Mam 18 a hrcku v prsniku

sara

Ahoje aj ja som si nahmatala malu makku a pohyblivu hrcku v prsniku.Mam 15 rokov a dost male prsia tak neviem co by to mohlo byt prosim o radu diky moc

hany 8658

A este nieco, rakovinova bunka ak narastie tak je nepohybliva, trci na jednom mieste a je na dotyk tvrda, hnusna a clovek ma hned zly pocit - a v prvom rade NEBOLÍ..takze ak mate akekolvek hrcky a bolia je to dobre, rakovina to nie je...

hany 8658

Este nie som za "vodou" ako sa hovori, ale som v poriadku. Odporucam kazdej zene aby v prvom rade dbala na pravidelny prisun antioxydantov, pretoze ich nedostatkom sa vytvaraju v tele rakov.bunky. Najlepsia je kombinacia zinku, selenu a vitaminu E v jednom od firmy GS. Nezanedbavajte prevenciu dievcata...

hany 8658

ahojte, citam vase prispevky a reagujem takto: sama som pred rokom objavila hrcku na boku prsnika, zial bola to rakovina - karcinom. absolvovala som chemoterapiu aj ozarovanie, zachytila som ju v skorom stadiu mala "iba" 9 mm.

slnečniča

ahoj. aj ja mám hrčku na pravom prsníku. objavila mi ju moja gynekologička pred 2 a pol rokom. urobila mi sonografiu a povedala že je tukového typu. odvtedy chodím k nej každého pol roka na kontrolu-sonografiu. ale nič iného mi s tým nerobí! tiež mám strach. mám 30 rokov.
veľkomsť tej hrčky je asi 1,5cm.

sdafas

Ahojte. Poslednou dobou čítam dosť člankou o rôznych chorobach. Včera som si počas ležania v postely prehmatavala prsníky. Na lavom prsníku dole pod bradavkou som si našla nejakú guličku. Priatel to hmatal tiež a povedal, že to bude len nieka uzlinka, žlaza..že to mal aj on. Ja sa bojím, čo to môže byť. Mám 20 rokov.

frida

moze sa jednat aj o lipom - neskodny tukovy nador, ten sa bud rozpusti, alebo chirurgicky odstrani.skus si prehmatat aj uzliny v podpazusi, nemali by byt zvacsene.
kazdopadne, urcite nech ta sleduje lekar. neboj sa vsak, vo vacsine pripadov sa jedna o neskodne cysty.

hedgehog

dianka, mozem len potvrdit nazor chiny, chod co najskor k lekarovi. teraz ta zoziera strach, ale lekar ti da istotu. bud ti povie ze je to neskodne, alebo (co je skor nepravdepodobne, ale vylucit to nemozes) ti odporuci vhodnu terapiu. a este odpoved na tvoju otazku: nechcem ta strasit, ale nespoliehaj sa na svoj vek, aj male deticky umieraju na rakovinu... tak nevahaj a daj sa vysetrit co najskor. drzim palce.

china

dianka ja ti naozaj neviem poradit... mala by si ist k lekarovi aby si mala istotu. Cim skor tym lepsie. 90 percent takychto utvarov je nezhubnych tak sa neboj