Operácia kŕčových žíl

Príspevok v téme: Operácia kŕčových žíl
katkazilnata

Na nohach mam uz dost dlho krcove zily,v poslednych rokoch sa to zhorsuje,najma v lete to dost boli.Odhodlala som sa zajst k lekarke a poziadat ju o posudenie nutnosti operacie.Uznala ze operacia je v mojom pripade nevyhnutna.Preto prosim ludi,ktori uz operaciu absolvovali aby mi pomohli s vyberom vhodneho odbornika,nemocnice a sposobe vykonania operacie.Pocula som ze to ide viacerymi sposobmi,ktory je ten najlepsi? Takisto ma zaujima pooperacna starostlivost,hojenie,budem rada ak mi napisete seriozne,dost sa bojim,dakujem katka.

vecrnica

som6 dni po operacii krcovych zil na pravej nohe operacia bola v pohode bolest sa da zniest ale chcela som sa spytat noha ma byt vylozena vyksie alebo pri lezani volne na posteli kazdy mi povie nieco ine v nemocnici mi kazali mat nohu v klude nic viac tak neviem dakujem

KINIKATULA

Bola som operovana na krcove zily na lavej nohe,lebo to bolo nutne, ale nebol nikdy ziadny zapal oatali mi po mojich tehotenstvach a v 63rokoch som sa rozhodla odstranit a rozhodnutie podla mna bolo spravne a som si ista, ze je rozdiel, ak su vyoperovane nezapalene. Preto je rozdiel, ze jedni pacienti to maju horsie ini lepsie. Po operacii to chce urcity cas na zahojenie ran, Ja som mala 9 rezov na nohe, ktore sa hojili krasne, ako obycajne na 6 den stehy vybrali, ale jedna ranka sa zle hojila,kde nastala chyba neviem povedat, ale urcite nevinim z toho lekarov, ved stat sa moze hocico v tele aj mimo neho.Stale som si pomyslela na tych, ktori po tazkych urazoch vydrzia vsetko a su radi ze prezili. Teraz po roku vam mozem povedat, ze stalo to zato ani neviem, ze som bola operovana, robim vsetko, co pride po zahrade i v domacnosti . Vsetkym vam drzim palce len vydrzat s nadejou a laskou.

erg

Bola som operovaná na krčové žily v Martine, tomu je už l5 rokov ale na nohe zatiaľ nemám nijaké nové žily, ale po operácii som bola strašne chorá nevedeli mi zastaviť vracanie ,znížil sa mi krvný tlak na kritickú hranicu, teraz mám isť na druhú nohu a práve sa bojím čo po operácii,mala som epidurálku a vraj po tej vlastne už po operácii sa nemôže do určitej doby chodiť.A aké máte skúsenosti s rádiofrekvenčnou abláciou?í

anit666

Som piaty den po operacii krčovych žíl,klasicky,noha ma štípala len po prebratí sa z narkozy to som dostala injekciu,odvtedy ma noha nebolí,omodrela mi,natieram ju Liotongelom,mam ju zabandážovanu,v noci ma svrbí,inač je to v pohode,predstavovala som si to omnoho horšie,každému operáciu odporúčam

Helus

Jankak sprchovat som mala dovolene nohu az po vybrati stehov,ked som isla do vane tak som si nohu vlozila do velkeho vreca a tak som sa sprchovala,ale treba davat pozor smyka sa to strasne pri vychadzani z vane.

jankak

Dobrý deň, checela by som sa niekoho opýtať ako je to s hygienou - sprchovaním nohy po klasickej operácii varixov. Som druhý deň po operácii, lekár mi dal pančuchu a ja neviem či ju možem vobec dávať dole a sprchovať nohu aj keď tam mám ešte stehy??? Ďakujem.

zl

Na laser zakroku som bol v zahraničí. Robili to ambulantne. Dostal som na miesto cievy prítlačnu dlažku a musim vela chodiť. Denne asi 3 hod.

auauau

Prosím Vás, chcela by som sa opýtať či niekto z Vás, nemám skúsenosť s laserovou operáciou kŕčových žil v Námestove u cievneho lekára. Mám kŕčové žily a chcem sa ich zbaviť, mám obavy a chcela by som týmto spôsobom zistiť nejaké informácie, o tom aké to je, ako to funguje..ako to dopadne... Ďakujem budem veľmi rada ak mi niekto poradí.

NÁMESTOVO ĎAKUJEM 27.12 2012

peto...

Opetacie krcovych zil sa netreba bat, zily su tam uz zbytocne a treba ich vyhodit. Ostavaju asi centimetrove rezy a vacsi rez v triesle. Bol som na klasickej operacii a aj na laserovej. Je to skoro to iste, akurat pri klasickej sa zily vyberu a pri laserovej sa spalia z vnutra a mali by zarast, absorbovat sa. Jazvy a ich pocet je presne ten isty. Rekonvalescencia je podobna, pri laserovej som kompresnu pancuchu nosil 1 mesiac, pri klasickej 3 mesiace. Ani jedna nieje nejaka bolestiva a ak lezite na cievnom odeleni a okolo su ludia s vymenenymi brusnymi cievami, cistenymi krcnymi tepnami, tie krcove zily su proti tomu ako prechladnutie:) Na prvej operacii som bol na laserovej, tie iste zily sa mi ale po dvoch rokoch vratili. Nezarastli. Riesil som to potom klasickou operaciou. Z vlastnej skusenosti teda mozem povedat, ze velke zily treba vyrezat, na mensie postaci laser alebo ina podobna metoda. Kazdopadne sa netreba bat a nechat to na chirurgov. Ja som bol v RK, je tam team odbornikov...

krpec

Zdravím. Mám 24 rokov a na nohách varixi. Chcem isť na operáciu, ale ako každý sa toho obávam. Kt. sposob by som mala zvoliť??? A platí sa za to??? DAKUJEM