Mam AIDS

sage

Krabička cigaret
a do kafe rum rum rum
dvě vodky a fernet
a teď doktore čum čum čum
chrapot v hrudním koši
no to je zážitek
my jsme kámoši
řidičů sanitek-tek-tek

Měli jsme ledviny
ale už jsou nadranc dranc dranc
i tělní dutiny
už ztratily glanc glanc glanc
u srdce divný zvuk
co je to nemám šajn
a je to vlastně fuk
žijem fajn žijem fajn fajn fajn

Cirhóza trombóza
dávivý kašel
tuberkulóza
jó to je naše
neuróza skleróza
ohnutá záda
paradentóza
no to je paráda
jsme slabí na těle
ale silní na duchu
žijem vesele
juchuchuchuchu

Už kolem nás chodí
Pepka mrtvice-ce-ce
tak pozor marodi
je zlá velice-ce-ce
zná naše adresy
a je to čiperka
koho chce najde si
ten natáhne perka-rka-rka

Zítra nás odvezou
bu-u-de veselo-lo-lo
medici vylezou
na naše tělo-lo-lo
budou nám řezati
ty naše vnitřnosti
a přitom zpívati
ze samé radosti-sti-sti

Zpívati cirhóza trombóza
dávivý kašel
tuberkulóza
hele já jsem to našel
neuróza skleróza
křivičná záda
paradentóza
no to je paráda
byli slabí na těle
ale silní na duchu
žili vesele
než měli poruchu

mrvulka

akože doslova problémy mi to nerobí.len pri poskoku mám taký zvláštny pocit.To mi buchne len raz.presne viem,ako vyzerá extrasystola na EKG,robila som na kardiologickej jis-ke,a tam sme mali pacientov napojených vkuse.Akurát,s čím mám problém,pri chôdzi do kopca sa hrozne zadýchavam

nellka

Mrvulka, aj ja ich milujem! Momentálne som sa dostala do ich pazúrov a neviem sa vymotať z toho kolotoča...čo potom,chudáci, tí, čo sú ozaj chorí...
Ja to mám už dlho, celkom som sa s tým naučila žiť, bývalo aj horšie, len asi pred dvomi mesiacmi mi prišlo dosť zle, musela som si ľahnúť, celková slabosť, dokonca som mala fialové končeky prstov, tak som sa zľakla a radšej som išla na interné. Ja to cítim tak podobne, začne si biť úplne hocijako, mám pocit, ako by mi kyslík nedochádzal, ale je to len chvíľu, horšie je, keď sa mi to často opakuje, to mi už ide na nervy, ale raz za čas...však je to nuda biť furt pravidelne, nech si poskočí:) Vraj to má každý druhý človek, neviem prečo, ale ak ti to robí problémy, tak by si veru mala zájsť aj ty, pre kľud svojej duše.

mrvulka

nellka,hej?takže Hollter máš?aj mne by sa to zišlo,a ja táááááák milujem lekárov,že k nim nechodím.cítiš nejak tie extrasystoly?Aj ja ich mám.mne príde náhle zle,ale je to tak bleskové,že nestíhnem odpadnúť:D:D:Dcítim,ako mi podskočí srdiečko viackrát ako má

nellka

Sage a teba kto tak zlial? Ja som to mala v kľude, len také frk sem a frk tam, bazén ostal nedotknutý...
Ozaj, mám 24hod. ekg, som samý káblik, zajtra to tam idem vrátiť a dúfam, že mi to v noci nebude pípať za ušami:)
Dnes sme tiež behali po dr, tá staršia má zápal pridušnice a malá tiež dosť kašle, ale keďže každá má dr v inom meste, tak zajtra idem zase s tou menšou, tak mi treba, keď som doteraz nebola schopná zobrať kartu...
A muž išiel na služobku, príde zajtra večer, tak jazdím ako o dušu, ale už si zvykám, ale mierny strach je tu stále.
Sage, ešte ma napadlo, tak tvoja známa chudla? To ja ani náhodou, len na to, čo zožerem až toľko nepriberám, som zvedavá, čo spraví tá úprava stravy, možno čosi pôjde dole teraz, bola by som rada! A som rada, že máš všetko ok! Veď ja okrem celiakie, anémie, extrasystol som úplne zdravá!:):):) Tak pa!

nellka

Nashi, ja som počula, ale neviem, či je to naozaj tak, že tebe by ešte mala chodiť aj výplata, aj materská, teda rodičovský, vraj tá zmena sa týka len tých, ktoré začali pracovať už za týchto nových podmienok...nemohlo by to byť tým? Ale to by ti asi prišlo z dvoch rôznych inštitúcii...hm.
Nashi, kedysi si spomínala kolonoskopiu...ale ja neviem, akú máš dg, napíš mi mail, ak to sem nechceš dávať. A som rada, že chrbáť ťa už lepšie poslúcha, teda užila si si neúrekom, tak nech je už dobre!:)
Mentuš, dvakrát denne? No ďakujem pekne! A lekár ti čo povedal, čo sa týka nejakých nežiadúcich účinkov? Veď to možno ani nebolí, keď jej to len niečím natrú...Ja o tomto neviem nič, prečo si to vlastne tá známa nechce dať urobiť?
A zmrzlinu môžem, ešte, že tak, to by som neprežila!!! týka sa to len vecí, kt. obsahujú lepok...napr. včera som prišla na to, že ešte aj v majonéze mc donaldu je čosi zo pšenice, trapošáci, všade to napchajú:( Na prvý pohľad to vyzerá byť taká choroba "v pohode", len dodržiavať dietu, len je to dosť obmedzujúce, a ak to bude mať aj malá, tak zbohom tábory, školy v prírode...je to nafigu.

nashira

No Mentus ano je to tu k veci ...hihihi. Zajtra do prace ....ble ble ble ble..grrrrc. Inak mi prisla nejaka velka vyplata nato , ze som bola 2 tyzdne na pn a dvakrat v tom istom mesiaci som zacinala pn. Nechapem co to ma znamenat . No kazdopadne uz sme poplatili co sa dalo uzili si a chrrrrrrr ak budu chciet vratit ...tak im poviem -......aka fuka fundeluka keven kava keven duka ak fuk fundeluk keven kava keven puuuuuk...hahahhahhahahahaha

mentollka

...a aby vsetko nebolo take skvele a uzasne,mala si ako rozptylenie dna rozrezala ukazovak na sklenenom pulte v papierku.Ukazovala mi nalepky co mali ulozene pod sklom a bolo tam prasknute a ako sla prstekom po tej praskline tak si cele to brusko na ukazovaku rozvalila.Tak sme ani nepozdravili a utekali do lekarne ratovat sa,mali leukoplasty na kusy aj maly obvaz som kupila a pri fontane som jej poskytla odborne osetrenie :-)
(a zas dalsi prispevok tykajuci sa zdravia)