilema. Ale zariadit sa clovek nejako musi, ved uz mi taha na 26 a potrebujem si usporiadat svoj zivot...len je to strasne financne narocne...a niekedy asi nemame na vyber. Znama od 18 pracovala v DE a teraz ma 33, vratila sa naspat, kupila si byt a pekne si ho zariadila, kupila si auticko a vravi, ze sa po tolkych rokoch namahavej roboty citi ako na dochodku.Bavili sme sa o tom, ze az teraz konecne zacne zit. Doteraz otrocila.A nebol cas ani na deti. Takze aj toto je cesta... :(