Mam AIDS

mentollka

...a boli sme v talianskej zmrzlinarni ách jogurtovu som otocila 3x az na mna ten talian (original cistokrvny)mrkal ze aka nenazrankyna.

mentollka

No aspon teraz nepiseme od veci ale k veci :-DDD
Nellka ja o tom leptani nic neviem,vraj je v nosteku zhluk vlasocnicovych ciev ktore su oslabene a na ich zakonceniach sa lamu a sposobuju caste krvacanie (u nas je to 2xdenne)Vraj sa to nejakym roztokom polepta a tie zakoncenia sa uzavru.Len nemam sajnu ci je to vhodne pre take male dieta a ci to nema iba kratkodoby efekt.Dnes mi znama akurat rozpravala ze jej to mali robit ako dospelej osobe a nedala si,tak neviem:-(
Nechcem malu traumatizovat zbytocne.
My sme dnes mali maraton po lekaroch,boli sme s malou na ocnom (mala dovolenku vŕŕ)a s oboma na ortopedii.Cakali sme od 07,30 do 11,40,ale chvalabohu kontrola az o rok (dakujem ti pane boze)
Zajtra si to s malou zopáknem na ocnom.
A stve ma ze som nechala v protetike za ortopedicke sandalky (?) alebo co to je za mutaciu 24eur.A to iba pre starsiu,pre to drobatko ani nemali,ze o 2 tyzdne dostanu tovar.Dovtedy sa bude parit v botaskach :-(

nashira

NO zachvilu tu mozme otvorit poradnu na najmenej 20 chorob. Je to teda strasne . A to video to je teda total brutal.Nas maly sa teraz zacal najnovsie vyvliekat z autosedacky. Mam z toho nervy ,lebo sa tiez bojim , ze sa nieco stane prave ked sa rozhodne vyvliect. Inak vzdy ked sa to stane hned zastavime a napravime co treba. Chrbat stale citim ,ale pocas tych 2 mesiacov je to asi najlepsie ako mohlo byt. Ja idem do prace az zajtra. A to mam hned rannu a predlzenu smenu.Uz sa mi tam nechce vratit mam odpor . Nellka mas to huste a je to tazke ked aj mala je ohrozena tym . Ja si to viem predstavit tie obavy . Ja sa tiez bojim ,aby moje deti nemali to s crevom co ja. Tak prajem pekny den. papappa

sage

nellka, nechcem provokovat, ale ja som bola teraz na preventivke, a cuduj sa svete, zase vsetko v poriadku. samozrejme, to este nic nezmnamena a hned zajtra mozem byt na onom svete.
mam znamu, co nemala nikdy v zivote diagnostikovanu celiakiu, az teraz, v 37 rokoch. aj to jej zistili na zaklade toho, ze aj ked papala dobre, stale len chudla.
mentus, to video som uz videla, je to hroza, len zhoda stastnych nahod, ze dietatko ostalo nazive...
nashi, bud trpezliva, aj ja mam take skusenosti, ze aj ten najpresnejsi test ukaze spravne vysledok az pri vynechani menstruacie. uf, ale nas napinas :-))) ale tesila by som sa s vami na malinke...
ja som dnes zmokla riadne, mala plakala, ked ma pocula kricat, kvoli studenej vode samozrejme... kazdy rok po mne ostane mlaka pred blokom.... aspon je sranda, babicky maju skvely program cez okno...
papa, pekny tyzden vam prajem. skoda, uz do prace, a oddych ziaden nebol. ci som len ja taka narocna???

nellka

Mentolka, to video je príšerné, to je ako nočná mora!
A to leptanie cievok v nošteku by malo pomôcť? O tom som ešte nepočula, to ide o jednu, alebo viac cievok?

nellka

Nashi, test až tak po vymeškaní menštruácie, aj to trvá ešte týždeň- dva, kým to ukáže pozit. výsledok...teda ja mám takú skúsenosť.
Mentuš, ďakujem za prianie, dúfam, že si po tých kŕčových žilách nedostala:)
Tá moja choroba sa mi nejako extra neprejavovala, len slabou anémiou, občas ma bolelo brucho...ale nič extra. V detstve to bolo iné...to som ušla hrobárovi z lopaty. Dala som si to vyšetriť kvôli malej, nech sa o tom stále nešpekuluje, lebo je to dôležité kvôli anamnéze, malá sa ocitla na gastre kvôli zvýš. pečeňovým testom a nakoniec jej vyšli pozit. na celiakiu. No, je to zložité...
Takže ja sa odteraz už na zákusky iba dívam...ale však ma neubudne. A dúfam, že to kuriatko po mne nezdedilo:(
Zajtra idem s tou staršou k dr/aj s malou v závese/, do ZA, muž ide do Popradu, takže gazdujeme samé...Obe strašne kašlú a každá má dr inde, tak mi treba, mala som si už dávno zobrať kartu. Ale uprednostnila som staršiu, tá kašle už dva týždne a nič nepomáha.
Malá máva v noci zase laryngitický kašeľ, ale nasadila som jej liečbu/teplotu nemá/, dala vyššie pod hlavu, tak je to čosi lepšie, do stredy vydrží. A ja idem zajtra na 24hod. EKG...a už budem taká povyšetrovaná, že o doktoroch už nechcem najmenej rok ani počuť.

mentollka

To niesi sama co iba zerie,ja som na tom uplne rovnako,rano moje prve jedlo boli puncove rezy a teraz staby vecera mi tu troni tanier zakuskov,no zabijem sa???

nashira

No tak som zistila , ze test co mam mi ukaze vysledok az 3 dni po zahniezdeni . Vierka je aj nieco rychlejsie? A inak iba zerem ....tieto sviatky ma dorazia. Ja som objednala len par kolacov suchych a zas mi exsvokra poslala no sen. Niezeby som sa hnevala ,ale nedokazem odolat pokuseniu... beka hanba. No prijemne sviatkovanie.

mentollka

No ved nashi,aby si nechudla a efekt ziaden,este sa budes stazovat doktorke ze ti aj napriek diete rastie brucho :-D
Nellka a mala si nejake priznaky a problemy s tou celiakiou?
Malej budem drzat prsteky,nech to vsetko dobre dopadne a hlavne nech to mate uz rychlo za sebou.
My mame ist po velkej noci s malou tiez na zakrok,maju jej leptat cievky v nosteku koli castemu krvacaniu,este niesme objednani,stratili sa totiz vysledky testov tak to budeme asi opakovat.Ani vlastne neviem ci jej to mam dat urobit :--(
Zatial papá,my ideme s detmi k boziemu hrobu.